Požár v nemocnici. Hořela matrace, pachatel odešel a hledají ho

Domácí
2. 7. 2018 10:05
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V Klatovské nemocnici v neděli večer hořela matrace v jednom z pokojů na psychiatrickém oddělení. Tři lidé se při požáru nadýchali kouře. Z místa bylo evakuováno asi 20 lidí z přízemí budovy.

Požár založil jeden z pacientů psychiatrického oddělení, který pak z místa odešel a dosud se nevrátil. Policie po něm vyhlásila celostátní pátrání, podle ní může být muž nebezpečný sobě i lidem ve svém okolí. Při požáru nikdo nebyl v ohrožení života.

Podle mluvčího nemocnice Jiřího Kokošky se všichni evakuovaní pacienti brzo vrátili zpět. Muž, který lůžko zapálil, ale mezitím opustil areál nemocnice. "Jeho hospitalizace nesouvisí s násilným počínáním a nenařídil ji soud. Nicméně se jedná o nedoléčeného psychiatrického pacienta, který může být nebezpečný sám sobě," řekl Kokoška. Mluvčí policie Dana Ladmanová doplnila, že osmadvacetiletý muž pochází z okresu Ústí nad Orlicí, měří asi 185 centimetrů a má střední postavu. Podle policie může být muž nebezpečný nejen sám sobě, ale i svému okolí.

Na nemocničním pokoji vznikla škoda v řádu několika desítek tisíc korun. Provoz je již ve standardním režimu, dodal Kokoška.

K požáru hasiči vyjížděli kolem 20.30. Matrace jen zahořela, oheň se nerozšířil dál po pokoji. Hasiči zejména odvětrali zakouřené prostory. Přesnou příčinou požáru se zabývají vyšetřovatelé.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/dpa/A3462 Marcus Fuehrer

Další čtení

Pátrání po ztraceném chlapci má dobrý i dramatický konec. Byl možná unesen

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 16:29

Maláčovou nahradil v čele sociálních demokratů místopředseda Nedvěd

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:42
Andrej Babiš

Babiš se postavil proti financování Ukrajiny. Česko prý nebude za nic ručit

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:43

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV