Nechutné praktiky
Protišmejdský zákon šmejdům paradoxně spíš pomáhá

12.07.2014 18:35 Původní zpráva

Byl to jeden ze stavebních pilířů novely, která měla zastavit řádění šmejdů. Čtrnáctidenní lhůta, během níž mohou senioři nechtěné zboží vrátit, se však míjí účinkem. Zákon sice platí, ale napálené oběti mají stejně smůlu a ke svým penězům se nedostanou. Naopak, přísnější zákon v některých ohledech šmejdům spíš nahrává.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Josef Novák (6 hlasů) 13.07.2014 01:54

  Nevím, kolik Vám je let, ale jste tak skálopevně přesvědčená, že až...

 • Václav Hellebrand (5 hlasů) 12.07.2014 19:12

  Citace z článku : Miloslava Fléglová z České obchodní inspekce (ČOI)....

 • Libuše Novotná (3 hlasy) 12.07.2014 22:08

  Mě udivuje, že už se o tom nějaký pátek píše. Proč tam ti lidé chodí?...

 • Martin Macháček (3 hlasy) 13.07.2014 08:45

  Pěkná úcta ke stáří. O tom, jak mají staří lidé oslabenou vůli a jak...

 • Martin Macháček (3 hlasy) 13.07.2014 08:49

  Je to přesně jak píšete. Navíc ti osmdesátiletí špatně slyši, špatně...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Já na jednom sezení byl, a to mi není 80. Povím jen to, že nemít ve škole obchodní strategii a psychologii, tak mě dostali taky.
Jsem se vschopil a ono předváděné zbožíčko tu kvalitu mělo, ale zbožíčko v balíčku bylo naprosto odlišné už na první pohled. NE!

S těmito obchodními praktikami nikdy souhlasit nebudu, a proto pro důchodce vzkazuji: "Jezdit ano, ale s doprovodem, anebo o tomto záměru říci nejbližším"!!!

0 hlasů

Co tahle "vláda"vymyslí za zákon,te paskvil!

0 hlasů

Všem těm, kteří chodí stále na předváděčky by měla být okamžitě zrušena svéprávnost a volební právo. Pak se není co divit, že se ke korytům dostávají různí grázli, když tady existují takoví nesvéprávní pitomci. Babka nad hrobem nakoupí hrnce na 10 litrů!!! Tady žádný zákon nepomůže. Blbce nelze ochránit.

1 hlas

Pěkná úcta ke stáří. O tom, jak mají staří lidé oslabenou vůli a jak nemají potuchy co dělají dnešní podnikatelé nevíte nic.

3 hlasy

Změnili taktiku, okrádají na telefonech, nabízeji zboží na TV Activa, vysílané z Budapešti

0 hlasů

Zákon nemůže řešit situaci, kdy někdo nevidí a neslyší a znovu a znovu se vrhá do propasti. Ti senioři jsou naivní a snad vyhledávaji společnost, kterou nemají.

2 hlasy

Paní soudní spor nevyhraje pravděpodobně, ale určitě. Pokud se nebude řešit ve zkráceném, ale normálním jednání (měla by být podána žaloba pro podvod) má soud právo hledat a nechat předvést obviněného PČR. Všechno závisí jen na vůli situaci řešit, ale co přece stačí "Na předváděčky nejezdit." . Gratuluji paní Fléglová, jen nechápu proč ČOI vlastně existuje. Stačí přece vydat doporučení "nenechat se ošidit a nekupovat aušus".

0 hlasů

Mě udivuje, že už se o tom nějaký pátek píše. Proč tam ti lidé chodí? Proč se účastní takovýchto seancí. Já nezapomenu před mnoha lety, kdy nás oslovil "kdosi" telefonem, že jsme vyhráli nějakou dovolenou. Tak jsme za tou "vyhranou" jeli 100 km. Posléze se z toho vyklubalo zcela něco jiného. Seděli jsme v nějakém hotelu napřed s jedním člověkem. Ten nás nepřesvědčil, posléze jich tam bylo několik. My jsme se nenechali, dovolená padla. Nebyli jsme ve finále zadlužení. Je to jen o hlouposti lidí. To jsou ti důchodci, lidé z bývalého režimu. Tak mi to připadá, že jsme někdy národ hlupáků.

3 hlasy

Nevím, kolik Vám je let, ale jste tak skálopevně přesvědčená, že až Vám jednou bude osmdesát budete proti podobným praktikám imunní? Možná o trochu víc než dnešní babičky a dědečkové, kteří vyrostli v době kdy ještě na každém rohu nečekaly na svou kořist zástupy hyen jako dnes a nejsou na ně tudíž zvyklí. Ale počítejte s tím, že se než onoho stáří dožijete tento odpad společnosti vymyslí spoustu nových fíglů, které nebudete znát Vy a ocitnete se tím pádem v obdobné situaci, jen praktiky budou jiné.

6 hlasů

Je to přesně jak píšete. Navíc ti osmdesátiletí špatně slyši, špatně vidí a také špatně myslí. Je jednoduché je napálit. Takže taková chytrá rada jako "proč tam jezdí" je na nic.

3 hlasy

Kdyby se psal rik 1992 tak pochopím že lidé naletěli ale po tolika letech kdy je toho plné noviny,televize.Nechápu.A jen na okraj,Pozvánky na akce roznáší Česká pošta.Státní podnik.

2 hlasy

Největší šmejdi jsou v obchodní inspekci - každý bere 30 tisíc hrubého z našich daní, k tomu kasírují úplatky od podvodníků, které za to nechají krást. Pak rozdají pokuty za to, že si nějaký trafikant zapoměl vyvěsit IČO a v 11 - 00 jdou domů z práce. Když je nějaký problém, chtějí hodit všechny podnikatele do jednoho pytle a zakázat u nich plošně nakupovat, místo aby potrestali těch pár zlodějů. Že by mohla být také nějaká poctivá předváděcí akce je ani nenapadne - přitom nejlepší boj proti šmejdům je umožnit poctivým výrobcům a obchodníkům, aby měli co nejlepší podmínky k svojí práci.

2 hlasy

Vono to tak je. Všichni podnikatelé jsou z jednoho pytle. Akorát některý okrádá méně a některý více.

1 hlas

Citace z článku : Miloslava Fléglová z České obchodní inspekce (ČOI). Pomůže jediné. Na předváděčky nejezdit.
Jak je vůbec možné, že to prohlásí pracovník ČOJ, místo toho, aby ČOJ začala jednat okamžitě zahájila řízení a skutečně milionovou pokutu, kterou ji umožňuje zákon, této firmě udělila.

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.