Soupeření Západu s Ruskem
Petr Pavel: NATO musí znovu začít odstrašovat protivníky

09.04.2018 05:30 Rozhovor

Studená válka, jak jsme ji znali, se nevrátí, ale soupeření mezi Západem a Ruskem pokračuje a nabývá nových forem. Třeba v kybernetické oblasti.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Klempera (10 hlasů) 09.04.2018 05:50

  bezpáteřní prase s hroší kůží , jakoukoli zádel vidí tak do ní vleze

 • Karel Kašpar (10 hlasů) 09.04.2018 07:17

  Pan generál zapomněl, co bylo ještě před anexí Krymu. Vojenský...

 • Petr Dosoudil (9 hlasů) 09.04.2018 08:39

  Stačí postavit do přední linie tu starou kraksnu Albrightovou a...

 • Drahomil Černohorský (8 hlasů) 09.04.2018 09:06

  Takzvaný generál Pavel je bývalý bolševický lampasák. Dříve složil...

 • Bob Kadet (7 hlasů) 09.04.2018 09:38

  Tupí lampasáci si musí neustále vytvářet nějakého nepřítele, jinak by...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Vitaci RuSSaku a putinoidi muzou strachy z NATa pos.rat ...)
Zvaci dopis pro kremelskou armadu je napsany ... ale nemuzou ho pouzit ...))

0 hlasů

Nejen Českou hymnu je potřeba změnit, protože je krátká a chtělo by to takovou nějakou o kousek delší, ale i vojenskou přísahu by to chtělo změnit, naopak zkrátit, aby byla čest vojáka zachována ať se děje co se děje.

Navrhuji:
"sloužím komukoliv do roztrhání těla při obraně i útoku kohokoliv, koho mi někdo určí".

1 hlas

To jsi říkal i jako generál Waršavské smlouvy, imbecile vlastizrádná.

6 hlasů

A pane generále bude válka nebo válka nebude? No já jen, že když to NATO odstrašuje tak důkladně, že jeden neví
- šetřit nebo nešetřit (budoucnost je nejasná)
- postavit atomový kryt nebo nestavět (budoucnost je nejasná)
a hlavně mít radost z toho, že jsem na světě nebo by bylo lepší nebýt?
A pane generále kdy to bylo lepší v armádě
při obraně proti tomu imperialistovi s Rusem proti Americe nebo
při obraně proti tomu mulitantnímu Rusovi s Amerikou?

4 hlasy

Takže z možnáagenta se můžou všichni podělat, ale tenhle válkychtivej lampasák, co sloužil věrně a poctivě režimu, nikomu nevadí...

6 hlasů

Tupí lampasáci si musí neustále vytvářet nějakého nepřítele, jinak by skončili na hnojišti dějin. Nyní už zase řve ten americký klaun o použití chemických zbraní Asadem, i když ani uvnitř toho obklíčeného území není jasné kdo to použil, nebo jestli nějaké uskladněné sudy nebo chlazení s chlórem zasáhla střela. Čeho se ten bezmozek tak bojí?? Jestliže mají Rusáci všechny zbraně takové jako ten strašný ruský jed Novičok. Po kterém nejen že nezemřelo těch 130 lidí podle té anglické Mařeny, ale dokonce se daří dobře rodině Skřípalových i tomu bobíkovi. Tak je urychleně Angláni odklidí do zámoří aby něco nevykecali, a nebyly před "svéprávným" světem za cokoty, kteří se na té šaškárně s vyháněním ruských diplomatů nepodíleli ( na rozdíl od těch hujerů z ANO v čele s tím akčním hééércem).

7 hlasů

Zoufalá snaha obhajovat ruské prasárny, vidláku. Máte skutečně těžké řemeslo, zpívat v azbuce a tvářit se, že jste zůstal Čechem...

1 hlas

To bylo pouhé konstatvání reality Pepíku. Co že to vlastně obhajuji za prasáry?? Zločinecké státy které v novodobých dějinách světa použily ve velkém chemické zbraně byla Amerika ve Vietnamu (kdy se ještě řadu let po válce rodily postižené děti), a Sadám proti Kurdům v horách. U průměrně svéprávného člověka musí být velké sebezapření být zařízlý v americké prd_zadeli až po kotníky a akceptovat ty jejich primitivní lži (zřejmě v USA upravované aby to pobrali i negramotní afroameričané, a pražská kavárenská@žumpa)

4 hlasy

Udelat referendum o setrvani v NATO aby pan general vedel jake zajmy a lidi ma chranit.

6 hlasů

Takzvaný generál Pavel je bývalý bolševický lampasák. Dříve složil přísahu komunismu, pak zase USákům. Krysa všech krys, která by klidně složila slib věrnosti i slimákům, kdyby z toho čouhalo koryto.

8 hlasů

Svatá pravda. Jediné, čemu rusáci rozumí , je síla. Soudě podle blábolení místních kremrolí, zpráva pronikla kam měla.

1 hlas

Chápu, že ideologicky to přes vás projít nemůže, ale vy vážně máte pocit, že nás Rusové ohrožujou? Politickej názor je jedna věc, ale jestli se vážně bojíte a cítíte strach, tak vás ti tzv. demokrati už pěkně zpracovali... Což mě teda nepřekvapuje...

2 hlasy

Stačí postavit do přední linie tu starou kraksnu Albrightovou a nepřítel bude dokonale vystrašen.

9 hlasů

Nevím jak jinde, ale já mám fotku krvavé Madly vedle dózy s kostovým cukrem, a funguje super. Haranti linku obchází obloukem. Tak hnusnou babu snad nemají ani v kibucu kde do nich celý den praží slunce.

4 hlasy

"Nejdříve Rusko anektovalo Krym a rovněž intenzivně podporovalo separatisty v Donbasu na východě Ukrajiny."

Což bylo zhruba 2 roky po té co mj. členové NATO podporovali povstání v Sýrii, a v době kdy člen NATO prý obchodoval a s ISILem i sdílel intel. Čímž nemyslím jako bych s anexí Krymu souhlasil, ale co si někteří mysleli, že se stane když si dělají nějaké vlastní akce například proti Asadovi byť proti němu není ani vydaný jediný mezinárodní zatýkač (a tím jako by dělali, že kdokoliv může podporovat povstání kdekoliv na základě nějakého "hearsay"), jestli si jako mysleli před 100 lety kde když Velká Francouzská říše něco řekla, že jasněže všechny jejích kolonie souhlasí, nebo co, to v tom je argumentativně poněkud podivnější než, že další nějak reagují.

Viz, že například "generál Pavel" je spíše jak figura na okrasu neboť nemá skutečné slovo kdyby například další prezident Francie rozhodl, že je potřeba udělat invazi například v Alžirsku, možná i vybavené těmi novými stíhacími bombardéry z USA. Což nemíním jako shazování ale jako konstatování faktu, že ani on není v pozici ručit za naprostou civilizovanost členů NATO (jakože, že v dalším volebním období nebude dalšího Hitlera, nebo podobně), není-li pravda?

A v tom si myslet, že zbytek světa kromě NATO se rádo akorát spoléhá na dobrovůli vůdců/e členů NATO a že rádo bude stát v pozici v které i během dne ze stolu smetené kdyby na to EU, UK anebo USA zrovna měla náladu (nebo to používala jako prostředek vyhrožování když se není po vůli například v levném prodeji nerostných surovin), to spíše absurdní představa pokud ji takto někteří mají.

S tím související věc je i věc ohledně toho jak se západ choval k pravoslavným. Viz například Ustaše podporovaná ř.katolickými duchovními, u kterých byli zavraždění statisíce pravoslavných. A dnes? V Chorvatsku nejeden zpívá oslavné hymny na Ustaše, a takoví aby Rusko koukalo akceptovat, že mají bombardéry poblíž i ruských měst? Poněkud spadlé na hlavu, ne?

Ale ne, že bych mínil brát stranu. Jakože ohledně Pruska jsem spíše pro nečlenství v NATO (mj. protože nějak nevidím důvod proč mám/e nasazovat své životy v konfliktech typu stále evidentně nedořešené, že Francie okupovala například Alžírsko), a ve sporu Rusko-EU současně spíše neutrální (a s neutrální pozicí poněkud snadnější vytknout jak EU jejích nesmysly tak Rusku jejích nesmysly než když se dělá jako by se musela semknout v tom či oném klubu jednotně proti rivalovi nebo nepříteli).

1 hlas

nejdřív udělali v kyjevě semiti židi puč.v demokracii,9 měsíců před řádnými volbami.teď spustili celosvětovou propagandu pomluv a osočování Ruska a trumpa.to není tak složité,ajnštajn.nechtějí Rusko s usa pohromadě.pakáž.

0 hlasů

Neboli stručnějc, problém argumentativně není tak v tom jako by před NATO nikdo neměl strach jako v tom, že obav před NATO je spousty i bez (dalších) plných invazií a písní typu:

https://www.youtube.com/watch?v=oGhpSsljh_Q

2 hlasy

bolsevickej lampasak chce nekoho strasit :-)))))
mozna tak rozesmat :-)))))

4 hlasy

Název článku je snad míněn s nadsázkou. Rizika existují a budou existovat a obranné instituce se snaží oddůvodňovat svou existenci, to je známé, Základní problém NATO podle mě spočívá v tom, že je vojenskou aliancí v době míru, a tak rozděluje svět, což minimálně musí reprodukovat studenou válku. Navíc NATO musí být podřízeno politickému vedení členských států, ale žádná strategie mírové politiky a soužití a samozřejmě i politiky uvolňování mezinárodního napěti asi neexistuje. Administrativně generálská ústřědna v Bruselu pak může snadno autonomě vyhrocovat mezinárodní napětí a to je značné riziko. Stačí i neuvážená prohlášení, Není asi sporu o tom, že je potřeba budovat mezinárodní vztahy a systém mezinárodní bezpečnosti v rámci OSN směrem k mírovému soužití. Např. odkaz H.D. Genschera z r. 2015, který tak úspěšně vedl ve velmi složitých podmínkách rozdělené Evropy zahraniční politiu, je toho důkazem.

0 hlasů

Pan generál zapomněl, co bylo ještě před anexí Krymu. Vojenský převrat na Ukrajině.

10 hlasů

mohli by ho najmout jako strašáka,do zelí.

1 hlas

Poskok zbrojních žřidáků lokaj západních vyžírek

5 hlasů

hele ho, jeneral , my taky nejakyho mame? no to se ale mame

1 hlas

valka bude, ale tepla valka, valka bukvic

0 hlasů

bezpáteřní prase s hroší kůží , jakoukoli zádel vidí tak do ní vleze

10 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.