Dálniční známky
Organizátoři hackathonu nabízejí státu e-shop zdarma

21.01.2020 14:22

Organizátoři hackathonu #ZNAMKAMARADA chtějí v pondělí 27. ledna nabídnout státu zdarma vytvořený a spuštěný e-shop s dálničními známkami. Během víkendu jej chtějí naprogramovat v rámci veřejného hackathonu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 22.01.2020 06:43

    A Kremlík byl vyhozen jen proto, že někdo odněkud, kdo ani netuší, co...

  • Přímotop (1 hlas) 21.01.2020 20:31

    ..naprosto souhlasím a ten Kremlík je buďto chrapoun uplacená nebo...

  • Dan Kuta (1 hlas) 21.01.2020 16:05

    Cena je prý takto vysoká kvůli utajenému režimu. Jak jsem z některých...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Snad to není jej nějaká sranda, vytvořit e-shop pro stát zadarmo.
Na Slovensku vytvoření e-shopu ocenili 75 mil. Kč. Ministerstvo
dopravy na to mají vlastní oddělení. Proč tedy externí IT firma?
Potěšující je,že se korupce v Česku odhaluje řeší,že Ondráček z TI
nemá pravdu a jen bez důkazů pomlouvá Česko a jeho premiéra.

0 hlasů

Cena je prý takto vysoká kvůli utajenému režimu. Jak jsem z některých rozhovorů pochopil, ten utajovaný režim spočívá v tom, že poskytovateli služeb je poskytnut seznam SPZ vozidel, která dálniční známky mít nemusí (to je ta tajná část - proto utajený režim). Tento seznam je poskytovatelem služeb aplikován do programu vyhodnocování SPZ z kamerových systémů na dálnicích, kdy tyto SPZ jsou poté vyhodnoceny jako by známky měly a nejdou dále do hlášení jako SPZ určené k řešení a postihům.
Nějak ovšem nechápu, proč tento filtr má mít zrovna externí firma poskytující služby s dálničními známkami. Ten filtr přeci může zůstat u státního aparátu vymáhajícího pokuty, ne? Považuji to jen za úsměvné zdůvodnění proč za to ta spřátelená firma má dostat takový balík, nehledě na to, že z něj samozřejmě velkou část musí přesunout na zadaná místa.

1 hlas

Utajení je jenom jedna část, státní vozidla by měla mít známky atd automaticky a nemuselo by se to takto matlat už jaké roky. Předražení, tak jako každá jiná zakázka, je běžné a dobré ránko, vzbudili jsme se, co?
No a ano, hoši udělají program zdarma, ale ono to není jen ten program. Takže teď kdo ví, co z toho ještě bude.

0 hlasů

..naprosto souhlasím a ten Kremlík je buďto chrapoun uplacená nebo totální mimoň - programátoři ho asi postrašili určitě obvyklými zaklínadly jako "speciální zabezpečení,xml, https, cryptovirus" apod. a 400melounů tím bylo vysvětleno. Ale že ho Babiš tak rychle pošle k vodě, to jsem nečekal ani ve snu, na to prostě nejsem zvyklý!!! A to, myslím, Babiš udělal samozřejmě správně.

1 hlas

Bože jak jsou někteří blbí... Kremlík by z toho samozřejmě vyfasoval všimné, Přímoblbe! Tak jako z každé zakázky všichni zainteresovaní. Do vlastních kapes. To je věda, co? To je objev!!!! Investor, zhotovitel, kontrolor, ti všichni poberou. Není kdo by žaloval nebo svědčil, všichni jsou spokojeni a to nadměrně.

Naše posraná policie, které tolik lidí důvěřuje díky mediální masáži, a i finančák, všichni se do toho bojí hrábnout. Jak dopadl Šlachta a spol, každý v branži viděl. Nikdo si to nebude chtít zopakovat.

0 hlasů

A Kremlík byl vyhozen jen proto, že někdo odněkud, kdo ani netuší, co dělá, do toho takto a navíc i veřejně hrábnul - neošéfoval si to kradení. Proto ho Babiš odvolal. Neumí to, dobře krást.

2 hlasy

Jeden z možných důvodů může být, že se neumí dělit.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.