Česko zasáhnou silné bouře, dorazí po tropickém horku

Domácí
2. 7. 2016 11:28
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

České republice hrozí silné bouřky s přívalovými dešti, nejsilnější mají být večer na východě země. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro všechny kraje s výjimkou Karlovarského. Na Moravě očekávají meteorologové také vysoké odpolední teploty.

"Od západu začíná postupovat přes Čechy studená fronta. Před ní bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu zejména na Moravu a do Slezska," uvedli meteorologové. Intenzita bouřek bude při postupu k východu odpoledne a večer zesilovat. Lokálně je může doprovázet přívalový déšť s krátkodobými úhrny okolo 40 milimetrů, krupobití a nárazy větru kolem 72 km/h. V noci na neděli budou bouřky slábnout.

Výstraha platí pro Prahu, kraje Liberecký, Jihočeský, Ústecký, Plzeňský a část středních Čech od 11.00 do 18.00. V krajích Pardubickém, Královéhradeckém, Jihomoravském a na Vysočině hrozí silné bouřky od 15.00 do jedné hodiny po půlnoci a v krajích Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském od 17.00 do nedělních 2.00.

Na Moravě a ve Slezsku v polohách do 400 metrů nad mořem mohou místy nejvyšší odpolední teploty vystoupit nad 31 stupňů Celsia, na jižní Moravě až na 34 stupňů.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Nehoda dvou kamionů s následným požárem, při níž zemřeli oba řidiči.

Při nehodě a požáru dvou kamionů na D2 u Brna zemřeli oba řidiči,oba směry stojí

Domácí
13. 6. 2026
Open-air výstava Jaroslava Róny Ticho a mýty.

V Litomyšli stojí pod širým nebem po městě 11 soch Jaroslava Róny

Domácí
13. 6. 2026
ilustrační obrázek

Problém, který se nevyplácí: Odchody padesátníků z trhu práce zatěžují státní kasu

Domácí
13. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ