Téma TÝDNE
Politici hrozí odchodem. Odmítají zveřejňovat majetek

19.09.2017 04:05 Původní zpráva

Stovky komunálních politiků chtějí složit funkci. Může za to nový zákon o majetkových přiznáních, nařizuje jim zveřejnit majetek, příjmy i dluhy. Zastupitelé z obcí či malých měst se bojí závisti sousedů, raději proto rezignují.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Josef Kohout (7 hlasů) 19.09.2017 06:49

  Přesně to je účelem zákona - v politice zůstanou ti, kteří nemají co...

 • František Adamko (5 hlasů) 19.09.2017 06:20

  Nebojte se lidé , kde by tak dlabali jako v politice to by se museli...

 • Julka Neznámá (4 hlasy) 19.09.2017 07:34

  Většina komunálních starostů (politiků) z malých obcí, se rukama...

 • Honza Hloupý (3 hlasy) 19.09.2017 10:43

  Článek je o dopadu zákona na komunální politiky, to jsou z největší...

 • František Martínek (1 hlas) 19.09.2017 09:14

  Politik je vlastně zloděj až na ty co jsou v takových postech kde...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A co politici od roku 1993 ti nebudou přiznávat majetky?Oni rozkradli tuto republiku a proto jejich celá rodina musí podat přiznání majetku.Před asi 5 roky PUTIN nařídil přiznání majetku všech politiků a najednou se všichni začali rozvádět a tak je to i u nás!Proč se rozvedli koaliční partneři opilec s modrým mozkem Kalousek a svatý Bohuš kteří mají na krku po volbách žalobu a jde jim o vše?

0 hlasů

VŠICHNI,SOUDCI,ZAMĚSTNANCI MINISTERSTEV A POLITICI OD OKRESU NAHORU BY MĚLI DOKAZAT PŘIJMY A MAJETEK OD ROKU 1992 !!!!!!

0 hlasů

VŠICHNI,SOUDCI,ZAMĚSTNANCI MINISTERSTEV A POLITICI OD OKRESU NAHORU BY MĚLI DOKAZAT PŘIJMY A MAJETEK OD ROKU 1992 !!!!!!

0 hlasů

Většina komunálních politiků na té nejnižší úrovni jsou pracovití lidé, kteří jdou pro své spoluobčany s kůží na trh.Závist je všudypřítomná a obzvláště panuje tam, kde je k lidem nejblíž.Nedivím se ,že to je poslední kapka v jejich snaze pomoci obci a spoluobčanům.Zato politici v nejvyšších patrech, ti si hlavu nedělají...ti mají občany na háku, protože dávno zajistili sebe a své rodiny na tři generace dopředu...

1 hlas

Pokud někdo získá velký majetek v době, kdy vykonával nebo vykonává funkci, je to celkem jasné. A kdo je čistý, nemělo by mu zveřejnění majetku vadit. Otázkou je, jak řeší zákon postihy za nabytí majetku zjevně v době výkonu funkce - tady jde zřejmě o korupci. Pokud je čistý, nemusí se přeci ničeho bát, ne?

0 hlasů

Závist mezi lidmi? Přece existuje a je veliká. To je vidět i zde. Socky se zde hanlivě vyjadřují o lidech, kteří se mají lépe než oni. Proč bych měl zveřejňovat svůj majetek někomu, kdo prochlastá své mzdy v hospodě, prohraje je na automatech a nebo vůbec nepracuje. Mám majetek a ne malý. Tvrdě jsem makal v cizině a zdejší bolšáni na můj majetek mají zálusk. A okamžitě po zveřejnění jsem terčem kriminálních aktivit.Tak prostě nas..t, svůj majetek nezveřejňovat. A pozdravuji důchodce Hallika, nechť si nesedne na své klapačky!

1 hlas

Článek je o dopadu zákona na komunální politiky, to jsou z největší části zastupitelé malých vesnic, městysů a městeček, kterých jsou tisíce na rozdíl od drtivé menšiny ve větších městech. V naší vsi, a věřím, že i v mnoha jiných, probíhá předvolební sestavení kandidátky tak, že (většinou) starosta obchází vesnici a přesvědčuje lidi, aby to šli dělat a aby se naplnila alespoň jedna kandidátka. Pokud k tomu přibude povinnost vyplňovat a dokládat nějaké další přiznání majetku, nesežene už skoro nikoho, všichni se totiž živí sami a už mají všelijakého papírování až po krk, zvlášť pak živnostníci.

To je jedna věc. Věc druhá je samotné pojetí zastupitelské demokracie, zastupitelé obce jsou vybráni občany obce, aby jejich obec spravovali (teoreticky). Co je potom kurwa státu do toho, koho si občani vyberou? Skutečnost je dnes ovšem taková, že obec si už nemůže sama vydat ani vyhlášku o poplatcích ze psů, všechno se schvaluje na vnitru. Zastupitelstvo nemůže schválit samostatně skoro nic a starosta není představitelem obce, ale státním úředníkem na nejnižším postu, u něhož se jenom střídají kontroly a audity z nejrůznějších úřadů, o některých z nichž jste v životě neslyšeli. Celý den sedí na úřadě, vyplňuje hlášení a formuláře pro desítky nadřízených institucí.

Tak to vypadá v reálu, drahé kolegyně, drazí kolegové.

3 hlasy

Souhlas Honzo Hloupý!

0 hlasů

To je ale neštěstí, co? Oni se dostali podvodem k majetku, tak to nemohou přece přiznat. To se raději zašijí někam, kde nebude foukat. Doufají, že si nakradou i jinde...

1 hlas

Oni vyhrožují odchodem?To si dělají srandu,nebo už úplně zb.lbli?Čekají snad,že je voliči podpoří?Ne,tak b.lbí snad být ani nemůžou.

1 hlas

Politik je vlastně zloděj až na ty co jsou v takových postech kde nemají co ukrást a dělají více méně zadarmo.

1 hlas

Přesně to je účelem zákona - v politice zůstanou ti, kteří nemají co skrývat před spoluobčany. To jsem ale naivní, co !?

7 hlasů

Nebojte se lidé , kde by tak dlabali jako v politice to by se museli živit prací a to už neumí

5 hlasů

Většina komunálních starostů (politiků) z malých obcí, se rukama živí, musíte číst celý článek a ne hned nadávat.

4 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2018 najdete >




Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.