Statistika pandemie
Počet zemřelých s koronavirem v Česku překročil tři stovky, v Evropě jsme na 18. místě

19.05.2020 07:18 Aktualizováno 19.05. 16:24

Počet zemřelých lidí nakažených koronavirem v Česku překročil hranici tří set. V úterý zatím zemřeli tři lidé s nemocí covid-19 způsobovanou novým koronavirem, a zemřelých je tak celkem 301.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Honza Hloupý (6 hlasů) 19.05.2020 09:34

  "Příbylo přes sto nakažených" je údaj naprosto k ničemu, když není...

 • Jiří Vejvoda (5 hlasů) 19.05.2020 13:27

  V USA již sto tisíc obětí na Covid - 19. Urrráááá ! Ani vrstva sádla...

 • Jeroným Pražský jr (3 hlasy) 19.05.2020 12:32

  Jo, jenže polovina z toho počtu je jedna skupina nakažených havířů z...

 • Karel Musil (2 hlasy) 19.05.2020 11:26

  Hranice s Ruskem je přes dva státy od nás, takže těžko tam budeme co...

 • Karel Musil (2 hlasy) 19.05.2020 13:45

  Nějaký argument by nebyl? Urážka není argument.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Buď ty testy jsou nepřesné, nebo nám lžou o smrtelném nebezpečí. Anebo je to komedie, aby vláda prodávala víc testů a náhubků získaných předraženě centrálním nákupem od zpřízněné organizace, která jim předává 3/4 zisku.

0 hlasů

Někdo nám lže. Bůhví na co zemřeli. Včera říkali, že v ohnisku nákazy v Dole Darkov bylo 81 nakažených a všeci byli bez příznaků, takže šli hned dělat. Do nemocnice nemusel být odvezen žádný. Na co tedy dávali jejich příbuzné do karantény, jakoby měli mor?!.
Vypadá to že ta komedie je kšeft pro vládu, aby si ze zdravotního pojištění nechala vyplácet za pžedražené= testy a náhubky né desátky ale rovnou 100%.

0 hlasů

PROČ SVĚT IGNORUJE VRAŽDU TOMMYHO LINDHA?

Už je to takové klišé, ale stále pravdivé. Představte si situaci, že by ve Švédsku nějaký nacionalista zavraždil migranta. Zpráva o tomto činu by okamžitě proběhla celým západním světem, a kdekdo, včetně vysoce postavených politiků, by se předháněl v odsouzení tak hanebného činu. Tak už to prostě bývá. A pak si představte situaci, že se africký migrant ve Švédsku pokusí znásilnit čtrnáctileté děvče. Na chvíli je zastaven mladým švédským nacionalistou, který se mu v tom pokusí zabránit, ale migrant Švéda zavraždí, a znásilnění dokončí. Nakonec si to ani nemusíte představovat. To se skutečně stalo. Ale slyšeli jste o tak hanebném činu odjinud, než z alternativních médií?


Švédská média se o případu zmiňují, ale jako obvykle, bez detailů. Tak jako zde Švédská televize. Ta informuje o tom, co se stalo, ale už ne o tom, kdo byl pachatel, a kdo byli oběti.

Co se tedy stalo? Skupinka Afričanů se vetřela na párty mladých lidí. Jeden z Afričanů se pokoušel znásilnit čtrnáctiletou dívku, která byla na párty přítomná. Tomu se pokusil zabránit teprve devatenáctiletý Tommie Lindh. Afričan znásilnění přerušil a Tommieho ubodal nožem. Pak znásilnění mladé Švédky dokončil.

Pro dnešní Švédy není typické, aby se vměšovali do trestných činů, které páchají migranti. Za prvé jsou vychováváni v tom, že migranti jsou vždy oběti, a za druhé jsou švédští chlapci vychováváni jako dívky. Chce to skutečného Švéda, aby se chlap choval jako chlap. A Tommie byl švédským nacionalistou. Udělal to, co je správné. A stálo ho to život.

Média a všelijací aktivisté budou nyní postupovat podle obvyklé taktiky. Nejprve budou mlčet. A pak přijdou s vlastní verzí události, kdy čin znásilnění a vraždy bude umístěn do pozadí, a v popředí bude osoba Tommieho, kterého zabila jeho nenávist. Nebo tak něco.

Přitom případ Tommieho je téměř učebnicovým příběhem hrdinství. Už nyní je ve své zemi legendou.

https://pravyprostor.cz/proc-svet-ignoruje-vrazdu-tommyho-lindha/
---
V MÉDIÍCH NIC…

Vraťme se dneska opět na tureckou hranici, kde dochází na pokračování politiky jinými prostředky. Turecký sultán přitvrzuje a vyhlašuje své nároky na leckteré řecké ostrovy u kterých prý bude probíhat bojenské cvičení a střelby ostrými a tak bude lepší, když tam turisté raději nepojedou.


Ve veřejnoprávních a pravdomluvných médiích ani čárka, ani slovo, ani krátký šot na kameře. Nula. Zprávy podává jen Ivan David a pár dalších blogerů, kteří už jen informováním o této věci dokazují svojí xenofobii, proruskou propagandu a nedemokratické smýšlení.

https://pravyprostor.cz/v-mediich-nic/
-
EMANUEL MACRON A ANGELA MERKEL … JSOU PRO NÁS VĚTŠÍM NEBEZPEČÍM NEŽ RUSKO A ČÍNA?

Emanuel Macron společně s Angelou Merkelovou tvoří tandem vedoucích politických představitelů Evropy, který patří k tomu nejnebezpečnějšímu, co na Starém kontinentu za posledních 50 let vzniklo. Jsou pro nás daleko větším nebezpečím než Vladimír Putin s Ruskem za zády a Čína se svou ekonomickou expanzí. Macron s Merkelovou připomínají klíšťata, která se přicucnula na zdroje a jen tak se nepustí.

Momentálně přišli s nápadem, že je třeba zachránit jih Evropy. Za ten lze považovat Řecko, Itálii, Španělsko. Tedy země, které omývají vody Středozemního moře. Už jen samotná turistika by měla teoreticky naplnit místní státní pokladny natolik efektivně, že by tyto státy neměly mít hluboko do kapsy. Podobně výnosná by měla možnost provozovat přístavy, navíc poloha výše uvedených zemí je přímo stvořená k zemědělství a pěstování plodin, kterými lze zásobovat celou Evropu. Proč je tomu jinak, o tom můžeme vést dalekosáhlé diskuse, nicméně jistou je, že všechny tyto země patří k ekonomicky problematickým členům Evropské unie. Obnos potřebný na vzestup jihu kontinentu po koronavirové krizi poskytnutý ze společných peněz unie tito dva vůdci odhadují na 500 miliard eur, celkovou částku pro oživení celé Evropy na 2 biliony eur. A protože Merkelová není žádný čučkař, přžedpovídá ji ještě o cca 1,5 bilionu vyšší. Peníze rozdělené jižním státům nemají být půjčkou, ale půjde o formu dotací. Takže jásají všichni až na ty, kteří musí vymyslet, kde dotyčné obnosy vzít.

Je velmi pravděpodobné, že více, jak 3 biliony eur nikde na skladě neleží. EU si je bude muset buď půjčit nebo natisknout. Jejich tiskem by ničemu nepomohla, protože by euro v tu chvíli ztratilo svou hodnotu. Půjčka nikdy není levná, tedy pokud neexistují záporné úroky. Ty neočekávejme. Takže pokud si EU tyto peníze půjčí a vzápětí je rozdá, bude je muset v budoucnosti opět vrátit i s úrokem. Vybrat je může pouze zpět od členských států, takže se zvýší státní odvody do společných eurounijních fondů. Odvody jednotlivých zemí musí vznikat na určitém principu, kterým je systém daní v jednotlivých státech. To znamená, že by došlo k dalšímu daňovému zatížení obyvatelstva, které už tak dosahuje nesmyslné úrovně.

https://pravyprostor.cz/emanuel-macron-a-angela-merkel-jsou-pro-nas-vetsim-nebezpecim-nez-rusko-a-cina/

CZEXIT

0 hlasů

Řecko: EU financuje turecké vojenské síly, které obtěžují Řecko

urecké ozbrojené síly mají dlouhou historii zastrašování Řecka. Napětí letos vzrostlo, když Turecko uvolnilo novou vlnu nelegálních migrantů v Řecku, jeho stíhací letouny obtěžovaly helikoptéru, která nesla dva nejlepší řecké vojenské velitele, a její personál vystřelil přes hranice na řecké území, jak to dříve psal portál Voice of Europe.

Dalším způsobem, jak Turecko provokuje svého řeckého souseda, je odesílání plavidel do řeckých teritoriálních vod v Egejském moři. Turecko se netajilo skutečností, že doufá, že jednoho dne chytí řecké ostrovy v Egejském moři, aby tam mohlo převzít obrovské zásoby ropy a zemního plynu.

EU vždy odmítla udělat cokoli, aby reagovala na agresi Turecka. A nyní Olivér Várhelyi, evropský komisař pro sousedství a rozšíření, potvrdil, že blok zakoupil čtyři plavidla pro tureckou pobřežní stráž v rámci společného prohlášení EU a Turecka o krizi uprchlíků. Nákupy plavidel byly provedeny v loňském roce v rámci iniciativy EU s cílem „zajistit řádnou správu hranic s cílem zajistit a chránit uprchlíky, místní obyvatele a konečně Turky a evropské občany“, uvádí zpráva Proto Thema.

Várhelyiho prohlášení bylo odpovědí na otázku, která mu byla položena ohledně programu Nikose Androulakise, poslance Evropského parlamentu z Řecka. Androulakis položil otázku poté, co plavidla turecké pobřežní stráže v březnu vstoupila do řeckých vod bez povolení.

Kromě plavidel Várhelyi potvrdil, že EU také zaplatila za nákup obrněných vozidel a sledovacího zařízení pro Turecko, které se má použít jako součást úsilí o bezpečnost hranic. Řekl Androulakisovi, že „Komise bude situaci nadále sledovat, aby zajistila dodržování všech závazků.“

Dále uvedl, že Komise bude i nadále dodržovat dohodu navzdory krokům Turecka proti Řecku v posledních měsících.

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/evropska-unie/recko-eu-financuje-turecke-vojenske-sily-ktere-obtezuji-recko/
------
A je to tady! Itálie varuje, že může čelit odchodu z eurozóny, protože se prohlubuje koronavírová krize. Už mají i název nové měny!
Hans-Olaf Henkel navrhl, že nejlepším řešením by bylo, kdyby Itálie opustila eurozónu a vrátila se ke své vlastní měně, kterou nazval „novou lirou“. Henkel hovořil o pozadí rozšiřujících se mezer mezi severem a jihem bloku, zejména s Německem a Itálií, o tom, jak nejlépe zmírnit hospodářské a společenské dopady viru.

Manfred Weber, vůdce Evropské lidové strany v Evropském parlamentu, se stal poslední postavou, která vystoupila, a vyzval k „přísným kontrolám“, které by zabránily Itálii a Španělsku pustit se do masivních veřejných výdajů sprejem pomocí hotovosti EU. Píše portál Express.co.uk.

Henkel také reagoval na připomínky miliardáře eurofilu George Sorose, který minulý týden navrhl, aby EU měla povinnost pomoci Itálii, která byla touto chorobou zasažena nejhůř než kdokoly jiný v EU.

Bývalý europoslanec vysvětlil: „Sdílím názory Sorose na Itálii, ale nemyslím si, že existuje důvod pro„ finanční solidaritu s Itálií kvůli koronové krizi “.

„Co mají Němci dělat s rozhodnutími italských politiků o jejich zdravotním systému nebo s (velmi pozdějšími) rozhodnutími o uzamčení v Lombardii?”

„Bohatství Italů na hlavu je v průměru výrazně nad bohatstvím například Němců.”

„Předtím, než italští politici, jako je Salvini nebo Conte, nebo kdokoli nebude požadovat peníze od občanů jiných zemí, aby zmírnili finanční výsledky svých rozhodnutí, měli by požádat své vlastní bohaté lidi, aby projevili solidaritu se svými vlastními lidmi.”

„Spíše než aby si italští politici nechali půjčit peníze z jiných zemí a na riziko jiných zemí, Německo by mělo poskytnout štědrý dar výměnou za Itálii opouštějící eurozónu a vrátit se do své vlastní měny (Nová Lira)!”

“Tímto způsobem by mohla italská centrální banka devalvovat svou měnu, aby se znovu stala konkurenceschopnou, dostala ekonomiku zpět na své (vlastní) nohy a prosperovala jako Itálie před eurem.”

Henkel, který zdůraznil, že respektuje „globalizovaný, liberální a demokratický svět“, dodal: „Znám Sorose z jednání před několika lety, když jsme diskutovali o první krizi eura.”

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/evropska-unie/a-je-to-tady-italie-varuje-ze-muze-celit-odchodu-z-eurozony-protoze-se-prohlubuje-koronavirova-krize-uz-maji-i-nazev-nove-meny/

CZEXIT

1 hlas

kde toho Maďara sebrali?Vůl nekonečný.

0 hlasů

Záhada na Moravě (VIDEO)

Přes 40 nakažených, nepomohly roušky ani rukavice.

Zajímavé video se zajímavým vysvětlením

https://tadesco.org/zahada-na-morave-video/

CZEXIT

0 hlasů

zajimave,ze u nas je nejvic nemocnych a mrtvych v praze,v Rusku v moskve a v usa v brokoline.s nejvetsim poctem obyvatel-semitu zidu.VYKOPAT to do zidostana a bude pokoj.kdo vi,jestli ten virus nepatri do tech jejich askenazi vrozenych chorob,spindirove.

1 hlas

Toho pisálka by měli za trest nakaZIT SMRTELNOU FORMOU KORONAVIRU.

0 hlasů

To by ten virus musel být nejdříve tak smrtelný. Kdyby se odečetl počet úmrtí v důsledku chřipky a dalších nemocí a nejmenovali to korona, tak by skoro řádné úmrtí nebylo. celou zeměkouli zblbla Čína, panika se za povyku medií šířila od jedné země do druhé a nyní je všem blbé přiznat, že to vše byl nesmysl. Tak aspoň ta druhá vlna - už se na ni těším.

0 hlasů

Jo, jenže polovina z toho počtu je jedna skupina nakažených havířů z Dolu Darkov. Takže zavřít důl a havíře a je po přírůstku.

3 hlasy

vachmajstr aneb dobroser kavárenský,rozumbradný

0 hlasů

Ano, ve Vašem argotu. Jinak - rozumný, zkušený, vlastenecký.

0 hlasů

Hranice s Ruskem je přes dva státy od nás, takže těžko tam budeme co utěsňovat.

2 hlasy

V Albánii testy nedělají vůbec a mají nula nakažených a nula obětí. To přece cesta je, ne ?

1 hlas

Však to je nejlepší. Vždyť my to ani nepotřebujeme vědět, že se našel další osel, který souhlasil s testováním a pak musel být 14 dní v karanténě. Aještě přivedl do neštšěstí lidi s nimiž se setkal.

0 hlasů

V Rusku nemaji zadne mrtve na covid. V Rusku se vsichni totiz uchlastali.

1 hlas

V USA již sto tisíc obětí na Covid - 19. Urrráááá ! Ani vrstva sádla na pupku USákům nepomohla.

5 hlasů

Taky chcípneš, RUSáku...

0 hlasů

Hranice se v Evrope oteviraji.
Jen bych porad utensil hranice s Ruskem. Rusak zase citi vitezstvi a tak promoruje a krici: Urrrrraaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!

0 hlasů

Těšte se, bude hůř ! Chytráci typu hloupý honza odhodili veškeré pravidla a řádí jako černá ruka. Po dovolených na podzim tady máme epidemii jako emerika.

2 hlasy

Promiňte, kolego, která veškerá pravidla jsem odhodil? Pokud jsem se zmýlil, přiznám to a ta pravidla zase zvednu a opráším.

1 hlas

"Příbylo přes sto nakažených" je údaj naprosto k ničemu, když není zároveň uvedeno, z kolika testovaných to bylo. Když nebudu testovat vůbec, bude přírůstek "nakažených" nula, když budu testovat jako o život, bude přírůstek "nakažených" děsivý. Teď se jenom rozhodnout, jestli potřebuji lidi uklidnit nebo vyděsit.

P.S. "nakažený" neznamená totéž co nemocný. Jenom u něj vyšel pozitivní test a když pomineme nenulovou chybovost testů, znamená to jen, že má testovaný v sobě protilátky proti zmíněnému viru, nic víc. Ostatně i prodělané očkování proti chřipce v minulosti patrně způsobuje pozitivní testy (zkušenost z USA).

6 hlasů

U nás se testuje málo, někdy jen přes 4000, nikdy přes 10000. V Rakousku již dlouho denně 15.000, Babiš sliboval u nás 20 tis. Je to přímá úměra, více testů, více pozitovních., je to třeba vidět o víkendech, kdy se testuje málo.

0 hlasů

Ty jsi ale vymatlanec.

1 hlas

Nějaký argument by nebyl? Urážka není argument.

2 hlasy

Jó, Kytnar je holt Kytnar. Ten se s nikým nemazlí.Na co jsou mu argumenty?

1 hlas

Má pravdu, předsedo.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.