<span>Klaus</span>: Dohoda na volbách dobrá, vlády se však netýká

Domácí
30. 3. 2009 12:35
Václav Klaus se Šimonem Peresem.
Václav Klaus se Šimonem Peresem.

Václav Klaus se Šimonem Peresem.Prezident Václav Klaus ocenil, že předsedové nejsilnějších parlamentních stran ODS a ČSSD Mirek Topolánek a Jiří Paroubek se dohodli na uspořádání předčasných voleb. To se ale podle prezidenta netýká debat o budoucnosti vlády. "Čekám na politickou dohodu," řekl Klaus.

Celý text prohlášení ZDE.

Na tiskové konferenci po jednání s izraelským prezidentem Šimonem Peresem zopakoval, že chce, aby strany našly rychlé východisko z vládní krize. "Vyslovení nedůvěry vládě Poslaneckou sněmovnou je vážný ústavní krok a my se nemůžeme tvářit, že se nic nestalo. Vláda v demisi je polovládou a myslím, že v zájmu celé naší země, všech občanů je, aby v co nejkratší době byla plnohodnotná vláda," uvedl.

ČTĚTE TAKÉ: Lídři jednají. Ani po víkendu se dohoda nerýsuje

"Nedělní náznak shody na volbách, je dobrý, ale budoucnosti vlády se vůbec netýká," konstatoval.

S izraelským prezidentem, který muesl zkrátit svou návštěvu v Praze kvůli jmenování nové izraelské vlády, o situaci mluvil, žádný recept však podle svých slov nedostal. Zdůraznil pouze Peresova slova, že politika není věcí ideologie, ale kompromisů.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: ČTK

Další čtení

Při nočním požáru bytu v Praze zemřel muž, dvě zraněné ženy skončily v nemocnici

Domácí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ