Požár v domě v Praze, zřejmě v něm vybuchla varna drog

Domácí
26. 11. 2011 13:08
Hasiči museli zasahovat u požáru bytu v Praze 5 (ilustrační foto).
Hasiči museli zasahovat u požáru bytu v Praze 5 (ilustrační foto).

Hasiči v sobotu dopoledne likvidovali požár v Praze 5, kde začal po výbuchu hořet byt v pátém patře. Dva lidé byli zraněni, dalších deset lidí muselo být evakuováno. Škoda se odhaduje na 200 tisíc korun, příčinou požáru byla zřejmě nedbalost při používání otevřeného ohně nebo kouření. Případ nyní vyšetřuje pražská policie, podle jejího mluvčího Tomáše Hulana byla možná v bytě varna drog.

Požár vypukl kolem 9. hodiny v Klicperově ulici. Adamcová uvedla, že hasiči z domu zachránili dvě ženy. Obě trpěly dýchacími obtížemi, proto je záchranáři předali zdravotníkům.

"Objekt byl silně zakouřený. Nasadili jsme proto přetlakovou ventilaci a provedli jsme dva násilné vstupy do bytu," uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Dodala, že hasiči použili také termokameru, aby nalezli skrytá ohniska požáru, a násilně se dostali do sklepa, aby v domě uzavřeli přívod elektřiny a vody.

"V době požáru v bytě nikdo nebyl," řekl policejní mluvčí Hulan. Podle některých informací byla v bytě varna drog. Mluvčí uvedl, že policie tuto možnost vyšetřuje.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Provozovatelé elektrokoloběžek to nevzdávají. Chtějí jednat o svém zákazu

Domácí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 14:13
ilustrační foto

Vězni se budou moci nechat vyšetřit pomocí telemedicíny. Pomůže to a ušetří

Domácí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Hasič proplaval několik místností a zachránil muži při povodni život

Domácí
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ