Vojenská akce
Před 70 lety komunisté zlikvidovali činnost církevních řádů

13.04.2020 18:03

V noci ze 13. na 14. dubna 1950 obklíčili členové komunistických policejních složek a Lidových milicí kláštery sedmi nejpočetnějších mužských řeholí, řeholníci byli nahnáni do připravených autokarů a rozvezeni do internačních táborů. Touto "bartolomějskou nocí" začala takzvaná akce K, zaměřená na likvidaci církevních řádů a kongregací.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Klos (6 hlasů) 13.04.2020 18:39

  ... církve, a vůbec náboženství by se mělo zakázat. důsledkem jejich...

 • tyden tyden (6 hlasů) 14.04.2020 00:55

  jojo, a dneska nam milicionari a komousi jako Pithart kazou o...

 • Franta Kocourek (5 hlasů) 14.04.2020 05:31

  VŠIMLI JSTE SI, ŽE NEJVĚTŠÍ ZASTÁNCI EU NEJVÍCE ZASTÁVAJÍ TEORIE O...

 • Miloš Krampus (5 hlasů) 13.04.2020 19:34

  Asi proto mohl v chrámu sv. Víta hovořit komunistický novinář, v...

 • aztek polni (5 hlasů) 13.04.2020 19:10

  Vzít spiše ty zloděje jako byl Kalousek kriminálník 35 miliard a k...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A BYLI TO NĚMECKÉ OBLUDY, CO NÁS CHTĚLY VYHLADIT, SSSR NÁM NIKDY NECPALO NEGRAMOTNÉ AFRIČANY A MUSLIMY A NIKDY NÁM NEVYHROŽOVALI SOUDY A TRESTY!!!!!

Němci chtěli zlikvidovat český národ, Rudá armáda nás zachránila…

Vážně jsem přemýšlel o nadpisu, zda mohu použít sousloví Rudá armáda či nikoliv. Ovšem ta armáda, která se rozhodujícím způsobem obrátila ve jejich slovy Velké vlastenecké válce proti německému fašismu a která znamenala rozhodující zlom v tom, zda hitlerovské Německo si podmaní bestiálním způsobem nejméně Evropu, a určitě Československo, se nazývala Rudou armádou. A jí vděčíme za to, že jako národ a možná individuálně jako každý Čech a Češka existujeme a existujeme zde uprostřed Evropy. Nemělo tomu tak být.

15. březen 1939 byl temným dnem, dnem kdy v minulém století nacistická vojska, směřující do lůna země měli reprezentovat počátek naší likvidace coby svébytného národa.

Je zjevným faktem, že u Němců od časů Bismarcka se udržovalo s ohledem na územní uspořádání a s tím souvisejícími důsledky myšlenka: Kdo je pánem Prahy, je pánem Evropy…

Dnes, kdy prostorové vzdálenosti se zkracují a existuje jiné politicko- institucionální uspořádání, to v zásadě už naplatí, ale i pro Bismarcka i Hitlera to platilo na 100 %.

Zatímco Slovensko mohlo vytvořit jakýsi „samostatný“ Slovenský štát a totéž se vlastně týkalo i Maďarska, Rumunska atd., Česko, které pokládal Hitler za nezbytnou a efektivní průmyslovou a zbrojařskou součást tzv. Třetí říše, dostalo ponižující úlohu Protektorátu.

Dnešní Česko mělo podle představ tehdejšího především zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha být sídlem Němců, poněmčených a zcela loyálních Čechů s tím, že nežádoucí část tehdejší komunity měla být odsunuta kamsi na Sever, nejlépe na Sibiř.

Neřešme Židy, ty Hitler chtěl potlačit všude, kde působil, ale otázka samostatnosti jednotlivých přičleněných oblastí a zemí cosi vypovídá, o jeho vztahu k jednotlivým okupovaným zemím.

Česko chtěl porobit, protože latentně ho všichni v Německu brali vážně, alespoň v té době : „Ich oder Herr Beneš“, freneticky provolával ve Sportpalastu v době mnichovské krize Hitler a dodával: Mezi námi musí být rozhodnuto a bude rozhodnuto. To jsou mé poslední územní požadavky v Evropě…“.

Dočasně to vypadalo na vítězství Hitlera…

Bohudík…

A my jsme po roce 1948

Mimochodem, to NATO nemá naději. Kdo poslouchal floskule na jeho obranu před několika dny a překvapivě skvěle to jinde popsal Lukáš Jelínek z Masarykovy demokratické akademie, souhlasí s Trumpem i Lubošem Jelínkem i Zbyňkem Fialou, že NATO odumřelo.

Dnes už je NATO jen PR akce, protože fakticky zaznamenává jen porážku za porážkou (Irák, humanitární bombardování Srbska, Afganistán, Sýrie, Ukrajina (to si řekneme za 14 dní).

V květnu 1945, zde zahynulo 150 000 sovětských vojáků, aby nás osvobodili. Bez toho, že porazili Němce na svém území za neskutečných ztrát, by nikdy nenastal zvrat ve 2. světové válce a realizoval by se tragický scénář, který jsem naznačil…

NEEXISTOVALI BYCHOM A NEBO BYCHOM ŽILI NA SIBIŘI.

Přišel rok 1968, který byl pro většinu z nás tragický a pro část z nás, politicky i ideově napojené na anglosaské vidění světa je dodnes spojené s až fašistickou rusofóbii.

Závěry si každý má učinit sám.

Všichni spojenci nás zradili: Francie či Velká Británie při podpisu Mnichovské dohody, Sovětský svaz při okupaci v roce 1968

Spojence potřebujeme, ale preferujme ty, kteří nás nechali žít, to nebyla Francie ani Velká Británie, byl to jen tehdejší Sovětský svaz. Rusko si přálo, abychom byli úspěšní v rámci jejich ekonomicko – politického systému, jen ten systém na rozdíl od ekonomicko – politického systému v Číně neměl perspektivu. Rozdíl je viditelný dodnes.

Z principu, ale možná bez emocí, nedovolme Německu, nikdy, aby relativizovalo své fatální chyby. Ostudnou chybou Václava Havla bylo, že Němcům a zvláště „sudetským Němcům“ byl ochoten odpustit vše a Rusům ani to minimum.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/nemci-chteli-zlikvidovat-cesky-narod-ruda-armada-nas-zachranila

CZEXIT

2 hlasy

Oni věděli co je to za nemakačenka ,kteří žili z ohlupováním lidí - bůh je jen berlička pro lidi co potřebují NĚCO co je ochrání a vyřeší za ně jejich problém .. v realitě za ně nevyřeší nic.

2 hlasy

I vy komunistický pohrobku, stále vypláchnutí funguje? Komouši byli ti, kteří uzákonili vedoucí úlohu strany ve společnosti, naprosto nepřekonatelní v ohlupování lidí ohněm i mečem. Sám jste důkazem.

3 hlasy

Vážně nastává konec světa :-(
Když kardinál Dominik Duka v chrámu svatého Víta přednesl několik slov na Zelený čtvrtek, pravděpodobně nikdo nečekal, že po něm bude následovat se svým poselstvím mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček. Státní úředník, který do této chvíle používal pro svoje poselství pouze Twitter či Haló noviny, se tak ocitl pod přímým světlem božím. Bývalý politický vězeň Dominik Duka za poslední léta prožil zásadní otřes svojí paměti, protože jinak by bývalý komunistický novinář nemohl číst z Písma na tak vzácný křesťanský svátek.
Kde to jen zaznělo?
Dobrý komunista = mrtvý komunista

4 hlasy

Dobrý Jan Pan - pod drnem Jan Pan.

1 hlas

DUKO , místo radějí zemanovi,aby přednesl 2 minutový projev národu,jsi měl 70 let od barbarské akce komunistů se sociálním,i demokraty a lidovými milicemi vzpom,enout.Ale ty m,áš zaschlý mozek od ovara číánského.

1 hlas

VŠIMLI JSTE SI, ŽE NEJVĚTŠÍ ZASTÁNCI EU NEJVÍCE ZASTÁVAJÍ TEORIE O PROMOŘOVÁNÍ?

EU A JEJICH NOSHLEDI NÁS NENÁVIDÍ, CHTĚJÍ VYHLADIT A NAHRADIT MUSLIMY!!!!

CZEXIT

5 hlasů

ANI PANDEMIE NEODRAZUJE NĚMCE OD IMPORTU MUSLIMSKÝCH INVAZISTŮ Z AFRIKY DO EVROPY

Všichni jste již určitě četli o lodi Alan Kurdi, patřící německé vysoce ziskové pašerácké neziskovce Sea-Eye. Jedná se o první loď, která vyplula od Španělských břehů, kde byla v opravě, do libyjských vod, ze kterých loví africké vetřelce. Takových 150 kousků už před zhruba týdnem neziskoví parazité vylovili, nicméně nikdo jim nechce otevřít své přístavy.

Italská vláda, která jinak běžně a s radostí africké kobylky dosud přijímala, tentokrát prohlásila, že loď z důvodu koronavirové pandemie, která tuto zemi velmi zásadně poškodila, do svých přístavů nevpustí. O den později oznámila totéž i Malta, takže neziskovým parazitům nezbývá, než s přeplněnou lodí brázdit vody Středozemního moře. Tedy samozřejmě by mohli vrátit vetřelce zpět do Libye, avšak za to nejsou placeni. Neziskovka je placena čistě za to, že dopraví invazisty do Evropy.

„Situace na palubě Alana Kurdiho je stále napjatější, protože záchranná loď není přizpůsobena neomezenému pobytu 150 lidí,“ řekl kapitán lodi. “Je nepřijatelné vidět mnohamiliónové sanace pro evropský průmysl, ale zároveň slyšet, že nejsou prostředky na ochranu migrantů,” řekl předseda Sea-Eye Gorden Isler. Německá vláda vyzvala Evropskou komisi, aby pro loď našla alternativní evropský přístav, který by migranty přijal.

Proč se tedy nevydá loď neziskovky třeba do Hamburku? O vetřelce stojí Německo, je to právě Německo, kdo vyzval EK k okamžitému vyhledání vhodného přístavu pro vylodění invazistů a především, je to německá ziskovka, komu loď patří. Proč by tedy měl zbytek EU poslouchat Němce? Je jasné, že EK, vedená Němkou, nakonec poslechne a jednoduše přikáže některému z jihoevropských států, aby jeden ze svých přístavů otevřel. Ostatně, je to právě EU, kdo dlouhodobě podporuje invazi z Afriky do Evropy a jen těžko lze předpokládat, že bruselští hlavouni přestanou dělat to, zač jsou skutečně velmi štědře korumpováni.

Kapitán lodi a šéf ziskovky se ani neštítí vyzývat k utrácení peněz Evropanů přednostně na nelegální muslimské vetřelce v situaci, kdy je Evropa decimována pandemií. Chápu, že pašování muslimských vetřelců je jejich živnost, navíc podporovaná EU, nicméně pokud se už neštítí tímto způsobem likvidovat evropskou kulturu a civilizaci, neměli by alespoň na svoji nekalou činnost požadovat další prostředky v době pandemie. Vyschly jim snad peněžní toky od jejich chlebodárců z OSF a dalších podvratných organizací?

Řecko se nedávno podvolilo a umožnilo u svých břehů vyloďovat vetřelce z lodí, které se účastní operace Irene, organizované EU. Operace má za úkol lovit vetřelce u západních břehů Libye a v egyptských vodách, avšak pod pláštíkem střežení prostoru před pašeráky zbraní. Pašeráky zbraní zatím nechytili, ale už zvládli nějakou tu stovku afrických vetřelců vylovit z moře a dopravit do Řecka, navíc za plné podpory většiny zemí EU, včetně ČR. Proti dovozu kobylek protestovalo pouze Polsko, Maďarsko, Rakousko, Řecko, Bulharsko a Rumunsko. Těžko říct, čím EU Řecko vydírá, když to souhlasilo s tím, že se budou vetřelci z Afriky importovat právě do jejich přístavů. Odtud by měli být přerozdělováni do dalších evropských zemí.

Je šílené, že ani pandemie koronaviru neodradí EU od dovozu muslimských invazistů do Evropy. Naopak, organizátoři likvidace Evropy využívají nepozornosti obyvatel, plně soustředěných na pandemii. Právě nyní je ideální doba na zaplevelení kontinentu dalším muslimským morem, horším, než koronavirus. Minimálně obětí má tato nenávistná ideologie na svých bedrech nesrovnatelně víc.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-ani-pandemie-neodrazuje-nemce-od-importu-muslimskych-invazistu-z-afriky-do-evropy/

CZEXIT

3 hlasy

Běž do prdele, rusáku.

2 hlasy

Proč ho zveš k sobě domů?

0 hlasů

jojo, a dneska nam milicionari a komousi jako Pithart kazou o demokracii a kavarna u toho hyka blahem :-))))))

6 hlasů

Asi proto mohl v chrámu sv. Víta hovořit komunistický novinář, v součastnosti poskok jeho veličenstva, tlučhuba Ovčáček. Za to bude Dukovi koukat noha z hrobu!

5 hlasů

Oprava: v současnosti.

1 hlas

Komousi by zaslouzili na 1.maje pekne promorit.

3 hlasy

Vzít spiše ty zloděje jako byl Kalousek kriminálník 35 miliard a k němu ty Žantovské a Kocáby a Horáčky další zloděje od souhruha šulina čuráckého Havla špiny vylhané a kriminálni elity a estebácké udavače!

5 hlasů

irvono

Vzít spiše ty zloděje jako bylKLAUS kriminálník 35 miliard a k němu ty NEJEDLÍ a Ku Z LÁN další zloděje od souhruha šulina čuráckéhoZEMANA a špiny vylhané a kriminálni elity a estebácké udavače!

1 hlas

... církve, a vůbec náboženství by se mělo zakázat. důsledkem jejich působení jsou jen války, násilí a podobné zvrácenosti, pouze konaná ve jménu bohů a "dobra" ... !!!

6 hlasů

Ve jménu Boha a dobra nekoná pouze církev.Každý se musí něčím zaštítit,chce-li mít moc.Myslím,že náboženství škodí nejméně.Komunistická propaganda nám uškodila neskonale více.

0 hlasů

dost naivní pohled na svět.lidé se řezali před vynálezem církví a náboženství už v jeskyních.a řezat se to bude dál.s církví nebo bez.

0 hlasů

tak to mas Karliku za 4- , ten plus pul bod je, ze alespon umis castecne cesky

3 hlasy

učte se evropsky ajnštajn a netykejte.

0 hlasů

Smutné je ,že stát 60 let financuje všechny ty cikrve co nikde není řečeno a bez státu by byly v rici! A ze všech kapes

4 hlasy

nerozumíte psanému slovu,mešuge?komunisti zabrali církvi majetek,proto platíme reparace.a do nich ani není započten ten bankrot republiky a měnová reforma.bez komouše bychom byli DALEKO před rakouskem a švajcem.teď akorát můžemeděkovat kalouskovi,že to vlastnicví zachránil před nenažraným rasistický semitou židem,který si už na to brousil parazitické zuby.jeda věc se mi nelíbí.proč dostala reparace federace opcí židofských.a to hned dvě,v '90 letech jim první zařídil "komunista"rychetský.a tři granty?odporné.za co?

2 hlasy

To jo Karle, komunisti zabrali církví majetek, který církev kdysi vymanila z lidí. Nechtěl jsem napsat ukradla, ale vyjde to na stejno.
Navíc si přečti něco o inkvizici a svatých válkách. Jakékoliv náboženství je netolerantní extrémismus, které přineslo pro lidi jen utrpení a smrt.

1 hlas

Takže jak,komunisti to neukradli?Já netvrdím,že církev byla opravdu svatá,nebyla,ale zločiny komunismu to taky neomlouvá.A krádež zůstává krádeží,vražda vraždou.V církvi nebyli jen vysocí hodnostáři,také obyčejní kněží,kteří mnohokrát pro tu svou farní oblast udělali opravdu mnoho.Určitě to tolik nezdevastovali,jako komunisté po nástupu k moci.

0 hlasů

Nojo jenze komunizmus je taky nabozenstvi ktere nikdy nikde nefungovalo, ale prineslo jen utrpeni a smrt.

0 hlasů

nevím,kolik mrtvých měla 30 let dlouhá,bratrovražedná válka mezi židama.údajně šlo oo způsob volby rabínů.jedna strana tlačila kohény POUZE,druhá volila ze všech židů.španělská inkvizice měla kolem 45000 případů.826 mrtvých in person,776 in effigi.250 000 až 300 000 židů VYKOPALA slavná,chytrá a krásná královna Isabela Kastilská ze španěl.byli to spojenci arabů a maurů a po staletí vykořisťovalii a UTLACOVALI místní domácí španělské obyvatelstvo na jihu španěl,velmi surově.jako v sssr.ve španělsku je Isabela vyklepla ve válce.někteří přijali křesťanství-krypto-židi.ostatní VYKOPLA.ti co zůstali si dali jména končící na ez ezra israel.lopez,perez,atd.zajímavé,největší UDAVACI byli jejich žid soukmenofci.asi to mají v krvi od jidáša po bureša.

0 hlasů

Samozřejmě, obecně činy komunismu proti lidskosti neobhajuji i když jsem žádné nezažil. Nicméně brutální činy církví v minulých x-stoletích jsou výstrahou pro všechny. Komunisti jsou proti nim žabaři.

0 hlasů

přesně tak.tolerantí komunisti semiti židi vyvraždili jen v sssr,ráji pracujích lidi ve vyhlazovacích a pracovních lágrech od roku LP.1918 kolem 13mil.lidí.kromě mrtvých v občanských válkách.v uzbekistáně skončili až v roce LP 1936.mao-50mil.soudruh che další miliony.kam se na komouše hrabe inkvizice.lid platil daně a císař sv.říše
.římské KAREL IV a syn VACLAV IV jim postavili nové město,most,univerrsitu-naučili lid číst,Karlštajn atd.před nimi uuž sv.Václav přijal náboženství a to nebyyl žádný chudáčik,jako pagan.to vedlo k dalším stavbám v bömen und mahren a na tom rýžují dodnes i cigáni.

0 hlasů

To by nesměl dementní šulin čuracký slizký Havel špina křivá a vylhaná to vykrast. Estebák a notorický lhář a podvodnik vykradl vše...

0 hlasů

Tak mě napadá,jak bys to asi vedl ty,To bychom měli holou pr.del a přes ní pavučinu.

0 hlasů

s Kalouskem jsi me fakt dostal. Jelikoz temer veskery majetek cirkvi byl ukraden lidu, nemeli dostat vubec nic, kdyz uz jsme u toho.

3 hlasy

Církev byla normálně placena z daní,jako každá vláda.Ano,i si nakradla,stejně,jako každá vláda.Rozhodně si s komunisty moc nezadala.Teď nás tedy okradá jen jiná vláda.Myslíš,že bude někdo chtít po vládách,aby vrátily rozkradené peníze?

0 hlasů

máte blbý zvyk,to tykání.bejval bych vám to vysvětlil,mešuge.šalóm.

0 hlasů

ale ty muj broucku, nebud takovej upejpacnej ;)

0 hlasů

Ten zloděj 35 miliard a vykradených vojáků a předraženýc h cirkví 59 miliard. A dostavejí tŕočně 2miliardy a když je to 60 let kolik asi dostali počtově!

0 hlasů

předražení akorát soudruzi ve federaci opcí židoffských.holt komouši neměli krást to,co jim nepatřilo.náš bankrot a měnová reforma stála biliony až triliony. a znárodnění.a ušlý zisk.

1 hlas

tak povidej, mas tu prostor

0 hlasů

No a co se nakonec stalo ?

1 hlas

No nic se nestalo, pokud se příkoří děje někomu jinému než tobě, tak se přece nic neděje. Byli rozpuštěni a vypuštěni...

2 hlasy

Co je to za hloupou otázku?

2 hlasy

Od hlupáka nelze nic chytrého očekávat.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2023 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi