Rath vyvedl z nemocnic skoro 20 milionů, tají kam

Domácí
6. 9. 2011 08:55
David Rath.
David Rath.

I když všech pět středočeských nemocnic odvádí každý měsíc stejnou částku 150 tisíc korun, tedy paušál, který zavedl hejtman David Rath, Středočeský kraj tají, kde tyto peníze skončí.

Během dvou let již takto nemocnice odvedly takřka 20 milionů korun. Podle pátrání Hospodářských novin to vypadá, že peníze mohly posloužit jako odměna Rathovým nejbližším spolupracovníkům nebo jako provize anonymním právníkům.

Částku 150 tisíc platí nemocnice v Kladně, Mladé Boleslavi, Příbrami, Benešově a v Kolíně Krajské nemocnici - organizaci, kterou založil hejtman Rath; společnost má nemocnice zastřešit. Ve vedení organizace figurují Rathovi lidé.

Organizace Krajská nemocnice z peněz od nemocnic loni zaplatila za právníky a "ostatní služby" 6,5 milionu korun. Kraj však odmítá zveřejnit, co se pod touto položkou ve skutečnosti skrývá Stejně tak nechce zveřejnit jména právníků. David Rath se s listem odmítl bavit.
 

Další čtení

ilustrační obrázek

Tragická smrt mladíka před startem prázdnin. Policie naléhavě varuje před riziky u vodních ploch

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Vraždil kvůli milence a penězům? Muž podle obžaloby maskoval smrt manželky jako sebevraždu

Domácí
26. 6. 2026
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) rozdává vysvědčení žákyním a žákům Základní školy Velký Ořechov

Ministr školství chce pro příští rok výrazné navýšení rozpočtu: „Musíme zaplatit ty nejlepší“

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ