Prezident
Zeman: Jako občan si přeji vítězství ČSSD ve volbách

15.03.2013 12:51 Aktualizováno 15.03. 13:30

On-line

 • 09:56
  TÝDEN.CZ

  Vážení čtenáři, vítáme vás u on-line reportáže ze sjezdu sociálních demokratů v Ostravě.

 • 09:57
  TÝDEN.CZ

  Do bývalého plynojemu, ve kterém si ČSSD v pátek zvolí nové vedení, se sjíždějí delegáti. Unikátní stavbu Vítkovických železáren si mnozí fotí. Panuje dobrá nálada. Hosté se mohou občerstvit limonádami, kávou nebo čajem.

 • 09:57
  ČSSD

  "V podstatě se dá říct, že neočekávám nic. Já si myslím, že to bude klidný, nudný sjezd. Čekám střet na dámské části vedení. Dojde k velké bitvě mezi Mařenkou Benešovou a Alenkou Gajdůškovou. Když se ženský do něčeho dají, tak lítají třísky. Také je možné, že nebude zvolena ani jedna," odhaduje poslanec Vítězslav Jandák.

  Do vedení se podle jeho názoru dostane plzeňský hejtman Milan Chovanec. "Je to nesmírně talentovaný, báječný mužský. Držím mu palce strašně moc," uvedl. Šance senátora Jiřího Dienstbiera udržet se mezi místopředsedy strany jsou podle jeho mínění padesátiprocentní.

 • 10:06
  Jiří Dienstbier

  Těsně před zahájením 37. sjezdu ČSSD se sešlo dosavadní stranické grémium, aby doladilo volební taktiku.

  Senátor Jiří Dienstbier dorazil na sjezd ČSSD v dobré náladě. "Věřím tomu, že místopředsednický post obhájím. Ale je tady šest set delegátů a stát se může cokoli," prohlásil. 

 • 10:07
  ČSSD

  Sjezd byl oficiálně zahájen, delegáti vestoje poslouchají českou státní hymnu, následuje evropská - Óda na radost. Obě v instrumentálním provedení.

 • 10:14
  ČSSD

  ČSSD představila nový volební program zvaný Nový začátek pro naši zemi. Slibuje mimo jiné zrušit rovnou daň i penzijní reformu a také o polovinu zvýšit miminální mzdu. 

  Strana uznává nutnost rozpočtové odpovědnosti a tříprocentího limitu pro deficit HDP, škrty ale nemají podlamovat hospodářský růst. K růstu má pomoci efektivnější čerpání evropských dotací, podpora exportu mimo EU. 

 • 10:19
  Bohuslav Sobotka

  Předseda strany Bohuslav Sobotka vyhlásil minutu ticha za 487 členů a členek, kteří v poslední době zemřeli. Jmenoval Jaroslava Pelikána, Bohumila Fišera, Petra Jalowiczora, Františka Strnada, Jaroslava Šabatu a Jiřího Havla.

 • 10:22
  ČSSD

  Bez potíží byl schválen jednací řád sjezdu, program i volební řád.

 • 10:38
  Bohuslav Sobotka

  Předseda Bohuslav Sobotka popřel obecnou frázi, že pravice vytváří hodnoty a levice je pak rozděluje. „Pravice vládne od roku 2006, to je sedm let. Je na čase se zeptat, kde jsou ony vytvořené hodnoty, kde jsou ty přebytky? Kde je hospodářský růst, který pravice slibovala?“

 • 10:38
  Bohuslav Sobotka

  "Pokud vyhrajeme příští volby, budeme přebírat vybydlenou zemi. Lidé zápasí s rozkladem státu. Nepovedené reformy a chamtivost přibližují pomalu, ale jistě republiku k rozkladu a chaosu. Lidé už se státem nepočítají jako s něčím, co by jim mohlo reálně pomoci," hřímá dál Sobotka.

 • 10:40
  Bohuslav Sobotka

  Sobotka připomněl kauzy jako nekvalitní potraviny v obchodních řetězcích, drahou solární elektřinu, metanolovou kauzu. "To všechno jsou známky rozpadu a rozkladu základních funkcí republiky."

 • 10:41
  Bohuslav Sobotka

  „Bez vítězství sociální demokracie na celostátní úrovni budou kraje odsouzeny k živoření,“ podotkl Sobotka směrem k jedenácti hejtmanům v dresu ČSSD.

  „Lidem se nežije lehce. Každý desátý člověk je ohrožen chudobou,“ připomněl.

 • 10:42
  Bohuslav Sobotka

  V prosazení levicového programu sociální demokracii podle Sobotky může pomoci i prezident Miloš Zeman. „Jsem rád, že máme poprvé od roku 1989 prezidenta, který se hlásí k levicovým hodnotám. Je zřejmé, že v řadě otázek budeme přirozenými programovými spojenci,“ prohlásil.

 • 10:48
  Bohuslav Sobotka

  Dále Sobotka vytýčil čtyři pilíře obnovy země: Nastartování ekonomiky, rekonstrukce státi, nápravu pravicových reforem a spravedlivé vládnutí včetně progresivního zdanění. „Naše země si zaslouží nový začátek. Jsem přesvědčen, že tím začátkem a nadějí je sociální demokracie.“

 • 10:49
  TÝDEN.CZ

  Delegáti sjezdu sedí jako v hledišti, aby nepletichařili. "Bude přetrhaná ta možnost sejít se někde v rohu a domlouvat se," sliboval pořed časem v LN místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Mýlil se. Redaktorky TÝDNE zastihly na chodbě k sálu v živé debatě Michala Haška, Marii Benešovou, Zdeňka Škromacha a Petra Hulínského. Přímo v hledišti se zase vytvořila skupinka kolem Bohuslava Sobotky - Lubomír Zaorálek, Milan Štěch, Martin Starec a Alena Gajdůšková.  

 • 10:49
  ČSSD

  „Pánové Nečas, Kalousek a Schwarzenberg už přece nesmí dostat žádnou další šanci. Nesmí dostat šanci za desítky miliard rozdané církvím, za zašantročené evropské dotace, za předražené IT zakázky,“ pokračuje v bojovném duchu statutární místopředseda Michal Hašek.

 • 10:54
  ČSSD

  „Na krajské úrovni ukazujeme lidem jiné vládnutí – vládnutí většinou bez skandálů. To je dnešní aktuální vizitka sociální demokracie," pokračuje Hašek z titulu brněnského hejtmana a předsedy asociace krajů.

 • 10:57
  ČSSD

  Místopředseda Hašek: “Myslím, že je dobře, že sociální demokracie ukázala široký koaliční potenciál na krajské úrovni a sestavila koalice jak levicové, tak středolevé. Koaličním partnerem ale nejsou a nebudou ODS a TOP 09, určitě ne s jejich současnou politikou.“

 • 11:09
  ČSSD

  Další místopředsedkyně Marie Benešová slibuje budovat „výbornou spolupráci s novým naším levicovým prezidentem. Jsem přesvědčena, že najdeme společnou řeč“. Také neopomněla připomenout, že v prezidentské volbě vsadila na správného kandidáta namísto na zástupce ČSSD Jiřího Dienstbiera.

 • 11:10
  ČSSD

  Moderátor Petr Vícha opakovaně žádá o ticho a „takový klid, jako jsme zvyklí v Senátu, a ne takový hluk jako v Poslanecké sněmovně“.

Foto: ČTK , Michal Doležal

Autor: ČTK

Diskuse

Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Prezident Miloš Zeman přijal 8. června 2021 na zámku v Lánech představitelku běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou.

Schůzka s prezidentem
Zeman popřál běloruské opozici úspěch v boji s diktátorem

Prezident Miloš Zeman vyjádřil v úterý představitelce běloruské opozice Svjatlaně Cichanouské osobní podporu a ocenil její odvahu. více

Prezident Miloš Zeman 26. května 2021 na Pražském hradě jmenoval staronovým ministrem zdravotnictví Adama Vojtěcha (na snímku).

Slavnostní ceremoniál
Prezident Zeman jmenoval staronovým ministrem zdravotnictví Vojtěcha

Prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě jmenoval staronovým ministrem zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). více

Prezident Miloš Zeman jmenuje nového ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD).

Ministr zahraničí
Prezident: Před Kulhánkem je těžký úkol, jehož podstatou je hájení zájmů ČR

Za úkol nového ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) považuje prezident Miloš Zeman hájení národních zájmů, jehož konkrétní náplní je podle hlavy státu... více

Lídři České pirátské strany.

Rozpuštění Sněmovny
Piráti budou usilovat o předčasné volby, Bartoš chystá jednání s dalšími lídry

Pirátský poslanecký klub bude po schválení volebního zákona Senátem usilovat o to, aby se konaly předčasné volby. více
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.