Pálení čarodějnic bylo nejzodpovědnější za posledních šest let

Domácí
1. 5. 2014 09:22
Pálení čarodějnic v České Skalici na Náchodsku.
Pálení čarodějnic v České Skalici na Náchodsku.

Tradiční pálení čarodějnic letos způsobilo nejméně požárů za posledních šest let. V celé zemi bylo od středeční páté odpolední hodiny do čtvrtečníc sedmé ranní čtyřiapadesát požárů, což se výrazně neodlišuje od denního průměru 51 požárů. V minulých letech hasiči zaznamenali při pálení čarodějnic většinou dvakrát až třikrát více požárů. Sdělila to dnes mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

Loni vyjížděli hasiči o filipojakubské noci k 88 požárům, předloni dokonce ke 154. Letošní oslavy tedy byly mnohem klidnější, a to jsou mezi zaznamenanými výjezdy i ohně nesouvisející s pálením čarodějnic. Nejvážnější z letošních požárů byl právě oheň, který neměl s čarodějnicemi nic společného. V Děčíně začaly hořet dva karavany po nedbalosti při sváření.

"Při požáru došlo k výbuchu propanbutanové lahve. Výše škody byla stanovena na 100 tisíc korun," uvedla Zaoralová. Naštěstí se při požáru karavanů nikdo nezranil.

Ohně chystané na pálení čarodějnic se podle mluvčí hasičů vyplatí nahlásit příslušnému krajskému hasičskému sboru. I letos hasiči jeli k několika planým poplachům. "Například na Prostějovsku vyjížděli k nahlášenému požáru stromů. Když ale dorazili na místo, zjistili, že na údajném místě požáru se pálí čarodějnice. Někteří lidé zase využívají čarodějnic k pálení odpadu," podotkla mluvčí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , David Taneček

Další čtení

Andrej Babiš

Babiš potvrdil, že prezident Turka nejmenuje ministrem. Kompetenční žalobu nechystá

Domácí
Aktualizováno: 7. 1. 2026 14:46
ilustrační foto

Policisté a hasiči na Sázavě zachránili muže, pod kterým se propadl led

Domácí
7. 1. 2026
ilustrační foto

Pořadatel protivládních demonstrací Vrabel míří k soudu za podvody

Domácí
7. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ