Propagace <span>českého předsednictví</span> EU přijde na 26 milionů

Domácí
25. 8. 2008 08:40
České předsednictví v Evropské unii je za dveřmi. (Ilustrační foto)
České předsednictví v Evropské unii je za dveřmi. (Ilustrační foto)
České předsednictví v Evropské unii je za dveřmi. (Ilustrační foto)Upomínkové předměty, výzdoba a propagační tiskoviny týkající se českého předsednictví v Evropské unii budou stát 26 milionů korun. Česká vláda nyní hledá ve výběrovém řízení dodavatele.

Vypracování jednotného vizuálního stylu Česko vyšlo na 250 tisíc korun. Dárky a propagační tiskoviny budou podle deníku MF Dnes, který zprávu přinesl jako první, stát přibližně 18 milionů korun, dekorace a výzdoba budov přijde státní pokladnu na 7,5 milionu korun. Návrh hlavního loga předsednictví vyjde na 50 tisíc korun. Vláda návrh loga tají, chce ho zveřejnit na podzim.

Vítěznou firmu, která zajistí výrobu dárků, vláda oznámí na začátku září. Společnosti, které mají zájem o dekoraci budov, mohou své návrhy podávat do 19. září.

Předsednictví v Evropské unii čeká na Česko na začátku roku 2009, ministři se na to ale už dlouho připravují. Je to náročný úkol, v němž země musí zvládnout koordinovat celou Evropskou unii a snažit se v ní také o dohodu v různých sporných otázkách. V předsednictví se členské státy střídají po šesti měsících. Nyní má tuto roli Francie. Pak už bude řada na Praze.

Ilustrační foto: archiv Týdne
Autor: ČTK

Další čtení

Přes noc sněžilo i v polohách kolem 500 metrů, v Brdech napadlo až pět cm sněhu

Domácí
9. 11. 2025
Město Pardubice plánuje obnovu rybníčku, aby se tam mohli vrátit obojživelníci. Podle odborníků se tam vyskytovaly všechny obojživelné druhy, které na Pardubicku žijí, což je hodně neobvyklé.

Pardubice plánují obnovu rybníčku Netušílek, měl nejvíc druhů obojživelníků

Domácí
9. 11. 2025
ilustrační foto

Koroptve dostanou na Vysočině nový domov. Pomohou jim zemědělci

Domácí
9. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ