Bém konečně přiznal: Byl jsem <span>v Antarktidě</span>

Domácí
19. 1. 2010 18:20
Primátor Pavel Bém opět vyrazil do hor (ilustrační foto).
Primátor Pavel Bém opět vyrazil do hor (ilustrační foto).

Primátor Pavel Bém opět vyrazil do hor (ilustrační foto).Záhada kolem nedávné dovolené pražského primátora Pavla Béma (ODS) skončila. Politik nepřímo přiznal, že opravdu na Antarktidě zdolal tamní nejvyšší horu Mount Vinson.

Bém se k destinaci své dovolené přiznal v pořadu České televize Interview 24. Na otázky, kde dovolenou trávil, nejprve odmítl odpovědět. "Nebudu o své dovolené mluvit. Jedinou výjimku jsem udělal, když jsem zdolal Mount Everest," řekl.

Na otázky moderátorky, zda už patří mezi elitní skupinu horolezců, kteří zdolali nejvyšší vrcholy všech kontinentů, ale už kličkovat nevydržel. "Nechybí," odpověděl na dotaz, zda je Mount Vinson stále jediným vrcholem, který mu schází do sbírky.

"Patřím mezi pár lidí v republice, kteří zlezli vrcholy všech kontinentů. Ale o svou radost se chci dělit jen se svými blízkými," dodal.

PSALI JSME: Primátor Bém se vrátil z dovolené. Lezl po Antarktidě?

Bém také odmítl jakékoli pochybnosti, kdo jeho cestu na ledový kontinent financoval. "Nedovedu si představit, že bych na dovolenou jel za jiné než své ušetřené peníze," řekl bez dalších podrobností.

Ilustrační foto: Petra Mášová

Další čtení

Středoškoláci si dnes a ve čtvrtek vyzkouší nanečisto volby do Sněmovny

Domácí
Aktualizováno: 17. 9. 2025 02:11

Odbornice: Existuje riziko, že lidé podlehnou iluzi umělé inteligence

Domácí
16. 9. 2025
ilustrační foto

Výzkum: Romové čelí anticikanismu už jako děti. Formuje jim celý život

Domácí
Aktualizováno: 16. 9. 2025 15:55

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ