Požár hydromasážní vany způsobil škodu půl milionu korun

Domácí
24. 7. 2013 09:45
I taková věc jako vana může hořet (ilustrační foto).
I taková věc jako vana může hořet (ilustrační foto).

Škodu půl milionu korun způsobil požár hydromasážní vany na terase vily v Brně-Pisárkách. K neobvyklému zásahu vyjížděli hasiči v úterý odpoledne, kouř byl vidět na vzdálenost několika kilometrů. U požáru se nikdo nezranil, sdělil novinářům Jan Dvořák z Hasičského záchranného sboru.

Příčinu požáru zatím vyšetřovatelé neurčili, mohla to být například technická závada. V domě právě nikdo nebyl, hasiči proto museli otevřít dveře násilím. Plameny šlehající z vany a dřevěné podlahy na terase hasili pomocí dvou vodních proudů.

V úterý zlikvidovali hasiči také nebezpečný požár menšího průmyslového areálu mezi v Kollárovou a Metodějovou ulicí v Králově Poli. Škodu vyčíslili na 900 tisíc korun, příčinu nadále zjišťují. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

Soška Jezulátka ze slonoviny vystavená v kostele svatého Jakuba.

V muzeu v České Třebové se našla 400 let stará soška Jezulátka ze slonoviny

Domácí
23. 8. 2026
Developerská a investiční skupina Maverick zahájila v Cihelní ulici nedaleko centra Ostravy výstavbu domů (na vizualizaci je budoucí podoba), v nichž má vzniknout více než 200 bytů. Celkové investice do projektu Nová Cihelní a zvelebení lokality přesáhnou miliardu korun. Dokončení je plánováno na září 2027.

V projektu Nová Cihelní vznikne v Ostravě 220 bytů, bude to stát přes miliardu

Domácí
23. 8. 2026
Při Vratislavických slavnostech mohou lidé poprvé po restaurování vidět cenný kostelní lustr z roku 1841, který je zdobený 24 velkými ručně foukanými skleněnými růžemi. Kostel zdobí i další umělecká skleněná díla.

Do kostela v libereckých Vratislavicích se po renovaci vrátil lustr z roku 1841

Domácí
22. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ