Pětice čelí žalobě z daňových úniků se škodou půl miliardy

Domácí
20. 9. 2018 20:48
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Vrchní státní zastupitelství podalo ve středu obžalobu na pět cizinců kvůli krácení daně z přidané hodnoty. Podle žalobkyně způsobili státu při obchodech s drahými kovy škodu téměř 500 milionů korun.

O podání obžaloby dnes na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze informovala státní zástupkyně Dagmar Pětníková. Případ bude řešit Městský soud v Praze.

Podle žalobkyně páchala pětice cizích státních příslušníků trestnou činnost v letech 2010 až 2012, a to v souvislosti s pořizováním materiálu s obsahem drahých kovů z jiného členského státu Evropské unie a jeho následným účelovým přeprodejem v Česku. Jednání obviněných je kvalifikováno jako zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby spáchaný ve spolupachatelství.

Pětici Slováků navrhl obžalovat policejní tým Daňová Kobra letos na jaře. "Případ byl poměrně komplikovaný zejména tím, že jsou všichni obvinění občané Slovenské republiky, a většina úkonů trestního řízení musela být proto prováděna na Slovensku," uvedl tehdy mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

Tropické teploty mění návyky konzumentů, roste zájem o nealko pivo a pivní mixy

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Rodičovská kontrola selhala. Děti se na internetu učí podvádět, extremisticky radikalizují a obnažují se cizincům

Domácí
26. 6. 2026
Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé sobě) a ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO) na schůzi Poslanecké sněmovny. U řečnického pultu hovoří poslankyně Pirátů Irena Ferčíková Konečná

Sněmovna schválila konec zákona o státní službě. Úředníky čeká režim podle zákoníku práce

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ