Babiš je rád, že Německo je ochotné odložit diskusi o kvótách

Domácí
25. 1. 2018 20:35
Premiér Andrej Babiš na návštěvě Světového ekonomického fóra v Davosu.
Premiér Andrej Babiš na návštěvě Světového ekonomického fóra v Davosu.

Premiér v demisi Andrej Babiš je rád, že německá vláda je připravena zatím ukončit diskusi o rovnoměrnějším rozdělování uprchlíků. Řekl to během své návštěvy Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Česko se podle něj snaží o svém odmítavém názoru na kvóty mluvit při všech příležitostech a pokouší se získávat pro své názory podporu.

O prozatímním ukončení diskuse o přerozdělování uprchlíků hovořil německý ministr vnitra Thomas de Maizière na okraj čtvrtečního neformálního jednání ministrů vnitra zemí Evropské unie v Sofii. Pokud se má dospět k reformě azylové politiky v EU, bylo by podle něj smysluplné nejdříve řešit jiná témata.

"Jsme rádi. Já jsem o tom mluvil včera (ve středu), když jsem měl snídani se saským premiérem, mluvíme o tom všude," uvedl Babiš.

Podporu pro české názory chce hledat i na pátečním jednání visegrádské čtyřky (V4) v Budapešti i při plánované pondělní schůzce v Bruselu s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, řekl. Svůj názor na budoucnost EU vyjádřil také během čtvrtečního programu v Davosu, kde vystoupil v panelové diskusi.

"Já řekl náš názor na Evropu, že projekt vznikl hlavně, abychom měli v Evropě mír," uvedl. Evropská komise by neměla být zpolitizovaná, uvedl Babiš, někdy totiž podle něj ztrácí kontakt s veřejností. "Taky jsem zdůraznil roli členských států, aby se perspektivně rozhodovalo jednomyslně," uvedl.

Autor: ČTK , DPAFoto: ČTK , /PR/Macciani

Další čtení

Pražští záchranáři nacvičili evakuaci seniorů při výpadku topení

Domácí
5. 11. 2025
Dolní komora Parlamentu - Sněmovna

Místopředsedové Sněmovny: Nacher (ANO) a Barták (Motoristé)

Domácí
5. 11. 2025
Tomio Okamura

Okamura je předsedou Sněmovny. Dostal hlasy Babišovy vlády

Domácí
5. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ