Premiér Sobotka: Bezpečnostní složky dělají maximum

Domácí
11. 1. 2017 14:05
Předseda vlády Bohuslav Sobotka.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Bezpečnostní složky fungují a dělají vše pro zajištění maximální bezpečnosti Česka. Na Twitteru to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Reagoval tak na vyjádření prezidenta Miloše Zemana pro Český rozhlas Plus, že v Česku se pohybuje člověk z oblasti severní Afriky, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi.

Sobotka na Twitteru napsal, že pokud jde o výrok prezidenta, chtěl by veřejnost uklidnit a ujistit. "Bezpečnostní složky fungují a dělají vše pro zajištění maximální bezpečnosti," uvedl. Ministr vnitra Milan Chovanec, který v úterý se Zemanem jednal, novinářům řekl, že Zemanův výrok nechce potvrzovat ani vyvracet. Neexistuje podle něj však žádné vyšší riziko teroristického útoku v ČR.

Zeman informaci uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Při debatě zmínil, že se po Česku potlouká člověk z Maghrebu, který je důvodně podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. Maghrebem bývá označován region v Africe na severu Sahary a západně od Nilu, tedy například Maroko, Alžírsko, Tunisko nebo Libye.

Autor: ČTK Foto: , Šulová Kateřina

Další čtení

ČT představila taneční páry soutěže StarDance, vysílat se bude od 10. října

Domácí
21. 4. 2026

Premiér Babiš odmítl, že by se chystal na návštěvu Číny

Domácí
21. 4. 2026
ilustrační obrázek

Pupp slaví 325 let: kulturu, gastronomii a sedm let rekonstrukce

Domácí
21. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ