Poslanec Vít Bárta v poslední době rád na svém webu přináší pikantnosti ze zákulisí parlamentu a vlády. Poté co nás informoval o tom, kolik stojí vepřový řízek na Úřadu vlády, se teď vytasil s detaily ze své e-mailové schránky. Do ní mu totiž přišel dotazník kvůli diplomové práci poslankyně Kristýny Kočí, která napomohla rozvratu Věcí veřejných.
Kočí už svá studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy přetahuje o několik let. Pětiletý obor začala studovat v roce 2004. "Omlouvám se, že Vás zdržuji, ale dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou o vyplnění přiloženého dotazníku na téma Legislativní proces a role poslance PSP, který souvisí s mou diplomovou prací na Filozofické fakultě Karlovy univerzity," poslala Kočí kolegům ve sněmovně.
A dotazník dostal i její bývalý šéf Vít Bárta. "Zvlášť otázka číslo 5 mi z pera paní poslankyně přijde velmi úsměvná, koneckonců ona je sama důkazem, že odpověď ANO je jediná správná," pozastavuje se Bárta nad otázkou Kočí, zda mají poslanci pocit, že disponují skutečně tzv. "volným" mandátem, který není vázán na politickou stranu. Bárta také nezapomněl zmínit, že podle data vytvoření dokumentu Kočí na dotazníku zřejmě pracovala v době schůze sněmovny. "Paní poslankyně se asi v lavici nudí," rýpl si Bárta.
Ještě loni v únoru se Kočí hlásila i na Slezskou univerzitu v Opavě, kde také sedí ve správní radě. "Jsem připravena stát se svým způsobem tváří univerzity," řekla tehdy Kočí deníku Blesk.
Dotazník pro poslance PSP ČR |
1. Kterého poslaneckého klubu jste členem/členkou? 2. Jste koaliční, nebo opoziční poslanec/poslankyně? 3. Která stanoviska jsou pro Vás nejvíce důležitá při hlasováních o návrzích zákonů ve 3. čtení? Vyberte maximálně tři odpovědi. 4. Co je pro Vás nejdůležitější při hlasováních o návrzích zákonů ve 3. čtení? Vyberte pouze jednu odpověď. 5. Domníváte se, že poslanec disponuje skutečně volným mandátem? Že může svobodně a nezávisle hlasovat? 6. Byl na Vás někdy vyvíjen "tlak" ze strany vašeho poslaneckého klubu, abyste hlasoval dle společného stanoviska poslaneckého klubu? 7. Je podle Vás pro fungování ve Sněmovně nezbytné být členem poslaneckého klubu? 8. Má podle Vás vliv na reálné fungování poslance, zda je členem koaličního, nebo opozičního poslaneckého klubu či je případně nezařazen? 9. Pokud ano, jaký: ...................................................................................................... 10. Co je podle Vás základní podstatou práce poslance? Vyberte maximálně tři odpovědi. 11. Kolik času věnujete studiu zákonů projednávaných na plénu? ..................................... 12. Využíváte práva zákonodárné iniciativy? 13. Kolik jste již podal(a) návrhů zákona? ..................................... 14. Interpelujete členy vlády? Jak často? ...................................... 15. Jak dlouho jste poslancem/poslankyní zastupitelského sboru? ......................................... 16. Byl/a jste na kandidátní listině v posledních volbách na tzv. volitelném místě? 17. Hodláte znovu kandidovat v příštích volbách? Otázky týkající se Vaší osoby ...............
Děkuji za Váš čas strávený vyplňováním dotazníku. Pokud chcete k dotazníku anebo k tématu připojit jakýkoli komentář, prosím, uveďte zde: |