Ministr zahraničí
Petříček: Invaze je nezpochybnitelná, oběti musíme připomínat

19.12.2019 12:30

Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka byl 21. srpen 1968 národní tragédií a je legitimní připomínat si oběti. Česko-ruské vztahy kalí spíš snaha události roku 1968 relativizovat, uvedl ministr na twitteru. Reagoval tak na středeční vyjádření tiskového oddělení ruského ministerstva zahraničí, podle kterého zařazení 21. srpna mezi české významné dny sotva přispěje ke spolupráci mezi oběma státy.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastimil Styblo (1 hlas) 20.12.2019 05:06

    Kdyby podělaní čs. komunisté národu řekli, jak se věci mají, že máme...

  • tyden tyden (1 hlas) 19.12.2019 13:05

    " Dva ruští poslanci v červnu navrhli přiznat účastníkům invaze do...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tatra Kopřivnice, Část vagonky Studénka, Milo Olomouc, ZORA Olomouc , MEOPTA Přerov , jaderný reaktor pro studium a výrobu radioizotopů, dodaný z SSSR (převzali a odvezli do USA ), daň na českou sekci armády USA-více než 60 miliard, více než 10 miliard kterých se zmocnil,podle mne vydíráním , občan USA a člen Židovské obce, Lauder--byl zrušen příspěvek na POHŘEB, je toho víc.
Takhle se chová NEPŘÍTEL
A teď mi jmenujte jediný podnik, který nám ULOUPILO Rusko nebo SSSR

0 hlasů

Pozor na rusáka nejen na WC:

Žirinovskij se rozčílil: „Stalinova chyba v roce 1945. Poslat skutečnou okupační armádu po sto tisících do Polska, Maďarska, Česka, Slovenska, Rumunska, Bulharska. Do Německa milionovou armádu a všem zavřít huby. Všichni by dodnes mlčeli a ještě dalších sto let. A co jsme udělali? ‚Budujte socialismus.‘ Oni nechtějí, nejsou to komunisté. Jsou to soukromníci. Museli by snášet naši armádu. Na Vlasova by si ani nevzpomněli. Protože volby by měli. Veškerý průmysl převézt do Ruska. Německo podle Churchilla přeměnit na zemědělské hospodářství, bez jakéhokoli státu. Ať pěstují brambory. Češi ať dělají párky, vaří pivo. Toť vše. Měli jsme právo tohle všechno udělat. Všichni to byli agresoři. Všichni táhli na východ proti SSSR! Celá východní Evropa kromě Portugalska a Řecka Měli jsme potrestat všechny. Souhlasili by s tím i Churchill, Roosevelt i Truman. Ale prosím, Rozhodli jsme se jinak. Stavte si a… Začali jsme je zásobovat, krmit. Svým lidem jsme brali a německým holkám polévku z polní kuchyně… Vlastním lidem dej normální stravu! A vy krmíte Němce, kteří spálili půlku země. Ať chcípají! Dnes by tu už nebyli. Ani Češi by nebyli. O Ukrajině nemluvě. A Vlasov by si nedovolil tam něco… Do Prahy prý přišel. Ten podivín lže.“

Tak už víme, čemu se dnes v Rusku říká liberální demokrat.

Nebylo to ale jen nějaké chvilkové vzplanutí. Ve svých výrocích pak ještě pokračoval na Twitteru:

„Češi si berou příklad od Poláků a Ukrajinců – snaží se pomstít Rusku zesměšňováním vzpomínky na Velkou vlasteneckou válku. Po vítězství bylo nutné potrestat země východní Evropy, které bojovaly na straně Hitlera, vyvézt odtamtud veškerý průmysl. A snažili jsme se udělat z nich přátele. Marně.“ (29. 11.)

„Češi hodlají zničit památky ruských hrdinů Velké vlastenecké války a postavit památníky takovým zrádcům, jako je Vlasov. To je nechutné. Chybou naší země je stažení vojsk z východní Evropy. Tam, za přítomnosti ruské armády, by se báli i mluvit o darebácích, jako je Vlasov.“ (29. 11.)

Předtím už to schytali nevděční Ukrajinci: „V Oděse byl zbořen basreliéf maršála Žukova. I jejich děti a vnoučata Ukrajincům takový čin neodpustí. Jednoho dne se Ukrajina bude stydět za to, co se v těchto dnech děje na jejím území. Vítězství ve Velké vlastenecké válce je svatý čin a miliony našich vojáků zahynuly v bojích za Ukrajinu.“ (31. 10.)

Žirinovského strana, která vznikla v roce 1992, budí podezření, že výtvorem tajných služeb, aby pomáhala simulaci demokracie v Rusku. Opozičního a liberálního na ní ale není nic.

Nesporným přínosem posledních dní a celé debaty kolem vlasovců je zjištění, jaké věci se vykládají otevřeně v ruské televizi a co si tamní politici myslí. Pak se vždycky znova od srdce zasmějeme.

0 hlasů

Kdyby podělaní čs. komunisté národu řekli, jak se věci mají, že máme nějaké závazky v rámci VS které nedodržujeme a že si Sovět musí přisunout svoje vojska blíže prvnímu sledu, což byla ČSLA, došlo by ke dvěma věcem: naprosto tupí Čecháčci by tvrdě pochopili, do jaké zadele strčili své nacionalistické panslovanské ksichty, ale protože jim všichni vykládají jak se nám pořád ubližuje, asi by byl bugr už předem a ČSLA byla ukrutná síla.
Proto Dubček a spol národu prostý fakt, že čs komunisté naslibovali spojencům ve VS nemožné (ale předtím už přivedli zemi k samotnému krachu a neměli prachy na výdaje do obrany jak smlouva požadovala) a Sovět nyní zalepuje čs. díry v útočném postavení vojsk, jako obvykle v dějinách tohoto ubohoučkého nárůdku, všemi ubližovaného, vydali toto za okupaci.
Přitom Sovětská vojska dřepěla v Milovicích atd a do věcí v ČSSR absolutně nezasahovala! Bordel jsme si tu, zase a znovu, udělali jen my sami. Holubičí povahy.

1 hlas

Vrahy vyhnanců-bezdomovců lze určit a potrestat Měli bychom si připomínat vrahy i oběti. Nyní jsou ti, kdo vraždí, mrzačí, mučí, ponižují lidskou důstojnost, pod ochranou těch, kdo pomáhají a chrání. Potrestaní mohou být při změně mocenských poměrů
-.-.
V Praze za letošní zimu zemřelo už šest lidí, u nichž smrt způsobily pravděpodobně nízké venkovní teploty. Vesměs šlo o lidi bez domova.
-.-.
https://www.novinky.cz/krimi/489467-u-hlavniho-nadrazi-nasli-mrtveho-muze-za-vikend-v-praze-uz-pateho.html

Mrtvý muž, který se pohyboval v komunitě bezdomovců, byl nalezen kolemjdoucími ve Vrchlického sadech kolem šesté hodiny ráno. Policie se o muži dozvěděla od záchranné služby.

Dva mrtvé bezdomovce našli kolemjdoucí v sobotu. Jeden byl nalezen u metra Vltavská, druhý pod kyvadlem na Letné. Cizí zavinění smrti nebylo ani v těchto případech zjištěno. [celá zpráva]

Mrtvý člověk, za víkend v Praze už pátý, yl nalezen v neděli odpoledne také v Košířích v ulici Pod radnicí. „Na místě čeká policie na příjezd koronera. Prozatím nevíme nic k příčině úmrtí,“
Zda v úmrtích hrálo roli chladnější počasí posledních dní, nelze zatím říci.

0 hlasů

" Dva ruští poslanci v červnu navrhli přiznat účastníkům invaze do Československa status válečných veteránů, což v Česku vyvolalo pobouření"


hmmm, procpak rude vemeno v redakci nenapise, ze v banderistanu jsou veterany uz davno.
lhani se v medialni zumpe rozmohlo, jak rakovina :-))))))

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.