Pár se otrávil muchomůrkou zelenou, muž v nemocnici zemřel

Domácí
9. 8. 2012 15:53
Muchomůrka zelená patří mezi prudce jedovaté houby.
Muchomůrka zelená patří mezi prudce jedovaté houby.

Manželský pár z Mělnicka se v pátek otrávil houbami. Jedenadevadesátiletý muž podle informací zemřel, jeho o tři roky mladší manželka je stále v péči mělnické nemocnice. Senioři zřejmě snědli jedovatou muchomůrku zelenou.

"Osmaosmdesátiletá pacientka je ve stabilizovaném stavu. Jaterní funkce má v normě, funkce ledvin ale musíme podpořit dialýzou a odčerpat toxické látky," řekla mluvčí mělnické nemocnice Lucie Zikmundová. Podle ní jde letos o první takto vážný případ na Mělnicku.

"Zda bude poškození ledvin ženy trvalé, nedokážou zatím lékaři stanovit. K poskytování podrobnějších informací nemáme souhlas rodiny," dodala Zikmundová. Ročně tamní nemocnice řeší asi deset případů otrav houbami včetně mírnějších následků konzumace špatně tepelně upravených hub.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Hnojiva zdražila až o třetinu. Zemědělci varují před dopady na úrodu

Domácí
22. 3. 2026
ilustrační obrázek

Vyfoť se a vyhraj skleněnou kytici – Křišťálové údolí slaví Velikonoce

Domácí
22. 3. 2026
premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé)

Stabilní koalice vzkazuje Letné: Demokracie je, když vyhrajeme my

Domácí
21. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ