Vzájemné vztahy
Peking vypověděl sesterské partnerství s Prahou

10.10.2019 08:38

Peking s okamžitou platností vypověděl sesterské partnerství s Prahou. Pozastaví s ní veškeré oficiální styky. Ve vyjádření, které poskytlo čínské velvyslanectví v Česku, to uvedla kancelář pro mezinárodní záležitosti pekingského magistrátu. Představitelé pražské koalice se podle ní hrubě vměšovali do vnitřních záležitostí Číny a záměrně porušovali sesterské partnerství s Pekingem

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • František Kytnar (13 hlasů) 10.10.2019 09:20

  To jste se zase havloidní zm-rdi z práglu tady vyblili. Jste ostudou...

 • Jeroným Pražský b. (11 hlasů) 10.10.2019 10:30

  Podporuji každého, kdo se postaví pražské kavárně a tamnímu...

 • Emanuel Vočko (11 hlasů) 10.10.2019 09:37

  Hlúpe, dutohlavé, čehuúúúnské, havlistické pražské kokotiská - tak...

 • Jeroným Pražský b. (11 hlasů) 10.10.2019 10:38

  Doufám, že Číňani vědí, že Praha není celá Česká republika, ale jenom...

 • Karel Kačaba (9 hlasů) 10.10.2019 10:06

  Možná se tam potká s babou Merkel.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

NASTAL ČAS ZAČÍT BRÁNIT TUTO ZEMI PŘED TĚMI, KTEŘÍ O NÍ ROZHODUJÍ

Vláda chystá: Takzvaný institut “strpění cizince”. Migrant, který se dopustí zločinu, bude sice zločinec, ale hlavně uprchlík před válkou a nebude možno jej vyhostit. Tak rozhodla EU a toto má schválit naše Vláda. I člověk, který nedostane azyl a nemá na něj právo, bude mít statut uprchlíka před válkou a nepůjde vyhostit.

Jde o to, že i cizinci, který není hoden azylu, budeme muset přiznat práva uprchlíka a nebude možné jej vyhostit, přestože představuje nebezpeční pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo. Pachatelé těch nejhorších násilných činů, tedy znásilnění a vražd, mají mít ochranu jen proto, že údajně prchají před válkou? S mobily, ve značkovém oblečení a bez svých rodin?

Kromě zavedení institutu strpění navrhuje ministerstvo vnitra rovněž i novou definici azylanta: „Azylantem má být nově nikoli ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. Postavení azylanta pak bude mít žadatel po celou dobu procesu vyřizování žádosti včetně soudního řízení u Nejvyššího správního soudu v případě odmítnutí azylu.“ Ano, čtete dobře – ten, koho k nám neziskovky propašují bude mít větší práva, než rodilý občan EU.

Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto:

„Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního.“

Návrh také kodifikuje nové důvody neudělení azylu. V §15, odst. 3 navrhovatel zákona rozšiřuje důvody, pro které nelze azyl udělit o tyto dva důvody: c) existují oprávněné důvody považovat cizince za nebezpečí pro bezpečnost státu, ve kterém se nachází, nebo d) cizinec byl pravomocně odsouzen za zvlášť závažný zločin a představuje tak nebezpečí pro společnost.

Oba důvody, pro které nelze udělit zločinci a nebezpečné osobě azyl, se podle návrhu nově stanou důvodem, pro který bude muset stát na svém území takové osoby strpět, pokud o to požádají. Taková soudní rozhodnutí ostatně již v EU padla a toto nás čeká. Toto chystá naše Vláda, poslušná Bruselu. Ti, kteří označují odpůrce ilegální migrace za nácky, ti, kteří takovou migraci podporují, ponesou vinu za to, pokud se v ČR začne dít to samé, co se děje v Německu, Skandinávii, Francii či Itálii.

Pokud by si někdo myslel, že o nic nejde, uvedu tři případy z těch, které se již staly:

V České republice je to případ Čečence, který se dopustil před udělením azylu loupeže a byl odsouzen na tři roky do vězení. Po udělení azylu spáchal další loupež a dopustil se vydírání. Jako recidivista byl odsouzen k devíti letům. Rozhodnutí, že Česká republika této osobě odnímá azyl, napadl zločinec soudně.

V Belgii jde o případ osoby z Pobřeží slonoviny, která byla odsouzena k čtyřem letům za znásilnění dítěte ve věku mezi čtrnácti a šestnácti lety. Proto této osobě Belgie odmítla přiznat statut uprchlíka. Dotyčný se ho domáhá soudně. Ve druhém případu Belgie odňala azyl občanovi Konga odsouzenému na 25 let za loupež a zabití s odůvodněním, že „s ohledem na zvlášť závažnou povahu trestných činů, které spáchal, představuje dotyčný nebezpečí pro společnost ve smyslu tohoto ustanovení.“ Azylant se odvolal.

Tam, kde se pravomocně odsouzení zločinci z řad migrantů odvolali proti vyhoštění, bylo rozhodnuto takto: „Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU.“

Pokud tuto normu přijmeme a pokud podlehneme tlaku EU o minimální výši sociální podpory pro migranty, pak se pro ně stane i Česká republika zemí zaslíbenou. Pak se ale u nás může začít dít to, co se děje jinde v Evropě. Poděkujme za současnou situaci mimo jiné Mirkovi Topolánkovi, který prosadil schválení Lisabonské smlouvy, v rozporu s tehdejším závazným usnesením ODS. Té bývalé ODS…. Dovolím si připomenout, že prezident Václav Klaus do poslední možné chvíle odmítal podpis této smlouvy. Věděl proč.

Nastal čas začít bránit tuto zemi zejména před těmi, kteří o ní rozhodují proti zájmům občanů ČR a likvidují suverenitu a nezávislost České republiky. Je třeba tuto zemi vrátit lidem, o nás si budeme rozhodovat my sami.

https://pravyprostor.cz/nastal-cas-zacit-branit-tuto-zemi-pred-temi-kteri-o-ni-rozhoduji/

0 hlasů

a to ty vemena v praze cekaly snad neco jinyho???
tesim se, jak zase budou brecet, ze Cinan zrusil turne pro nejakou prazskou kapelu.
posledne to vypadalo, ze bez financi od cinanu ti fidlalci chcipnou hlady :-)))))))

0 hlasů

GURA JÁRA-DOBEŠ-SVIUŇÁK SEXUÁLNÍ CHOUTKY SI VYM ODLIL DRUŽINOU ŽEN A DÍVEK

0 hlasů

GURA JÁRA-DOBEŠ-SVIUŇÁK SEXUÁLNÍ CHOUTKY SI VYM ODLIL DRUŽINOU ŽEN A DÍVEK

0 hlasů

Po roce 1989 jsme se díky havloidum dobrovolně zřekli trhů v Rusku, které okamžitě zabrali demokraté západní Evropy. To samé nás dnes čeká díky provinčnímu bezvýznamu politikovi havloidního typu neomarxistického Piráta.

2 hlasy

Jsi primitivní idiot, který nemá o objemech obchodu s Ruskem a Čínou ani potuchy. Objemy vývozu do těchto zemí jsou plivancem v celkové bilanci a jejich pokles je roven zmenšení toho plivance. Naše ekonomika jede na napojení na úplně odlišné trhy.

0 hlasů

Myslíš_úde ty montovny, a ekologicky problematické provozy (např. lisování plastů pro západní Automotive). Které padají do červených čísel při každém zakolísání automob.trhu.

1 hlas

Až přijdeš, imbecilní žvanile, s geniální myšlenkou jak obrátit náš průmysl a jeho možnosti v současné podobě rozložení toků a know-how, tak budeš stát na podiu s Gretou při udělování nobelovek. Evidentně jsi nic nevystudoval a jen mlátíš prázdnou slámu, která ti trčí y bot a palice.

0 hlasů

Po roce 1990 už můžeš ty tupej cocote obrátit akorát tak kulový. Když téměř každý podnik co měl nějakou ceny by rozkraden a prodán za pusinku tou modrozlodějskou smečkou nádnárodním korporacím a emigrantským xindlům. Co se týká vzdělání,tak u těch tvých příspěvků s "vysokou přidanou hodnotou" jsi možná vystudoval nějakou soukr.školu, kde bylo prvořadě důležité zaplatit školné. Ostatní nebylo důležité. Záměrně nepíši o plzeňských právech u médi Mývala. Takový_ blb jako ty se tam nemohl nikdy dostat!

0 hlasů

Podivná je nečinnost vlády když si pár pražských zastupitelů začne dělat odlišnou zahraniční politiku. Výmluvy na samosprávu nemohou obstát.

1 hlas

magistri se nemaji plest do zahranicni politiky.zvlast ne semiti zid-nazi.hrib a ten blb v dejvicich potrebuji par let na brigade vykopavat brambory nebo kopat v lomech.pakaz.

2 hlasy

Už před časem Čína zrušila turné nejen Pražských filharmoniků, ale též i Pražákova kvarteta, které se ale jmenuje po violoncellistovi Josefu Pražákovi. :))) Tím chtěli donutit p. magistrát k ústupu.
Co ale Slavia Praha? Nebude muset luftjarda z názvu klubu vypustit slovo Praha?

1 hlas

Fajn. Ať se seberou a táhnou do hajzlu, byla od začátku chyba cokoliv prospěšného od tohoto odporného komunistického režimu očekávat, To si jen Zeman naběhl na vidle se svým ubohým poklonkováním, teď je pro smích tady i v Číně.

4 hlasy

Ale je milé, jak čínští komouši vyšilují kolem takové prkotiny, jaký mají strach. Dobře vědí, že doma vládnou absolutně nelegálně a nelegitimně a už začínají cítit špagát kolem krku. A na ten přesně patří.
Povstáním v Hongkongu to teprve začíná, a Čína jednou bude sjednocená, ale v tom, jak s nima zatočí.

4 hlasy

Za to může Hřib. Jak my potom vypadáme? Taková ostuda!

3 hlasy

Jako muchomůrky tlusté, to v lepším případě. Na takovej lošák už není hezkej pohled...

0 hlasů

Ono z těch Číňanů toho moc nemáme. Investice žádné, turisté Prahou většinou jen projíždějí a ani tu slíbenou pandu nám nepůjčili. A kvůli tomu "nic" jim lézt do zadnice? Celkově nejsem z Pirátů nadšený, ale v tomto má pan Hřib pravdu.

3 hlasy

Podporuji každého, kdo se postaví pražské kavárně a tamnímu eurobolševikovi, takže v tomto směru podporuji i Čínu. Eurobolšánská pražská kavárna je jednoznačný nepřítel.

11 hlasů

Tady už každý ví co jsi zač, ruská děvko. Od číňanů ale žádné prachy za kolaboraci nečekej.

3 hlasy

Hlúpe, dutohlavé, čehuúúúnské, havlistické pražské kokotiská - tak minimálně tolik synonymů lze aplikovat na současnou repre vesničky střediskové Prahy, která si pořád myslí, že je pupkem světa....havlistická žumpo, a co když ti "škaredí" Číňané přestanou navštěvovat ten váš skanzen idiotizmu a kýče? Komu poté budete prodávat kafe za 80 kaček a vodu z vodovodu v kelímku za dvacku? :):) Ten váš satanistický Hřib je dobrý manták - ještě štěstí pro tenhle Čechistán, že se vytrousil jenom tam u vás.....:)

11 hlasů

O stádo nevychovaných Číňanů, kteří neumí ani kváknout v cizím jazyce, tady nikdo nestojí. Máme svých vlastních negramotných buranů dost, ty jsi ukázkový příklad.

2 hlasy

Zato ti američtí bezmozci skřehotající tím nosovým dialektem z Harlemu nebo Bronxu neumí pořádné ani vlastní jazyk, natož nějaký cizí! Jen ti inteligentnější co byli na nějaké okupační misi v Evropě, vědí že existuje tento kontinent. O výchově těch křupanů nemá cenu hovořit!

0 hlasů

Přesně.

1 hlas

To jste se zase havloidní zm-rdi z práglu tady vyblili. Jste ostudou celého národa. Vy už z té fašistické pr-dele nikdy nevylezete.

13 hlasů

Ostudou národa jste vy, rusko cínští kolaboranti, bezpáteřní poserové, kterým nízké IQ nedovoluje rozeznat, že jejich internacionální proletářství je všem myslícím lidem k smíchu.

2 hlasy

Ten tvor ale neví, co to je slovo "myslící". Musíte si dávat pozor na výrazy...

0 hlasů

Doufám, že Číňani vědí, že Praha není celá Česká republika, ale jenom její menšinová a značně zprofanovaná část vedená nekompetentními piráty a dalšími námořními vrahy. Zbytek země nechce mít s tímhle profláklým pražským xindlem nic společného.

11 hlasů

Ale hovnu, ruská děvko. Naopak o vás ruských trollech je všeobecné zhnusení známé.

2 hlasy

Jdi do řiti_ty americkej_prostitute, s Čínou jednají daleko jiné mocnosti než nějaká díra ve středních Čechách a ta smažka_Lysohlávek.

2 hlasy

Další ruská děvka, setrvávej v předepsaném předklonu, vylízanče.
Jiné mocnosti jednají, ale nelezou jim do zadnice jako Zeman s Krtečkem a čtveřice ponížených ústavních lokajů blahé paměti.
Teď jsme je konečně odpálili jako sebevědomé hlavní město. Škoda, že státní činitelé nenajdou tolik odvahy.

0 hlasů

A kolik těch cizích státních představitelů ty dementní_americký řítní_speologu mele něco o lidských právech a otrokářském Tibetu. Když chtějí s Čínou obchodovat! No lepší být v předklonu, než být až po kramfleky zařízlý v řiti_ Amíků, páchnoucí i na skle po mletých_srágorách z hambáčů!!

1 hlas

No to je katastrofa, to je fakt na státní smutek. Ještě kdyby tak ty krkající davy komoušských zlodějů kvůli tomu zůstaly doma, to by byla paráda.
Ale vážně - poklonkování před neskutečně odporným komunistickým režimem je ostuda, a nesvádějte to na Zemana s Tvrdíkem, celý eurosojuz leze čínským komoušům až někam i s botama. Za zboží z USA zaplatíte clo jako by bylo z Marsu a milióny tun šuntu se vozí z Číny bezcelně, čímž se platíme udržování komoušské diktatury, která má na svědomí řádově víc mrtvých, než všichni nacisti světa dohromady. Odporné.
Nemluvě o tom, kolik Evropanů přišlo o práci a zchudlo darováním technologií a výroby čínským komoušům. Kdyby jim to ti evropští všiváci všechno aspoň prodali, oni jim to všechno prostě darovali.

3 hlasy

S tím darováním technologií od EU to není tak horké. Čína si potřebné technologie bezskrupulózně krade. 2 příklady:
Od Ruska si koupili několik stíhaček na vyzkoušení s tím, že když se osvědčí, objednají stovky kusů. Okopírovali je, a s malými úpravami s nimi pod vlastním označením zaplavují dálněvýchodní trhy. Následnému ruskému požadavku na platbu licenčních poplatků se jenom chechtají.
Od Siemense si koupili 4 soupravy rychlovlaků na vyzkoušení, opět s příslibem velkých objednávek přičemž rozjeli vlastní výrobu.

1 hlas

Jo, čínští komoušští zloději, však ta jejich bublina jednou splaskne a budou zase rozvojovou beznadějně chudičkou zemí.

1 hlas

Havrane, Havrane.....krákáš hlasitě, avšak moóóóc dlouho....co takhle vzít lopatu a přeházet tu kopu hnoje, co ti spadla z vlečky traktoru, když jsi jej včera večer kradl z kolchozu? Ha?

5 hlasů

Můžeme očekávat, že stejné prohlášeni vydá vůči hlavnímu městu i prezidentská kancelář. Vy budete ještě prstíkem hrabat, pražská kavárno!

3 hlasy

Není divu.Zeman bude muset jet opět do Číny na „kobereček“.

3 hlasy

No alespoň nepoletí do USA jako Bureš a ten českoamerický agent do Langley, zrazit se jim z vděčnosti až po kramfleky do_prdele!

0 hlasů

Možná se tam potká s babou Merkel.

9 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.