Číhošťský zázrak
Před 70 lety unesla státní bezpečnost kněze Josefa Toufara

28.01.2020 16:55 Původní zpráva

Před 70 lety unesla státní Veřejná bezpečnost kněze Josefa Toufara a snažila se ho přinutit krutým mučením ke lživému přiznání. Celé události předcházel takzvaný číhošťský zázrak, kdy se nevysvětlitelným způsobem rozpohyboval půlmetrový dřevěný kříž na oltáři. Státní aparát využil příležitosti a rozhodl se vypořádat s nepřítelem – katolickou církví.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • aztek polni (4 hlasy) 28.01.2020 23:57

  Hlavně,že nám nevládne práskač a špina Havlova největší ničema 20...

 • Alois Žilka (4 hlasy) 28.01.2020 20:45

  Článek pravděpodobně navazuje na seriál ČT24 ( Pravda a láska) , kde...

 • aztek polni (4 hlasy) 28.01.2020 22:14

  Co zločiny soudruha dementního šulina Havla z let 1989 až 2003. Měli...

 • antonin vaclav (4 hlasy) 28.01.2020 17:49

  V Číhošťi se stal zázrak a papež tam ani nebyl, no to je hrozné.

 • Bob Kadet (2 hlasy) 28.01.2020 18:58

  Článek asi psal nějaký ….náctiletý přispěvatel Týdne. V těch...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

60 uprchlíků se pokusilo překonat plot na maďarské hranici, policie vypálila varovné výstřely

Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/60-uprchliku-se-pokusilo-prekonat-plot-na-madarske-hranici-policie-vypalila-varovne-vystrely.740a7ccb/

0 hlasů

Filip s Grospičem by nám ovšem předložili svůj, tedy komunistický výklad historie: farář Jozef Toufar byl ve skutečnosti odvezen do Lázní Bělohrad, kde si léčil své neduhy a potřeboval si odpočinout, neboť mu církev zcela pomotala hlavu. V Praze bohužel zemřel na následky autonehody. Podobně nám totiž věrný komunista Grospič vysvětloval úmrtí našich občanů při invazi rusáků v r. 1968! Ačkoliv byli většinou zastřelení, podle něj zemřeli při autonehodách. Jak to tak vypadá, komunisté nám opět vládnou s Babišem.

1 hlas

Hlavně,že nám nevládne práskač a špina Havlova největší ničema 20 století. Naše země nevskvéta a šulin ještě zapomněl řící jak jsme měli vše lepší než nyní kdy žejeme jen odpad co nám nechávají okupanti a další skopčáci jelikož nás považují za meně cenný národ!

4 hlasy

Pokud si přečtou Vaše příspěvky,tak se Němcům nedivím. 🤡

1 hlas

Budeme tu chválit největšího ničemu 20 století dementního Havla srovnatelného s Ivanem Roubalem. Ostuda špina lidská narezlá a odporná!

0 hlasů

Je to debil.

1 hlas

Budeme šulina Havla chválit špinu zlodějskou. Naše země nevskvéta a ted musíme jíst ty hnusné potraviny a kde jsou naše podniky a výrobky kvalitní. Díky šulinovi Havlovi jsme odpad Evropy!

0 hlasů

Co zločiny soudruha dementního šulina Havla z let 1989 až 2003. Měli jsme tu normální podniky a firmy a byly vytunelovany šulinem narezlým a těma jeho ničemama jako horáček a Kocáb a nebo bakala. další jako Boris Vostrý a nebo František Chvalovský. Kde jsou ty biliony co šulin Havel bachor vypitých konaků a práskač Karel Sabina s pomoci ničemů vykradl. S Kroupou nebo Žantovským či Dlouhým nebo Marvanovou v H-systemu!

4 hlasy

Článek pravděpodobně navazuje na seriál ČT24 ( Pravda a láska) , kde jsme se ve druhém díle dozvěděli, že druhou s.v. začali komunisté, kteří vyprovokovali Němce k napadení Polska a vyhráli ji USA v rozhodující bitvě u Moskvy.

4 hlasy

Nechlastejte u televize.Pokud chlastáte,tak sem nepište nesmysly. 🙈

1 hlas

Ty sice vykáš ale slovník máš staré pavlačové drbny.

1 hlas

Nevím, proč zlehčovat zločiny komunistů. A je jedno, kdo článek psal, nebo, jestli u toho byl papež. Stejně tak je jedno, která policejní složka ho umlátila k smrti. Myslím, že by toto mělo být každému normálnímu člověku jasné. A jestli se nějaký krucifix mohl hýbat, nebo ne, to už může zajímat pouze opravdového darebáka

2 hlasy

Když několik lidí vidělo,že se krucifix hýbe,tak se určitě hýbal.Byla to doba represí a všechno se jim hodilo do krámu.Kdyby nebylo téhle události,našli by si záminku jinou.Účelem bylo zdeptat všechny,aby mlčeli a sehli hřbet.

0 hlasů

Woe emigrante, tím to ale vše vzniklo. Komunisté při své ideologii nemohli uznat že nějakým fanatickým vymýváním lebky vznikl zázrak. Co kdyby je pak nějaký slouha bóží uhranul! A jestli chce někdo žonglovat nějakými zločiny, tak nechť tak činí alespoň uváděním primárních historických reálií! A kdo je větší "darebák" fakt nechci rozvádět. Některá praktika mohli komunisté čerpat od katolické církve a jezuitských inkvizitorů. Historie je toho plná!

1 hlas

A ještě něco. Není z vaší strany nutné, být zahořklý a neustále vyzdvihovat moji emigraci.To, že naše životy proběhly různě a že vy jste svůj strávil za ostnatým drátem, bylo vaše rozhodnutí a moje, žít ve svobodě, bylo pro mě důležité, s tím už asi nic nenaděláme a tak bychom měli nechat celé téma stranou

2 hlasy

Jen závist,to je přesně ten výplodek tehdejší doby.

0 hlasů

Úde_mám dost špatných vlastností, ale že bych těm flanďáckým měchům vína něco záviděl?? Ať se z toho nahamiženého majetku udáví.Co jim vrátil ten Přesčasův xindl hlasem jediného drbana v PS. Majetek získaný vydíráním chuďasů, odpustky, robotováním, čarodějnickými procesy a zabavením poslední kravky a ohlupováním negramotných vesničanů. Jak mohl být v Záp.kraji vrácen jednomu z řádů klášter a majetek, když otevřeně kolaborovali s náckem. Ještě před obsazením sudet vyvěšovali na klášteře vlajku s hákošem (řešilo to české četnictvo),později řeholníci nastopili dobrovolně do německé armády. Po válce Amíci zatkli představeného kláštěra v Bavorsku kam zdrhl, a již ho nikdo neviděl! Z tohoto kláštera ctihodných bratrů odvezli Amíci s čs.armádou na základě udání 2 náklaďáky zbrani muni a výbušnin. Prvděpodobně sklad Wervolfu. A zřejmě to nebude jediný řád který kolaboroval s náckem.Ten zrzavý blábol z Hrádečku s tou vychlastanou smečkou však o tom nechtěl ani slyšet. Když se chtěl náckům omlouvat!

0 hlasů

Dneska zase platíme za všechno daně.Je to totéž,jen je jiná doba.Mění se jen způsoby platby.

0 hlasů

...jo a na stará kolena přitáhnout z emigrace a parazitovat na rozkradené republice (i těmi emigranty). Jeden se angažoval např. v Čs.plavbě námořní, a další OKD!

2 hlasy

A spolu se šulinem Havlem špinou odpornou vykradl vše co se dalo. To je politika na nichž nejde zapomenout. Odporná špina s knírem primitivní a ožran s vymazaným mozkem kojence. Po tom lidi toužili aby byli s vrahy Nato a skopčákum mohli vše vrátit díky šulinu Havlovi ničemovi 20 století!

0 hlasů

A ty jsi tu chudáku trpěl, celý život jsi v porobě prožil a teď máš pocit, že jsi mučedníkem? Hovno, jsi typický český shrbený parazit, který s koncem socialismu přišel o jistoty a tak tady jek vztekle prskáš.

1 hlas

Woe juniore já jsem o nic nepřišel. A když vidím ten xindl co se dnes angažuje ve vrcholové politici tak se mi zvedají kramfleky. Apropos ty_blbe, jaké že byly koncem socíku ty jistoty?? O které jsem přišel?? Když vidím ten odporný farizejský xindl jako je Rakušan, Langšádlova, Kalousek,Bartoška, předseda ODS a spol. tak mám chuť nakopnout psa. Ten chudák za to však nemůže.

0 hlasů

A odkud víte, že celá věc nebyla a priori inscenována ze strany Stb, za účelem zdiskreditování církve?

1 hlas

No to je ale známé, ze zakristie tahala státní Veřejná bezpečnost za ten krucifix drátkem! Aby mohli zavřít Toufara.I když až za nějakou dobu.

0 hlasů

Článek asi psal nějaký ….náctiletý přispěvatel Týdne. V těch policejních ozbroj. složkách má nějaký chaos díky městské (obecní) polici a "státní" policii. Vzhledem k tomu že jsem ve škole měl z fyziky docela dobré známky (na rozdíl od ostatních předmětů), tak když nebylo zemětřesení, tak musel okolo projet parní válec správy silnic ( nebo Škoda 706 ??) . Jinak si to kývání krucifixu na zdi nedovedu vysvětlit!! Leda by té svíčkové babce co ho viděla kývat hráblo??!

2 hlasy

Tak Státní nebo Veřejná... Až budete mít v těch koherentních blábolech jasno, tak prosím pište. Do té doby prosím zablokovat. Takovými ptákovinami krmte někoho jiného.

2 hlasy

V Číhošťi se stal zázrak a papež tam ani nebyl, no to je hrozné.

4 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.