Incident
Policie zakázala skautům zpívat na Hradě hymnu. Ovčáček se omluvil, Chovanec zuří

25.04.2016 12:02 Aktualizováno 25.04. 14:17

UVNITŘ VIDEO. Policie v neděli zakázala skautům na Pražském hradě zpívat státní hymnu. Na mši v bazilice svatého Jiří si nejprve připomněli svátek patrona skautů svatého Jiří a Mezinárodní den skautingu. Když ale potom chtěli před kostelem zpívat hymnu, policie je podle zveřejněného videa vykázala.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Pavel Pospíšil (6 hlasů) 25.04.2016 13:53

  Buržoazní organizace Skaut placená a řízená ambasádou USA jen...

 • Jeroným Pražský jr. (5 hlasů) 25.04.2016 16:30

  Tedy od vás nikdo nečeká nějaká moudra, ale tohle je debilita non...

 • Marcela Novotná (4 hlasy) 25.04.2016 15:13

  Ne, ne, ne, pane Chovanče, ten policista neztratil zdravý rozum, ten...

 • o k (4 hlasy) 25.04.2016 15:14

  Kdyby to byla Ruska nebo cinska,ale Ceaka,to je kavarenska provokace.

 • Tomáš Fuk (4 hlasy) 25.04.2016 14:38

  Bylo jich dost a zakončovali se hymnou běžně. Ale protože nikdy...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Bratři skauti, připomínám vám náš slib:
Skautský slib
Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe:
• sloužit nejvyšší Pravdě a Lásce věrně v každé době,
• plnit povinnosti vlastní a zachovávat zákony skautské,
• duší i tělem být připraven(a) pomáhat vlasti i bližním.
Složení slibu mohou věřící skauti a skautky zakončit prosbou: K tomu mi dopomáhej Bůh.
Vůdcovský (činovnický) slib
Před vydáním vůdcovského dekretu musí uchazeči složit vůdcovský slib v tomto znění:
Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe,
vést a vychovávat mládež mi svěřenou
v duchu skautského slibu a zákona.
Věřící skauti mohou doplnit dovětek:
K tomu mi dopomáhej Bůh.
Skutečně, chováte se podle něj? Já se podle něj snažím chovat po celý život od r. 1947, kdy jsem jako vlče na táboře tento slib skládal. Nenechte sebou manipulovat politiky. Poválečný náčelník skautů u nás bratr Dr. Plajner to neschvaloval.. A odmítl to i Stalinovi když Stalin v r. 1946 chtěl aby přibralo skautské hnutí k sobě také pionýry. Protože to Plajner odmítl tak po návratu domů, byl u nás Skauting zrušen a Plajner s ostatními skauty v padesátých letech zavřen. V roce 1968 se znovu pokusil o obnovu Skautingu, Trvalo to pouze několik let a znovu nás zakázali. Plajner byl mým nejen učitelem a nedostižným vzorem. Nekouřil, byl stoprocentním abstinentem. Kéž by byl vzorem i pro vás. Pokládám si ale otázku. Jsou vaši vedoucí také takoví, nebo jsou někým dirigování? Hledejte pravdu jak jste slíbili ji ve skautském slibu
K tomu Vám dopomáhej Bůh.
Váš
Bob.

0 hlasů

Chudák policajt. Vždyť on ani neví, kdo mu velí. Chovanec, Tuhý, Zeman, Ovčáček, Vomáčková (ta od WC), ......

1 hlas

Nemám nic proti zpěvu Skautů, když za tím není nic schováno. Oni ostatně neměli zakázáno zpívat, ale shromažďovat se na jimi zvoleném místě v tomto počtu.
Ještě bych připomněl Jaroslava Haška, který v jedné své knize velice dobře vyobrazil motivy činností Skautů z jeho doby. Dnes to není jiné a vždy skrytě politicky zaměřené - vedené jistými loutkáři - vedoucími, ve vedení. Skupina Skautů je ale demokratická chtějící ,,něco", co dokáže objevit jen člověk vyznající se v politice. Hloupí lidé vidí jen buřta na konci klacku!

0 hlasů

Myslím, že tu jejich hymnu lze považovat za provokaci.

Proč nejdou zpívat do lesa ?
Ale tam by se zase nezviditelnili.

0 hlasů

Osvětimánci by si na Hradě mohli zazpívat i Hydronacionálu a ještě by na ně ve Španělském sále čekal ovar...

1 hlas

Kdyby to byla Ruska nebo cinska,ale Ceaka,to je kavarenska provokace.

4 hlasy

Kdyby to byla Ruska nebo cinska,ale Ceaka,to je kavarenska provokace.

2 hlasy

Ne, ne, ne, pane Chovanče, ten policista neztratil zdravý rozum, ten policista jen nechce ztratit práci, tak se řídí pravidly, která vymyslel úředník. Protože to, že by se po něm někdo vozil, kdyby se jimi neřídil, je u nás vysoce pravděpodobné. Ostatně, není vůbec v dnešní korektní eudobě zpěv hymny odporně nacionalistický?

4 hlasy

Policie začíná být zase stát ve státě a k odpornosti svých socanských předchůdců má slušně našlápnuto. Jejich šéf Tuhý se třese na generálské frčky jako slepice na něco. Přitom jeho stokiloví bijci se zraní i letmým dotekem 50ti kilové dívky. A to se potom léčí a soudí. Zvracet se z nich chce.

2 hlasy

Že těch hymen zazpívali na tom hradě od roku 2000, že?
Vzpomíná si někdo na to? Byl vůbec Havel skaut? Nebo kouřil a pil už od mládí?
A za Klause si také nevzpomínám, že by tam někde zpívali ...

Ale Zeman a ČSSD jim leží v žaludku, ne těm skautům, těm je to jedno. Je to hon jak na lišku.

1 hlas

Bylo jich dost a zakončovali se hymnou běžně. Ale protože nikdy nebyly problémy, tak se o tom podrobně nereferovalo, takže někteří pitomci mohli získat dojem, že to je nějaká novinka. Ty kráááávo jedna nebeská.

4 hlasy

Rude jelito fuk zase lze jako kdyz Rude pravo tiskne.
Za Havla a Klause tam ani nepachli.
Tahle bolsevicka spina z prazske kavarny je tim drzejsi, cim vice je v Evrope jejich oblibenych "mirumilovnych" rucnikaru.

0 hlasů

Koukám, že pražská kavárna vadí hlavně těm, kteří mají vyjadřování 4. cenové skupiny.

Ta pouť nebyla na hradě první. A skauti na hrad "páchli" (abych použil tvůj slovník) už dříve. A zatímco tahle pouť byla v církvebním objektu, tak třeba Betlémské světlo rozdávali v objektu státním (tj. v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha). A to ti nějak nevadilo. To bude tím, že tam se Zemanovi pohůnci neprojevili jako debiIové.

Koukám, že ti ani nevadí, když si Čech nemůže zazpívat na Pražském hradě Českou hymnu.

3 hlasy

Mají potroublé vedoucí, protože se měli dopředu s poldy domluvit. Mi by to vadilo, si na veřejnosti bez důvodu zpívá hymnu a budu muset smeknout a postavit se do pozoru. Proč si nemohli zapět v tom kostele?

1 hlas

Bravo... tedy, já bych chválil do nebes. Skautské organizace nejsou žádný Hitlerjugend ani komunistickou obdobou téhož kde se mašírovalo kolem vlajky a podobně. Také se nejedná o zpěvecký sbor jako takový, natož aby polonazí prezidentovi tančili nebo co.

1 hlas

Abych upřesnil, ne že zpívání někdy tzv. národní hymny neboli přesněji státní hymny by bylo to samé jako Hitlerjugend, nápodobně ani ten oath o allegiance který se běžně koná v USA. Ale z podstaty věcí, když se podívá na text písně Hitlerjugend "vorwärts, vorwärts" tak to poněkud vyjadřuje tu věc zprostředkování dětem obraz o stavu jako by se jednalo o nadčasové dogma pro které sloužit natož umřít je čest jako nějaká universální pravda nehledě co. Jakože kdyby například Moraváci začali mluvit o tom, že se berou za vlastní národ a že by stáli o vlastní národnostní stát, tak obzvláště mladé generace dělající, že ani náhodou i za vojenského nasazení protože přece naučené dogma že Morava součást Česka, natož že mají za to že jak za skautů akorát zbraň k tomu, tak se to celkově nezdá fér na žádnou stranu, a právěže není nutně v rámci hodnot na kterých ten český stát postaven, jako například ohledně (skupinového) sebeurčení. Což ne, že by nebylo pochopitelné, že nejde předělat hranice rok co rok protože si někteří něco usmysleli, a i vojenská realita je jistě podstatná kde co město to národ těžko vojensky uhajitelné, ale obzvláště mladým asi nedochází, že ta hymna je docela vojenského rázu ("tam já budu pohřbený a to kde je ten domov můj..."), natož věci kolem mandátů a nakolik si nějaká Vláda natož Prezident může v jménu národa vyskakovat. A další věci, kde například trochu mentálně zaostalý člověk víceméně ze systému nucen to pozice v které mu možná připadá, že by se měl vrhnout na vegetariány protože prezident přece řekl, a podobně, to se nemusí ani zabíhat do věcí ohledně individuálního práva nesloužit (kdečemu, hlavně že to nosí nějaké triko) aby se dalo poukazovat na to, že takové věci nejsou nutně dobré v rámci (místně)veřejného pořádku.

Což ne, že bych nutně viděl problém s občanskou naukou ve školách (a trochu jiné téma však ohledně zda by policejní výcvik neměl být až někdy od 18 neboť jenom protože máma tolik na tom trvala aby kluk byl policajt ne nutně důvod že by opravdu chtěl). Ani nutně není moc problém když strany nabízí mládežnické organizace (byť poněkud takové éé, obzvláště kdyby žáci proletyzovali ve školách). Ale celé to co by se dalo docela snadno vyložit jako že skauti jsou takovým přístupem akorát jak mládežnická vojenská organizace, to si osobně myslím, že není v pořádku obzvláště ze strany co je vlastně apolitická organizace.

0 hlasů

Nemyšleno jako nějaké trvání výchovy dětí jenom k Ghandiovismu či podobně. Ale když například já s německým občanstvím na jako statku českého státu, a že tam možná i rodina atd., tak to technicky vzato není třeba NATO ani českého občanství abych při případné invazi také byl schopen armádně sloužit. A při tom jako nějaké mladé mléčné brady, byť možná nebyli povoláni na základě že se nějakému starci líbilo mít tolik mladých které dělají jak jím říká, to mi osobně připadá docela, že spíše více starostí než užitku obzvláště když si frčí na něčem (jako například představy z filmů nebo video her). Tedy, ne že by starší člověk nutně byl vždy moudřejší, ale od matčina klína na frontu je dle mého mínění docela psychický záhul. Což jistě témat spousty, u kterých se dá poukazovat i na tu věc, že za středověku se vojsko mělo trošku jinak (a že v té době průměrná délka života byla značně méně), ale stranou poněkud citlivosti na záležitosti které kolem v docela nedávné době nevalně proslulé, jako například 40-letý s 20-letým synem, tak osobně bych tedy spíše byl na frontě než to čekat po synáčkovi i kdyby byl zvyklý dělat jak se mu říká, a kdyby šlo o jako totalitní válku na obranu tak bych si myslel, že stejně by bylo potřeba síly v zázemí, jakože by těžko celé obyvatelstvo bylo na frontě.

0 hlasů

Buržoazní organizace Skaut placená a řízená ambasádou USA jen provokuje, když koná jakési mše v bazilice Sv. Jiří a snaží se provokovat zpěvem hymny.
Jak nacisté po r. 1938, tak jejich následovníci, tedy komunisté po r. 1948, moc dobře věděli, co je to za "vlastenecké" živly a uměli s nimi zatočit. Miloš Zeman s Jiřím Ovčáčkem (stejně tak Vratislav Mynář, Martin Nejedlý, Jan Veleba, Miroslav Šlouf, Zdeněk Zbytek i Jie Ťien-ming, tedy poradci pana prezidenta) potřebují klid na práci. Naši občané plně podporují policejní zásah proti té hrstce samozvanců a zaprodanců s liliemi na košilích.
A pan Ovčáček se těm výtržníkům nemá co omlouvat, protože to nakonec může vypadat tak, že PČR řídí Miloš Zeman.

6 hlasů

Tedy od vás nikdo nečeká nějaká moudra, ale tohle je debilita non plus ultra. To snad plodí přímo v Petrohradu a rozesílají to svým placeným krysám, nechce se mi věřit, že nějaký Čech by tohle sepsal a myslel vážně.

5 hlasů

Ale co chcete?
Je to přeci DEMOKRATICKÝ názor, ne?
:-)))

0 hlasů

Pan Pospíšil to napsal tak věrohodně, že jste ani nepoznal ironii. :-)

1 hlas

Tak jako ironie by to šlo. Jenže přesně stejné výrazivo tady používá řada kremrolí, tak jsem sedl na lep. Beru zpět.

2 hlasy

A neřídí snad? Jestli ne, tak se snaží.

0 hlasů

Takže proto, že nebyli dostatečně vlasteneční, tak s nimi Němci zatočili. Ty jsi fakt vůůůůůůl.

0 hlasů

Proti tomu, že skauti chtěli zazpívat hymnu na pražském Hradě, nelze nic namítat. Podivné ovšem je, že hymnu chtěli zpívat v bazilice sv. Jiří, tedy v římsko-katolickém chrámu. Měl jsem
za to, že skauti jsou organizací nenáboženskou, katolíci měli svoji mládežnickou organizaci Katoličtí orli. Katolická církev se cpe všude a všude chce také z toho něco vytěžit. Nejlépe prachy.

2 hlasy

Nechtěli ji zpívat v Bazilice, ale před ní. A stejně "kvalitní" informace máte i ohledně skautingu
Jednou ze základních obecných složek skautského slibu je služba Bohu, začlenit slib služby Bohu jako povinnou součást slibu vyžaduje po všech svých členských organizacích WOSM (Světová organizace skautského hnutí) V České republice byl tento požadavek vyřešen na 5. sněmu v roce 1992 originálním způsobem, který byl WOSM i WAGGGS akceptován: Transcendentní skutečnost, vůči níž nesou skauti odpovědnost, je (ve shodě s českou dějinnou tradicí i v návaznosti na heslo Václava Havla) pojmenována nejvyšší Pravda a Láska.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.