Topolánek: Hledá si trafiku. <span>Tlustý: Je to provokatér</span>

Domácí
22. 6. 2010 08:30
Vlastimil Tlustý.
Vlastimil Tlustý.

Vlastimil Tlustý prý o jmenování velvyslancem v Kazachstánu nic neví.Oba v politice prakticky skončili, přesto si nedají pokoj a dál si posílají ostré vzkazy. Někdejší předseda ODS Mirek Topolánek přišel s tvrzením, že se hledá "trafika" v podobě křesla velvyslance v Kazachstánu pro rebela Vlastimila Tlustého. Jenže Tlustý slovní políček vrací zpět: jde o provokaci, za níž stojí bývalý předseda ODS.

"O jmenování velvyslancem v Kazachstánu nic nevím," uvedl Tlustý. On-line deník TÝDEN.CZ jej oslovil poté, co někdejší předseda ODS Topolánek o víkendu v dopise informoval delegáty kongresu, že "trafiku" Tlustému zajišťuje rovněž někdejší předseda ODS, současný prezident Václav Klaus.

Vztah Topolánka a Tlustého je komplikovaný od doby, co někdejší premiér vypoklonkoval z vlády někdejšího ministra financí. Už několikrát se dostali do křížku, kauza Kazachstán je nejspíš jen dalším kolem jejich souboje.

ČTĚTE TAKÉ: Předsedu ODS volí i Jan Morava z kauzy "vířivka"
                        Martin Říman: Chceme-li změnu, nemůžeme volit Kubu
                        Topolánek: Mé odvolání byl puč, ale Nečase podpořím

"Ještě teď, po volbách, Klaus prosazuje ve Fischerově vládě Tlustého jako velvyslance v Kazachstánu. Že by je lákal nevyřešený 'kazašský dluh'?" pozastavil se během výčtu svých chyb a omylů v politice Topolánek. Sama informace o tom, že by Tlustý měl být jmenován velvyslancem v Kazachstánu, se objevila krátce před kongresem ODS.

Zřejmě i proto nyní Tlustý tvrdí, že jde o řízenou provokaci. Od loňských prázdnin je to totiž prý už podruhé, co se něco podobného odehrálo. "Napřed jsem měl být velvyslancem v Moskvě, teď se to odehrává s velvyslancem v Kazachstánu. No a já si myslím, protože se pod ní podepsal Topolánek, tak že to není nic jiného než řízená provokace," prohlásil Tlustý.

Časy kamarádství jsou ty tam. Tlustý s Topolánkem se teď spíš obviňujíMuž, který se vedle svého rebelování ve sněmovně proslavil také mimo jiné jako volavka z vířivky v kauze, v níž šlo o výrobu kompromitujících materiálů, navíc prohlásil, že na přemýšlení o nějakém velvyslaneckém či jiném postu teď nemá čas. "Před třemi nedělemi mi vyšla knížka," pochlubil se. V publikaci nazvané Zajdeme na blahobyt nebo chudobu svádí prý střet názorů s levicově laděným Zdeňkem Škromachem.

A co tedy bude dělat do budoucna? Podle svých slov z minulosti zvažuje několik variant. Rozhodnutý ještě není.

Foto: Robert Zlatohlávek, archiv TÝDNE.CZ

Další čtení

Při nehodách v ČR zemřelo v prvním pololetí 181 lidí, meziročně o 23 méně

Domácí
30. 6. 2025

Léků na průjmová onemocnění je podle ministerstva zdravotnictví dostatek

Domácí
30. 6. 2025
ilustrační foto

Pozor! Za nebezpečné odbočování bude vyšší pokuta a až čtyři body

Domácí
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ