První májové dny nezahřejí. Čekají nás přízemní mrazíky

Domácí
28. 4. 2011 11:11
Příští týden můžeme znovu vytáhnout svetry ze skříní (ilustrační foto).
Příští týden můžeme znovu vytáhnout svetry ze skříní (ilustrační foto).

Ačkoliv květen, který každoročně předznamenává příchod léta, už klepe na dveře, nemáme se na co těšit. S prvním májovým dnem totiž meteorologové očekávají příliv studeného vzduchu od severu. S sebou si tak kromě deštníku budeme muset přibalit i svetry.

Poslední dubnové dny si ještě budeme užívat příjemných teplot. Ačkoliv slunce vykoukne z mraků jen občas, v pátek a v sobotu nás čeká dvacet stupňů Celsia. Příliv studené fronty předznamená sobotní večer, kdy ohně čarodějnických oslav uhasí nad většinou Česka déšť.

Následný sváteční začátek května však zamilované na dlouhé procházky nevyžene. Teploměr klesne na některých místech až k pouhým 13 stupňům Celsia. Maximálně očekáváme teploty kolem 17 stupňů. Po ránu se navíc setkáme i s přízemními mrazíky.

Stejně jako v neděli zůstane obloha polojasná i začátkem pracovního týdne. Občas může sprchnout, teploty však budou podle Českého hydrometeorologického ústavu stále nízké, a to především v Čechách. Moravu totiž ochlazení nemá zasáhnout tak citelně jako zbytek Česka.

Autor: - pim -Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Zmáčknout, přičichnout, ochutnat – tak se posuzuje nejlepší český chléb

Domácí
27. 5. 2026
ilustrační obrázek

Babiš pod palbou kritiky: podle IPI útočí na novináře místo argumentů

Domácí
27. 5. 2026
ilustrační obrázek

Vyschlá města: zvířata trpí žízní, ochránci radí, co dělat

Domácí
27. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ