Kvůli sporům v reorganizaci policie vznikla sněmovní vyšetřovací komise

Domácí
28. 6. 2016 19:54
Ministr vnitra Milan Chovanec (vlevo) a policejní prezident Tomáš Tuhý.
Ministr vnitra Milan Chovanec (vlevo) a policejní prezident Tomáš Tuhý.

Sněmovna v úterý zřídila vyšetřovací komisi k reorganizaci celostátních policejních útvarů. Komise by mohla začít pracovat od pátku, pokud poslanci zvolí jejího předsedu. Členy bude dolní komora vybírat ve středu, má jich být sedm. Výsledky vyšetřování by měla komise dát plénu do konce října.

Komise by se měla zabývat různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně reorganizace.

Pochyby o úkolu komise vyjadřovali zástupci hnutí ANO. Chtěli, aby poslanci nejprve vyslechli zástupce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a olomouckého vrchního státního zastupitelství. ANO s takovým postupem neuspělo minulý týden v bezpečnostním výboru ani dnes na plénu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kamaryt Michal

Další čtení

ilustrační foto

Končí těžba uhlí v Česku. Trvala čtvrt tisíciletí, možná ji někdy nahradí důlní plyn

Domácí
31. 1. 2026

Zelenskyj: Ukrajina letouny L-159 potřebuje, využila by je proti dronům

Domácí
Aktualizováno: 31. 1. 2026 03:20
ilustrační foto

Asi velká věc. Všech 16 obviněných z prodeje řidičáků poslal soud do vazby

Domácí
30. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ