<span>TV ODS</span> přináší: Zrada jako Mnichov a okupace Sověty

Domácí
28. 3. 2009 18:15
Tomáš Töpfer promlouvá k lidem ze serveru YouTube.
Tomáš Töpfer promlouvá k lidem ze serveru YouTube.

Tomáš Töpfer promlouvá k lidem ze serveru YouTube.Občanští demokraté si našli způsob, jak se vypořádat s pádem vlády. Na serveru YouTube zveřejnili video, ve kterém konec Topolánkova kabinetu přirovávají k mnichovskému diktátu ze září 1938, převzetí vlády komunisty v únoru 1948 a invazi vojsk Varšavské smlouvy ze srpna 1968.

"To, co Čechům chybí, je paměť, a pokud ji nemají, tak je dobrý, aby si to zapsali do svých zápisníčků, co se stalo. Protože až si zase jednou budou stěžovat, že nás svět nebere vážně, že jsme takový malý a zrazení, tak aby si vzpomněli, že největším nebezpečím pro Čechy jsme sami sobě," promlouvá k občanům senátor za ODS Tomáš Töpfer.

Video odsoudila euroskeptická strana Svobodných. "Takovou propragandu známe z Rudého práva. Pád vlády, která ztratila důvěru sněmovny, je standardní záležitostí v každé demokracii a není důvod mluvit o zradě či celonárodní tragédii," říká lídr eurokandidátky Strany svobodných občanů Jiří Payne.  

Foto: YouTube

Autor: - red -

Další čtení

Mezinárodní festival šachu a her v Pardubicích čeká rekordních 5000 hráčů

Domácí
14. 7. 2026

Soud uložil podnikateli Savovovi devět let vězení a desetiletý zákaz činnosti

Domácí
14. 7. 2026
ilustrační fotografie

Babiš mluvil s Macinkou o Turkově nehodě, ve hře je post zmocněnce

Domácí
14. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ