Křeslo v Bruselu chce i exmoderátorka Eva Jurinová

Domácí
31. 3. 2014 14:09
Eva Jurinová.
Eva Jurinová.

Bývalá moderátorka a mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová (60) bude kandidovat do europarlamentu. On-line deníku TÝDEN.CZ to potvrdila s tím, že na kandidátce obsadí druhé místo.

Do boje o pětiletý mandát v Evropském parlamentu se Jurinová vydá pod vlajkou nedávno vzniklé strany Republika, kterou do eurovoleb vede bývalý poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka.

Strana se podle svého místopředsedy a rovněž bývalého véčkaře Michala Babáka chce profilovat pravicově a zasazovat se o odstranění pozitivní diskriminace. Chce se také zasazovat o podporu malých a středních podnikatelů a vymahatelnost práva. Svůj program a kandidáty do evropských voleb strana oficiálně představí ve čtvrtek.

Eva Jurinová moderovala ve druhé polovině 90. let hlavní zpravodajskou relaci na TV Nova. Poté pracovala mimo jiné jako mluvčí nemocnice v pražském Motole. Krátce působila i jako moderátorka v pražské TV Metropol, TiP Radiu či v TV Pětka. Nedávno usilovala o post v Radě České televize, ale sněmovní výbor ji z volby vyřadil. V současnosti působí i jako tisková mluvčí strany Republika.

Evropské volby se uskuteční koncem května. Z celkových 751 europoslaneckých postů Češi obsadí 21 křesel.

Autor: - kls -, - hof -Foto: archiv

Další čtení

Ministr Bednárik chce zcela zrušit zákaz prodeje aut se spalovacími motory

Domácí
16. 12. 2025

Vláda na dnešním zasedání odmítla unijní migrační pakt, opozice to kritizuje

Domácí
16. 12. 2025
ilustrační foto

Vláda přijala nový centrální stavební zákon. Měl by zrychlit výstavbu

Domácí
16. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV