Pozastavení styků
Praha rozzlobila Šanghaj. Čínské velkoměsto přetrhalo vazby

14.01.2020 09:56

Čínská finanční metropole Šanghaj v úterý oznámila, že pozastavuje veškeré oficiální styky s Prahou poté, co české hlavní město podepsalo partnerskou smlouvu s tchajwanskou metropolí Tchaj-pejí. Informovala o tom agentura Reuters.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Vejvoda (10 hlasů) 14.01.2020 11:17

  Piráti vypadali jako příjemné zpestření. Teď se ukazuje, že to byl...

 • Jiří Klempera (10 hlasů) 14.01.2020 10:48

  vyfetovanej blbísek hřib se zas předved

 • Bob Kadet (8 hlasů) 14.01.2020 11:39

  Hm., leda by se těm smažkám jim podařilo prosadit volební právo od 15...

 • Jiří Vejvoda (6 hlasů) 14.01.2020 11:22

  Ministr zahraničí - Pocheho podržtaška Petříček - je prostoduchý...

 • aztek polni (6 hlasů) 14.01.2020 10:05

  Jen aby nás Čína nenechala propltit investice do svých prijektů. Jen...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

No já myslím,že to přežijeme celkem bez úhony.

0 hlasů

Co sledujeme, je všeobecné ochladnutí vztahů s číňany, Zeman právě oznámil, že ruší svou cestu do Číny, protože absolutně nenaplnila své sliby a očekávání velikých investic v naší zemi. Praha má komoušskou Čínu naprosto u zadele, vztahy se Šanghají mají asi takovou hodnotu jako vztahy se Špicberky. Existuje hafo negativních zkušeností ze světa kam vede poklonkování číňanům, takže si je musíme držet od těla. To není žádná standartní rozvíjející se ekonomika, to je zlodějská predátorská země neštítící se použít všech podlých praktik k prosazení svých dobyvačných cílů.

0 hlasů

Blbý a ještě blbější piráti:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3028958-bartos-pirati-jsou-svobodomyslni-a-ohleduplni-svoji-svobodou-neobtezuji-okoli

0 hlasů

Čínský státní gigant CITIC přivedl do krachu TS Plzeň. Někdejší chlouba tuzemského strojírenství, dceřiná společnost Žďasu TS Plzeň skončila v likvidaci. Lidé jsou propouštěni, jedná se o podnik s datem vzniku v roce 1859!!!!!, který vyvážel výrobní celky pro hutní, cukrovarnický či gumárenský průmysl do celého světa. Jeho chloubou byl i archiv obsahující patenty a technickou dokumentaci. Bedny s tímto vzácným obsahem odvezeny neznámo kam. Natvrdo řečeno, Číňané si odvezli know-how a teď zavřou krám.

Čína zkrachovala s výstavbou Nikaragujského průplavu, na letošek byl kdysi oznámen termín otevření a kde nic tu nic.

Je tu ještě vůbec někdo, kdo čínským investicím věří?

1 hlas

Bučígalo, jaká dávná minulost, pro vlastence pražské kavárenské žumpy není ani 30 let žádná doba. To že se vložila Čína ( nyní krachující firma CEFC) do Škodovky jen prodloužilo její agonii po roce 1990, kdy se Škodovka rozpadla na několik firem které spolu dříve kvůli konkurenceschopnosti kooperovaly. Pod tuto čínskou firmu spadal i „Žďas“ Žďár n.Sázavou, nebo část skupiny pivovaru Lobkowic, a další české firmy. Do krachujících firem nalila další peníze Čínská statní firma CITIC Europa. Odkoupení aktiv (i dluhů) schválil „Úřad pro hospodářskou soutěž“. Tak že propouštění zaměstnanci jsou na tom relativně lépe než zaměstnanci imigranta Bakali z USA. Není to firma CITIC která přivedla Škodovku ke krachu.

2 hlasy

Jestli ta Čína koupila něco na tom americkoplzeňském území,tak to udělala chybu.

1 hlas

https://www.info.cz/magazin/naciste-ukradli-tisice-ceskych-zvonu-cast-z-nich-mozna-stale-ukryvaji-v-nemecku-40373.html

1 hlas

Proč připomínáš dávnou minulost? Žijeme v roce 2020

0 hlasů

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Ruda-armada-nas-dobyla-neslo-o-osvobozeni-rekl-Tomas-Klvana-mnozi-mu-nadavali-a-on-se-nevzdava-Zaslal-nam-dalsi-zasadni-argumenty-367861

0 hlasů

Su to hňupi a doplatíme na totok všici...

0 hlasů

Chudáci nic jiného neumí jsou to neschopné nicky Co čekat od pravičáků a Pirátu ti umějí jen udávat své schopné občany !!§Co tak oplotit Prahu vy nicky !!!! Proč se neplatí daně tam kde má firma továrny !!!!!!!! Proč půl republiky platí daně Pražákům !!!!!

1 hlas

Podle vzoru Prahy může dnes "dělat zahraniční "politiku kdejaký městys či obec. Dokonce kdejaký šašek v roli starosty může vyhrožovat představitelům jiných států. Zákony nám nařizuje EUROSVAZ, a zahraniční politiku dělá kdejaký nýmand. Tak, že na co je nám parlament a vláda?

3 hlasy

A ten Pocheho srandovní hlupáček, Petříček, teď vypadá jako dokonalý imbecil, když za něho zahraniční politiku dělá kdejaký vesnický buran a náčelník. Anebo pražský námořní lupič.

4 hlasy

Jaké postavení? Pro Čínu je destimilionový stát pouze středním městem. Ekonomicky i politicky pro ni nemáme žádný význam. Pouze někteří rádoby politici si myslí, že jsme "pupkem světa" a oni jsou ti nejpovolanější.

2 hlasy

tak pro rude vemeno v redakci rozzlobila, pro ostatni pouze udelali, co predem rekli.
ja s tim nemam problem.
pirati si vybrali, volici si je zvolili.

to, ze to ma dopad na celostatni politiku je bohuzel vedlejsi efekt.
Buresovi to nevadi, ten z Ciny dotace nedostava.
pro jistotu ale nakoupil vrtulniky 1 miliarda/ks.
specielne konstruovane pro namornictvo :-))))))))

5 hlasů

Dyť jo. Taky budeme kupovat letadlovou loď, bude kotvit v Podolí. Psali to na Aeronetu...

1 hlas

Hemenex, leda až postaví Lysohlávek další zdymadlo, tak nám údajně USA odprodá i nějaké F-35 za diskotní cenu, jako ty předražené kafemlejnky na které v Evropě neseženeme ani šroubek. Už békají i pražští živnostníci, že Číňan přestane navštěvovat Prahu. Že je ti pirátští zhulenci tím_vysíráním proti Číně poškodí.

0 hlasů

Jaké že to máte IQ asi kavárenské že ???Kolik to je 80 až 105 ???No nevím to víte asi jen vy ne ??,

0 hlasů

pozor napiráty,novotného,pocheho ,petříčka a jim podobným nemocným oslům ,nyní hrozí ,že po rusku vyhlásí válku číně,i karl dostal rozum a prohlásil k incidentu ušáků,že jsme malá země a neměli by jsme se k těmto věcím vyjadřovat,že nás to jako zemi ekonomicky poškozuje,ale znovu píši pozor na rusobijce a pod.ach jo

2 hlasy

Piráti vypadali jako příjemné zpestření. Teď se ukazuje, že to byl kardinální omyl. Ale - zatím - ovládají pouze Prahu, eurobolševickou žumpu, takže k panice není důvod. Mimo Prahu zůstává vše při starém dobrém. Občas, když přijedu do Prahy, se rozhlížím a říkám si, že taková koncentrace eurobolševických idiotů je naprosto unikátní.

10 hlasů

Pokud se budeme dívat na politická uskupení jako na příjemné zpestření,nikdy se z toho svrabu nedostaneme.Legalizace mariuhany nás opravdu nespasí.

0 hlasů

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3028958-bartos-pirati-jsou-svobodomyslni-a-ohleduplni-svoji-svobodou-neobtezuji-okoli

0 hlasů

Po volbách v r.2021 by mohli být konečně ve vládě. ☠

2 hlasy

Hm., leda by se těm smažkám jim podařilo prosadit volební právo od 15 let, a legalizaci trávy (jak ostatně zaznělo na jejich potlachu v Ostravě).

8 hlasů

Třeba se poučí a nebudou rozdávat koblihy,ale trávu. 🤣

2 hlasy

Tak něco na tom je!

0 hlasů

vyfetovanej blbísek hřib se zas předved

10 hlasů

Něco takového se dalo asi čekat. Naše "furiantství" rádo atakuje neuralgické body mezinárodních vztahů. To ovšem nevede k mezinárodní pozici, ale k provinčním tématům. Nicméně každý problém má své pozitivní řešení a žádoucí vývoj se prosadí, i kdyby se mu v tom bránilo desetiletí nebo třeba i století.

3 hlasy

Vypadá to, že Čína konečně začíná chápat politické postavení České republiky.

2 hlasy

Je tragické, když nějaký pomatený primátor nebo starosta narušuje zahraniční politiku státu a ministr zahraničí a vláda to toleruje

6 hlasů

Zahraniční politika státu už dávno na Číně nevisí.Proto to vláda toleruje.

0 hlasů

Ministr zahraničí - Pocheho podržtaška Petříček - je prostoduchý moula a jednoduchý pitomeček, který nic a nikoho neovládá a kterého nikdo nebere vážně.

6 hlasů

Ano.A co má být?Že by chtěl vztahy s Čínou někdo urovnávat jsem si nevšiml.

0 hlasů

Soudruh dementní lesnik a prase to je figurka podvodu a špina okupantá.

0 hlasů

Zemanovy excesy nejsou zahraniční politika státu, je to jen zahraniční politika Zemana. Na hrubý pytel hrubá záplata, pěkně piráti hodili vidle do Zemanových snah...

2 hlasy

Ale nehodili.Zeman zjistil,že ze spolupráce s Čínou nic ještě nevzešlo a ani nevzejde.Piráti zase nejsou tak stateční,aby šli proti.

0 hlasů

Jaké že máš na mysli excesy?? Že neklepe nožičkama z americké kloaky?? A že si dokonce u toho amerického yevreje co byl na ambasadě dovolil zakázat mu vstup na "Hrad". Až se z toho ti jejich agenti s teplou vodou Pojar, Kolář a spol. mohli_posrat do výšky! Ti zhulení pirátští kreténi_zřejmě nepochopili ofic. rétoriku USA-Čína, a to se ve skutečnosti děje za zavřenými dveřmi.Viz i ta "celní válka" Trumpa.

3 hlasy

Ten je mimo rozsah škod. Tam to byl dementní šulin Havel s mozkem vylizance a s těma svýma ideitečkama kocábama a tím prasem okupatským co taky kradl...

4 hlasy

Je fajn,že tě naučili psát,ale vážně,všeho moc škodí.Šetři se trochu.

0 hlasů

Pravda bolí a proč bych mlčel. Někdo pořád vykřikuje ,že tu někdo krade a jen pokud má máslo na hlavě je potřeba ukázat kdo opravdu kradl a proč bysme špinu lidskou a zlodějskou šetřili čulina Havla. Většina lidi z ze špiny i prdel z tohoto ničemi neeschopného a jeho doba byla doba temna! Pokud o tom neviš je dobré jsii přečíst o špině lidské a zlodějské odporné,,,

0 hlasů

Jen aby nás Čína nenechala propltit investice do svých prijektů. Jen ve Slávii plus stadion to může být hodně. Němci mají v Číně i podniky a nikomu to nevadí. Jen dementní lidí jako byla špina Havlova vylízaná nebo soudruh Křib z Komně těm to dělá problémy...

6 hlasů

Na druhé straně to ale vysírání_proti Číně_vyhovuje pražské kavárenské _žumpě.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.