Před komisí
Pecina: Prodej OKD vypadá z nynějšího pohledu hrůzostrašně

23.07.2018 13:36

Privatizace černouhelné společnosti OKD vypadá ze současného pohledu hrůzostrašně, řekl novinářům někdejší náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Pecina po slyšení před sněmovní vyšetřovací komisí, která se prodejem těžařské firmy zabývá.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Z nynějšího pohledu?Ono to dříve vypadalo lépe?Leda pro Pecinu a jemu podobných.

0 hlasů

a ke KRADEZI nejenom O K D - - - bylo zapotrebi vytvaret OBLBOVACI PROSTREDI v mysli spodnich 10 milionu obcanu v Ceske republice . . . . .


..... Parlament České republiky
POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1997
2. volební období
207
INTERPELACE
poslance Jiřího Hofmana
na ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého
ve věci další budoucnosti dolu Paskov
a odpověď ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého na interpelaci
Ve smyslu § 112 odst. 4 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, předkládám poslancům následující interpelaci poslance Jiřího Hofmana na ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého a odpověď ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého na tuto interpelaci. Pan poslanec Jiří Hofman požádal o zařazení uvedené odpovědi na pořad schůze Poslanecké sněmovny. Interpelace a odpověď jsou přílohami sněmovního tisku.
V Praze dne 2. června 1997
Miloš Zeman v.r.


+ + + Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ing. VLADIMÍR DLOUHÝ, CSc.
ministr
238 A
V Praze dne 14. května 1997

Č.j.: 15425/97/4110/1000

PID: MIPOX0030R39
Vážený pane předsedo,
v příloze Vám zasílám k případnému dalšímu sněmovnímu využití odpověď na interpelaci poslance Jiřího Hofmana ve věci dalšího vývoje Dolu Paskov v a. s. OKD Ostrava.
S pozdravem.

Vážený pan

Ing. Miloš Zeman

předseda Poslanecké sněmovny

Parlamentu České republiky

Praha
Česká republika
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ing. VLADIMÍR DLOUHÝ, CSc.
ministr
V Praze dne 14. května 1997

Č.j.: 15425/97/4110/1000

PID: MIPOX0030PPL
Vážený pane poslanče,
v příloze Vám zasílám odpovědi na otázky obsažené v interpelaci číslo 238.
Podotýkám, že o dalším vývoji na závodě Paskov v a. s. OKD bude na úrovni Ministerstva průmyslu a obchodu jednáno ve 2. pololetí 1997. Proto považujte, prosím, odpovědi na otázky uvedené v interpelaci za předběžné stanovisko.
S pozdravem


ano uz v roce 1997 se vedelo o krocich U T L U M U ???? OKD Paskov . . . . . To odpovídá zhruba dnešní těžbě závodu Paskov. Vydobytím těchto zásob by došlo k prodloužení životnosti závodu o cca 4 roky a při úvaze doznívání těžby v důlním poli o cca 6 let........

NOOOOOOOOOOO A TEK STRATOVY p o d n i k O K D . . . . . . . . vydelal Bakalovi a spol. . . . . .

Celkem tedy Bakala (společně se svými blízkými přáteli v podnikání) mohl z exploatace OKD získat až 125 miliard korun. Pokud jej koupě OKD (obou majetkových podílů) stála 10 miliard korun, je to kšeft přímo zázračný.

Zkusím při této příležitosti vyjít z před časem publikované úvahy Ing. Břetislava Petra, který byl dlouholetým pracovníkem OKD (35 let) ve vysoké funkci a zároveň byl také po řadu let poslancem ČSSD.

1. Od roku 2006 do roku 2012 (včetně) se mohl roční zisk společnosti OKD (NWR) pohybovat kolem 6 miliard korun. Za sedm let mohlo tedy být dosaženo zisku cca 42 miliard korun

2. Při emisi akcií NWR si Bakala dal záležet. Na varšavské, londýnské a pražské burze získal 30 miliard korun (je třeba dodat, že při úpisu akcií NWR na burze byla cena jednoho kusu 478 korun, ale dnes má akcie hodnotu jen pár haléřů).

3. V „akci OKD“ Bakala dvakrát vydal dluhopisy. Jedna emise je splatná v roce 2018, druhá v roce 2021. Souhrnně tyto dluhopisy Bakalovi vynesly 30 miliard korun.

4. Prodej téměř 44 tisíc bytů OKD zahraničnímu investorovi. Před časem Bakala ve svém věstníku jménem Hospodářské noviny tvrdil, že by je mohl prodat za 39 miliard. To bylo v době, kdy si na ně půjčoval na jiné podnikatelské aktivity zřejmě v zahraničí od Citigroup a UniCreditu desítky miliard korun. V tisku se objevují informace, že byty firmě Round Hill Capital prodal za 20 miliard korun. Myslím si, že z prodeje bytů OKD mohla Bakalovi plynout částka kolem 25 miliard korun.


++++++ Andrej BABIŠ, ministr financí /ANO/
--------------------
Na druhý straně to považuju skutečně za skandální, že pan Bakala a spol. vytáhli z té firmy téměř 140 miliard majetku.


B A K A L A a spol - 140 M I L I A R D korun
Rozhovor s Andrejem Babišem o krizi v OKD 5.2016

0 hlasů

Když si slavná vyšetřovací komise nedokáže zjistit ani to, že má Bakala datovou schránku a posílá mu předvolání poštou, tak nechci vidět, co vyšetří... Viz vyjádření předsedy vyšetřovací komise (k tomu Piráta, kteří se neustále ohánějí digitalizací) https://www.novinky.cz/domaci/478518-miliardare-bakalu-by-kvuli-okd-mohla-do-snemovny-predvest-policie-mini-poslanci-z-komise.html

0 hlasů

Na začátku šedesátých let si komunisti spočítali, že vydělají daleko víc, když tu bude ekonomika s tržními prvky pod jejich vedením (Čína byla ve stejné situaci v osmdesátých letech). Jak to udělat, aby si zachovali vůdčí roli ve státě a nepřišli o nakradený majetek? Začali si pěstovat nadějné kádry, kterým svěří tento úkol. V roce 1968 byl první pokus, nebyl úspěšný. První vlna kádrů se neosvědčila, nadšení komunisté se ukázali jako nespolehliví.Na konci šedesátých let začali pracovat na nové třídě kádrů. Kartu vsadili na levičácké „liberály“ západního střihu. Mnozí o této lsti neměli tušení a nechali se zmanipulovat. Mnozí byli jejich tajní agenti, kteří mají jen ústní smlouvu o spolupráci a kontakt udržují přes jednu osobu. Jezdí do zahraničí studovat kapitalistické VŠ za kapitalistické školné i přesto, že doma se kádrují i studenti středních škol a roční školné v zahraničí stojí tolik, kolik je průměrná mzda doma za několik desetiletí!Hlavním táborem nových kádrů je v roce 1984 založený Prognostický ústav (dnes sídlo KSČM, předsedou stranické buňky byl dnešní kandidát na prezidenta Vladimír D l o u h ý).

Tento typ „vědeckých“ pracovišť zakládá KGB v celém východním bloku! Byli tam připravováni ti co se, po kolapsu vlády komunistů, měli ujmout “nové” vlády. Byli tam vychováváni lidé pro pravé i levé spektrum politiky. Dva naši prezidenti své zadání plní do důsledku včetně své oddanosti svým nadřízeným z bývalého SSSR. Prognostický ústav se stává chobotnicí moci a vlivu KGB- agent StB/KGB Karel K ö ch e r .....

95% všech privatizačních fondů (již při svém vzniku, nebo po fúzích s jinými fondy) bylo ovládáno agenty StB (např. představenstvo Harvardských fondů, skuteční majitelé PPF jako je agent StB a člen ÚV KSČ Štěpán P o p o v i č nebo důstojník StB Jaroslav Č a d e k nebo kapitálem z bývalého SSSR (PPF Kellner /přes Skloexport, vytunelováno Reginou Rázlovou dcerou komunistického místopředsedy vlády ČSR Stanislava Rázla/, otec Kellnera pracoval v stálém zastoupení ČSSR v kanceláři RVHP v Moskvě), Setuza a Český olej Mrázek a Pitr (si změnil jméno z Pitra, příbuzný komunistického předsedy vlády ČSR Františka Pitra), KKCG Karel K o m á r e k (přes Slovenský SPP, majitelé z Ruska) aj.Dále k financování nákupu státního majetku sloužily ukradené státní finanční prostředky z kont PZO (Podniků zahraničního obchodu) v zahraničí nebo tajných kont StB v zahraničí (Agrofert komunisty a “ne”agenta StB Andreje B a b i š e nebo Třinecké železárny spolupracovníka StB Tomáše Ch r e n e k a). Odhaduje se, že „PZtky“ disponovaly 500 mil. Kčs na kontech v zahraničí ve volně směnitelných měnách. Kolik miliard nakradli estébáci a bylo uloženo v zahraničí asi nikdo nespočítá, zahraniční konta StB jsou v ČR tabu.

K úplné dokonalosti bylo rozkrádání dovedeno uzavíráním smluv s FNM, kdy majetek přecházel na kupujícího podpisem smlouvy a ne zaplacením kupní ceny (Nanuk, Českomoravské mrazírny, Bomeco, Jemča, Drůbežářský podnik Libuš a Xaverov komunisty Miroslava Tomana, ministra ve vládě “Zemana”). Tak se stalo, že majetek byl nakoupen na nastrčenou firmu, obratem prodán a dluh zůstal za nastrčenou firmou. Dluh později přešel do Konsolidační agentury, kde byl odkoupen stejnými mafiány, kteří jej vytvořili (samozřejmě přes nastrčené firmy), za jednotky procent původní ceny (např. Toman, Charouz, Kellner, Chrenek aj.). Dalším trikem bylo uzavírání smluv, které stát nemohl plnit, vznikla smluvní pokuta či “škoda”, která přesahovala kupní cenu podniku a ten přešel na nového vlastníka zcela zdarma. Takto získal Andrej Babiš několikamiliardový majetek Chemapolu (jediného vlastníka licence na LTO).

ANOOOOO TO BYLA 90.leta 20.stoleti v C E S K U . . . . . . . . . . . .

0 hlasů

ale,ale........ Puč v roce 1994 se zdařil. Komunisté si udrželi vliv, moc a hlavně majetek. Stále jsou pány v tomto státě. Pokračuje se v kultuře papalášství, kradení, úslužnosti policie a soudů k vládnoucí třídě.Výchova kádrů od sedmdesátých let byla úspěšná. Nejprve byli manažery puče a potom těmi kdo dohlíží na uhlazení stop z nejvyšších ústavních funkcí.......

O K D - - - O severomoravském gigantu OKD a jeho ukradnutí a zpeněžení ze strany bývalých nejvyssích komunistů pred ocima : české vlády, obou komor parlamentu, vsech slozek policie ČR a českých tajných sluzeb :
OKD bylo ovládnuto ekonomicky a financne neuveritelným způsobem. Mezi nejvetsími kriminálními úniky majetku v 90. letech 20. století v ČR bude mít tato operace významnou kapitolu. Koláckova skupina získala OKD za peníze získané úverem z IPB, který nebyl nikdy splacen a také za peníze samotných OKD.

Podstatou bylo získat za půjcené peníze od polostátní banky celý gigant OKD, jeho akcie poté prevést na Koláckovu firmu KARBON INVEST a úver nesplatit.

Transakce zapocala v roce 1998 ovládnutím OKD Koláckovou skupinou a pokracovala odkoupením zbývajícího státního podílu v OKD. Prestoze jsou Kolácek a Otava obvineni z trestných cinů v souvislosti s ovládnutím OKD, prodala vláda v zárí 2004 jejich firme KARBON INVEST bez výberového rízení za jimi nabídnutou cenu 2,5 miliardy korun 46%ní podíl v OKD, jehoz jmení cinilo v roce 2003 cca 31 miliard korun a to za peníze, které vydelalo OKD.........

V celé kauze hraje dominantní roli nekolik jmen vysokých komunistů. Soudruh Viktor K o l á č e k je bývalý clen krajského výboru KSČ, clovek bezohledný a vulgární. Je ho otec byl clenem ÚV KSČ a rediteloval jednomu z nejvetsích dolů v rámci OKD, dolu Barbora v Orlové. Druhým muzem figurujícím v kauze ukradené OKD jako hlavní mozek je soudruh Petr O t a v a , bývalý clen krajského výboru komunistické strany. Dalsí je soudruh Martin U l č á k , bývalý predseda ÚV SSM , jehoz spolecnost Atlanta Safe byla vyuzita k vyvádení miliardových provizí pres úcty IPB z OKD na Kypr do spolecnosti vedené bývalým vysokým důstojníkem StB - Stanislav P r o s . Spolecnost Metalimex byla zalozená k prelévání desítky miliard za uhlí z OKD . Nekolik vysokých bolseviků vymyslelo plán, jak ukrást OKD. Podnik s obrovským majetkem kolem 32 miliard korun a s jeste vetsími zisky......

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 04/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.