Armáda i veřejnost si připomenou Den válečných veteránů. Na oběti válek a vojáky, kteří v nich bojovali, se bude vzpomínat na mnoha místech v zemi. Hlavní pietní akt se uskuteční na pražském Vítkově, kde ministr obrany Martin Stropnický ocení 53 veteránů, vojáků ve výslužbě, odbojářů i aktivních vojáků.
Ministr ještě předtím společně s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem představí novinky v péči o válečné veterány. U památníku na ministerstvu obrany si zástupci resortu a pozůstalí připomenou památku 102 důstojníků, absolventů Vysoké školy válečné, kteří byli za okupace v letech 1939 až 1945 popraveni nacisty.
Na náměstí Míru v Praze si budou moci žáci základních škol i další zájemci prohlédnout vojenskou techniku, například obrněný transportér Pandur nebo lehké obrněné vozidlo Iveco. Ministerstvo obrany tam veřejnosti představí projekt Příprava občanů k obraně státu.
Shromáždění ukončí bohoslužba za padlé. Již v úterý odpoledne se v kostele svatého Jana Nepomuckého na Hradčanech uskuteční ekumenická bohoslužba, na níž zazní modlitba za padlé a zemřelé a modlitba za mír.
Vojáky, kteří bojovali v obou světových válkách i v novodobých konfliktech, si ve středu připomenou také zástupci samosprávy a armády v Brně, Vyškově, Pardubicích, Bechyni, Karlových Varech a dalších městech. Příslušníci aktivních záloh uctí památku válečných veteránů tím, že půjdou do svých civilních zaměstnání v uniformě.
Svátek věnovaný veteránům se slaví jako připomínka 11. listopadu 1918, kdy bylo podepsáno příměří a ukončeny boje první světové války. Jeho symbolem je červený vlčí mák, tedy květina, která vyrostla jako první na polích zničených při bojích. Především v anglicky mluvících zemích je Den válečných veteránů význačným svátkem, který si připomíná celá společnost. V Česku se jako významný den poprvé slavil v roce 2001.