Babiš: Krnáčová se snaží, v komunikaci dělá pokroky

Domácí
8. 9. 2015 17:40
Andrej Babiš je spokojený, nový systém komunikace Krnáčové se zastupiteli prý funguje.
Andrej Babiš je spokojený, nový systém komunikace Krnáčové se zastupiteli prý funguje.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš ocenil lepší komunikaci mezi pražskými zastupiteli z hnutí ANO a primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). Systém komunikace, který si nastavili před dvěma týdny po předchozích sporech, kdy pražské ANO primátorku nepodpořilo, podle něj funguje. Babiš to řekl na dotaz při odchodu z úterního odpoledního jednání zastupitelského klubu ANO.

"Jsem spokojený, že komunikují lépe než předtím," řekl Babiš. Podle informací na úterním jednání opět vyjádřil Krnáčové podporu. Před dvěma týdny Krnáčová nezískala podporu pražského ANO i zastupitelského klubu. Po dalších jednáních se za ní Babiš i celostátní vedení postavilo, svůj názor přehodnotila i pražská organizace. Sama Krnáčová tehdy řekla, že musí zlepšit komunikaci jak se zastupiteli ANO, tak s médii.

Zastupitelé ANO na jednání klubu řešili také jejich požadavek na odchod náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice). Zastupitelé ANO ho údajně chtějí pozvat na jednání svého klubu.

Právě Stropnického budoucnost v městské radě je hlavním bodem sporů současné koalice koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). Stropnického setrvání požaduje Trojkoalice, žádá také aby mu byly vráceny odebrané kompetence v přípravě Pražských stavebních předpisů a řízení Institutu plánování a rozvoje (IPR). Naopak ČSSD stejně jako ANO chce jeho výměnu.

Ve středu dopoledne by se kvůli sporům v koalici mohli sejít špičky ANO, ČSSD a Trojkoalice na společném jednání, minulý týden to uvedla primátorka Krnáčová. Zda se bude jednání konat, zatím není jasné. Jednání nikdo ze zástupců jednotlivých koaličních stran nepotvrdil.

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šimánek Vít

Další čtení

ilustrační foto

Pozor na vlak! Dneškem počínaje platí až do prosince nové jízdní řády

Domácí
15. 6. 2025
ilustrační foto

Dvořáka ve Vídni připomíná mnoho míst, přestože tam hudbu neskládal

Domácí
14. 6. 2025
Lidé procházejí vozovnou Pisárky v rámci akce Dopravní nostalgie, při níž jezdí brněnskými ulicemi historické vozy MHD, 14. června 2025, Brno.

Odjezd parního vlaku zahájil v Brně Dopravní nostalgii, přišly tisíce lidí

Domácí
14. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ