Počet obyvatel Česka se v pololetí zvýšil

Domácí
11. 9. 2014 09:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Obyvatel České republiky po loňském úbytku opět mírně přibývá. V letošním prvním pololetí se jejich počet zvýšil o 9 200 na 10 521 600. Pomohl tomu zejména příliv cizinců. Vedle toho se ale narodilo více dětí, než kolik lidí zemřelo. Za celý loňský rok obyvatel Česka poprvé po deseti letech ubylo, a to o 3 700 lidí.

Za letošním prvních šest měsíců mělo největší podíl na růstu počtu obyvatel stěhování lidí ze zahraničí. Přistěhovalo se 22 900 lidí a vystěhovalo 14 900. K růstu mírně přispěl i přirozený přírůstek, tedy rozdíl mezi narozenými a zemřelými. V Česku se za první pololetí narodilo 53 100 dětí, zemřelých bylo 51 800.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

Dvě děti zůstaly v Praze v zamčeném autě, jejich matka si odběhla nakoupit

Domácí
27. 6. 2026

Volby se podle očekávání uskuteční 9. a 10. října, o vyhlášení rozhodl prezident

Domácí
26. 6. 2026

Ostravský soud propustil karvinského primátora Wolfa, návrhu na vazbu nevyhověl

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ