Nacistická okupace
Poslední přeživší z Ležáků: Dnes by lidé pro vlast nepadli

14.11.2019 06:00

Ani 77 let po vypálení osady Ležáky nedokáže Jarmila Doležalová rozená Šťulíková vzpomínat na celou tragédii bez rozechvění. Se sestrou Marií zůstaly jediné, které odvetnou akci nacistů přežily.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Kostrč (2 hlasy) 14.11.2019 09:40

  Češi by se rvali jako lvi za EU, za Jean-Claude Junckera a jeho...

 • Bob Kadet (2 hlasy) 14.11.2019 20:15

  Komu čest tomu sláva, ale s tím padnutím za vlast je to asi...

 • Pavel Rous (1 hlas) 15.11.2019 05:42

  Vlast a stát jsou dnes dvě různé věci. Za první republiky to bylo...

 • Bob Kadet (1 hlas) 14.11.2019 20:29

  No zatím se tady chovaš jako kolaborantský hnůj ty! A to permanetně.

 • Bob Kadet (1 hlas) 14.11.2019 20:27

  Ještě jde o to, co ty považuješ za vlast! Za tu "vlast" snad bojují...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Padnout za vlast je až to poslední, co pro svoji zemi máme udělat. Předtím je lepší donutit ty druhé bastardy, aby padli za tu svoji.J.S Patton.

Ale vůbec pochybovat o tom, že bychom šli jeden jako druhý za naše blízké, způsob života, zemi, do toho, to snad nikdo nemyslíte vážně! Jak by řekl klasik: howada, chcete snad žít věčně?

Na přednášce o Mnichově padla otázka na posluchače v sále, aby zvedli ruku všichni, kdo si myslí, že jsme měli bojovat. Pomiňme, že jsme Mnichov vyvolali my sami a že bychom bojovali jako agresor, ale ti lidé zvedli v polovině ruce, zbytek by se zase vzdal. Ovšem byla to zase naše generace, padesátá, šedesátá a sedmdesátá léta. nejdokurvenější ročníky národa. Prasečí výchova od rodičů, prasečí výchova vlastních dětí. Z toho se budeme ještě dlouho zvedat na nohy.

0 hlasů

S prvními dvěma odstavci celkem souhlas. Jen ty pochybnosti nejsou o boji za své blízké, ale o shora nařízeném boji za něco, co nám škodí a čím pohrdáme.

Ale že bychom vyvolali Mnichov, to je hloupost zasluhující pobyt na psychiatrii. Vyvolal ho Hitler s využitím nepřizpůsobivých sudeťáků.

Ti dobrovolně přišli na pozvání českého krále a tak měli povinnost být k našemu národu loajální. Místo toho si během habsburské nadvlády začali na Čechy vyskakovat a považovat se za nám nadřazené. Proto se nepřizpůsobili. Tím přišli vhod rakouské vrchnosti která nás občas poněmčovala. Po rozpadu mocnářství dokonce chtěli ukrást kus českého území a připojit ho k Německu. Tyto tendence neustaly a Hitler je využil a realizoval. Dobře, že jsme se jich válce zbavili. Není lepšího důkazu, že početná, jednotná cizí skupina na vlastním území je problém.

Odhodlání mobilizovaných Čechů bránit se Němcům bylo správné. Rozhodnutí Beneše bylo také správné. Viděl dál než obyčejní lidé se zkušenostmi z předchozí války. Historie mu dala za pravdu. Němci na východě od Německa chtěli území, která by sami osídlili. Proto tam často likvidovali civilisty a páchali zvěrstva. Zle poškodili Polsko a my bychom dopadli ještě hůř, protože jsme menší. Hitler se na takovou válku proti slabšímu Československu vysloveně těšil. Přijetí nepřijatelného mnichovského diktátu ho naštvalo. Beneš nás provedl těžkým obdobím jak nejlépe to šlo. Zbabělce z něho dělají naši nepřátelé a hlupáci.

1 hlas

Komu čest tomu sláva, ale s tím padnutím za vlast je to asi všelijaké. Zatím se nám vrací v penálech ti, co padli za panamerické zájmy v Afghánistánu či jinde ve světě. Pochopitelně že ne zadara a z ryzího vlastenectví. A prý v té daleké náhorní muslimské zemi položí život i za Česko (jak prohlásil nedávno náš stařičký mocnář). No spíše tím zvedli další migrační vlnu. Kdyby některý voják položil život při záchraně lidí při živelných pohromách a katastrofách, tak má mojí úctu, a na "dušičky" zapálenou svíčku. Zřejmě na to měla jiný názor MO „Radarová pěnice“, když byly útvary CO „zreorganizovány“. Neboť údajně podle „Stanag_u“ NATO se nesmí útvary CO nasazovat v zahraničí. Tak k čemu taková armáda v útočném paktu.

2 hlasy

Názor na naše hrdiny od bolševického čárkomaniakálního policejního howada je vskutku tragicko směšný.
Dobytek, co chránil pachatele pro svoje čárky a poškozoval okradené, dobité atd tady bude moralizovat.
A ti kluci od Spojenců, co padli za válek za naše zájmy, když jsme my vyzbrojovali Němce, těm nemáme co vracet? Americe dlužíme tolik, že umírat po boku s jejími vojáky můžeme ještě sto let v kuse.

0 hlasů

Úřednice a úředníci veřejné správy mají právo uplatnit možnost lidické ženy. které přežily válku, pomlouvat, lhát o nich, urážet je a vysmívat se jim
Toto právo úřednicím a úředníkům zajišťují t.zv. soudci a soudkyně.
-.-.-.
http://www.halonoviny.cz/articles/view/52445239

Lidické ženy :

Činíme tak až poté, co nám jeden z ústředních orgánů státní správy v reakci na naši stížnost doporučil, abychom prokazatelné lži a nepravdy o lidické tragédii, o nás a našich rodinách řešili na úrovni »historicko-vědeckého zkoumání«, popřípadě se pro naše zemřelé předky domáhali spravedlnosti u SOUDU . Podotýkáme, že nejmladšímu z nás je 77 let! Tváří v tvář této aroganci a lhostejnosti Vás žádáme, abyste v rámci svých pravomocí, svěřených Vám občany, urychleně zjednali ve státní organizaci Památník Lidice nápravu

-.-.
polopravd a výslovných lží. Srdce se nám svírá při veřejném odsuzování našich mrtvých matek, které se nemohou bránit a které se snažíme, zatím bezvýsledně, bránit my sami. Slzy nám tečou na hrobě lidických mužů, kterým první pomník postavili v červnu 1945 vojáci Rudé armády


0 hlasů

Že přežila Ležáky ji neopravňuje k tomu, aby urážela desítky civilistů, desítky vojáků, stovky policistů a hasičů, kteří pro ostatní ve službě nebo ve svém osobním životě položili životy jen za uplynulých třicet let.
Až nouze ukáže charaktery a to, že lidi mají svou zemi rádi a životy za ní položí. Ne tahle dáma. Ta jen náhodou přežila.

0 hlasů

Ještě jde o to, co ty považuješ za vlast! Za tu "vlast" snad bojují naši policisté v zahraničí, pomáhat svým kolegům zabránit hordám migrantů obsadit tu naší "vlast". O tom že chrání majetek a zdraví občanů policisté (strážníci),hasiči atd., o tom žádná!

1 hlas

Jde jen o to, že vás tatínek nenaučil, co to je vlast. Za to soudruzi vás naučili, že vlast je SSSR.

0 hlasů

Češi žádnou vlast nemají. Horu Říp jim uloupil- opravuji : převedli do svého SOUKROMÉHO vlastnictví Schwarzenberci, a nejen oni - Černín, Kinští, Mansfeldové, Lobkowitz a další FEUDÁLOVÉ . Češi nemají ani VODU . Čechům prodávají českou VODU členové správní a dozorčí rady VEOLIE
-.-Co by tedy Češi měli bránit a proč ???

0 hlasů

Hnůj jako vy zase zvedne před nepřítelem ruce. Bude mi ctí vám za zbabělost před nepřítelem napálit kulku do hlavy. Úklid odpadu.

0 hlasů

No zatím se tady chovaš jako kolaborantský hnůj ty! A to permanetně.

1 hlas

Kadete, s kým kolaboruju?

0 hlasů

Češi by se rvali jako lvi za EU, za Jean-Claude Junckera a jeho komisi.

2 hlasy

Za svoje domovy, blízké, způsob života - svobodu. Za to by se Češi rvali. Ti mladí, i když se bít ani střílet neumějí, ale ten hnůj plný socek před důchodem, moje generace, ta by zvedla ty svoje zlodějské pracky... Ne každý je ovšem takový hnůj jako vy. Já svoji zemi miluju, odpade!
Vaše rodina ani netuší, jaké howno mezi sebou asi má, že by je vydal na pospas bez boje. Chudák vaše žena a děcka, rodiče...

0 hlasů

Vlast a stát jsou dnes dvě různé věci. Za první republiky to bylo jiné, ta nás osvobodila od útlaku v žaláři národů. Ta současná nás do něho znovu žene. I když tedy dovážet sem muslimy a černochy nenapadlo ani mocnáře.

Když nad tím člověk začne uvažovat, začne chápat legionáře.

1 hlas

Máte pravdu. Smysl by to mělo.

1 hlas

Nelze pochybovat o výroku této pamětnice. Rozhodně se tento článek rozchází s tvrzením "průzkumu" nedávno uvedeným na Týden.cz.

1 hlas

Průzkumy nejsou realita. Boj není pro socky a frustráty.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.