Zemřel bývalý ministr školství Eduard Zeman

Domácí
26. 6. 2017 11:40
Zemřel bývalý ministr školství Eduard Zeman.
Zemřel bývalý ministr školství Eduard Zeman.

Zemřel bývalý ministr školství ve vládě současného prezidenta Miloše Zemana a první školský ombudsman Eduard Zeman. Bylo mu 69 let. Informaci potvrdil předseda Strany práv občanů Jan Veleba, členem strany Eduard Zeman v minulosti byl.

"Eduard Zeman zemřel v neděli večer v nemocnici. Zhruba půl roku bojoval s rakovinou. Pohřeb se podle rodiny uskuteční tuto sobotu v Českých Budějovicích," řekl šéf Jazzové sekce Karel Srp rádiu Frekvence 1.

Zeman byl v 90. letech a počátkem století poslanec České národní rady a Poslanecké sněmovny za ČSSD. V letech 1998 až 2002 vedl ministerstvo školství. Během svého působení v této funkci na sebe upozornil například návrhem na postupné zrušení víceletých gymnázií.

Dvakrát neúspěšně kandidoval do Senátu. Poprvé v roce 2006 a podruhé v roce 2010. Byl jedním ze zakládajících členů Strany práv občanů - zemanovců a také předsedou občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana.

"Nejsou to ani dva týdny, kdy pan prezident telefonicky hovořil s E. Zemanem, aby ho povzbudil. Dnes přišla smutná zpráva. Čest jeho památce!" napsal na Titteru mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Upřímnou soustrast tam rodině vyjádřilo také ministerstvo školství.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ