V pátek má mrznout. A pršet hned tak nepřestane

Domácí
18. 9. 2013 15:15
Déšť nebude v příštích dnech výjimkou (ilustrační foto).
Déšť nebude v příštích dnech výjimkou (ilustrační foto).

Zatažená obloha s deštěm zůstane téměř do konce září, teploty nepřekročí 17 stupňů Celsia. Počítá s tím předpověď Českého hydrometeorologického ústavu. V pátek se už mohou objevit přízemní mrazíky, po ránu se mohou ojediněle vyskytovat mlhy. Podzimní počasí tak přišlo s mírným předstihem, astronomický podzim totiž začíná v neděli 22. září.

Příliv chladnějšího a vlhčího vzduchu od severozápadu bude pokračovat až do příštího týdne. Ještě ve čtvrtek odpoledne a na východě území i v pátek dopoledne by mohlo být polojasno. Jinak ale předpověď až do příštího čtvrtka hlásí oblačno a místy přeháňky. Pršet má od konce tohoto týdne zejména na severovýchodě České republiky. Pošmourné počasí mohou doplnit ranní mlhy.

Ve znamení babího léta už nebudou ani teploty, denní maxima nepřekročí 13 až 17 stupňů. V noci se pak ochladí i na pět stupňů, v pátek mohou být na východě pouhé dva stupně a meteorologové upozorňují i na možné přízemní mrazíky. Zimu už připomněl letošní první podzimní poprašek sněhu, který v úterý pokryl vrchol nejvyšší české hory Sněžky. 

Například pranostika pro 21. září přitom říká, že po svatém Matouši, čepici na uši.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

Pražští záchranáři nacvičili evakuaci seniorů při výpadku topení

Domácí
5. 11. 2025
Dolní komora Parlamentu - Sněmovna

Místopředsedové Sněmovny: Nacher (ANO) a Barták (Motoristé)

Domácí
5. 11. 2025
Tomio Okamura

Okamura je předsedou Sněmovny. Dostal hlasy Babišovy vlády

Domácí
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ