Policie a žalobci zajistili loni skoro osm miliard korun

Domácí
29. 1. 2019 16:46
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policie a státní zástupci loni zajistili v trestních řízeních kriminální výnosy v hodnotě 7,9 miliardy korun. V roce 2017 bylo zajištěno 5,4 miliardy, o rok dříve 9,9 miliardy. V tiskové zprávě to uvedlo Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ), vyplývá to ze statistik, které dopoledne zveřejnila policie. Majetek zajištěný v trestním řízení se buď vrací poškozeným, anebo na základě soudního rozhodnutí propadá státu.

Zhruba polovina zajištěných hodnot se podle NSZ týká případů vyšetřovaných Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) a dozorovaných vrchními státními zastupitelstvími.

Výsledky ocenil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. "Už v roce 2012 jsem založil neformální síť specialistů na problematiku zajišťování výnosů a jsem rád, že tato aktivita nese své ovoce. Sáhnout pachatelům závažných hospodářských zločinů na nelegálně získaný majetek je často účinnější než hrozba vězení," uvedl.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/vjkombajn

Další čtení

ilustrační obrázek

Česká zelenina v ohrožení: Mrazíky a sucho zkomplikovaly sezonu pěstitelům

Domácí
18. 5. 2026
Nela Lisková, aktivistka

Lisková prohrála u Ústavního soudu. Podmínka za nenávist na sítích platí

Domácí
18. 5. 2026
Areál hradu Sádek, který v současné chvíli prochází rozsáhlou rekonstrukcí

Z hradní školy zámeckým skvostem: Sádek se po letech oprav vrátí veřejnosti

Domácí
18. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ