Spor s Bruselem
Premiér trvá na svém. Střet zájmů ohledně Agrofertu odmítl

06.02.2020 15:31

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek opět odmítl, že by byl ve střetu zájmů v souvislosti se skupinou Agrofert. Předseda české vlády v Bratislavě po schůzce se svým slovenským kolegou Peterem Pellegrinim novinářům také řekl, že ve zmíněné záležitosti postupoval v souladu se speciálně schváleným českým zákonem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Emanuel Bacigala (6 hlasů) 06.02.2020 15:51

  Miliardář Babiš by měl konečně začít vysvětlovat, a hezky od začátku ...

 • daniel Pink (5 hlasů) 06.02.2020 16:30

  naš DEMOBLOK udava řadne zvoleneho premiera a chova se jak diktatorka...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 06.02.2020 22:00

  Máte v tom jednu brutální faktickou minelu: EU rozdává prachy na...

 • Vlastimil Machura (3 hlasy) 07.02.2020 08:33

  Nikdo nezakazuje politikovi podnikat,ale nemůže rozhodovat o dotacích...

 • o k (3 hlasy) 06.02.2020 19:11

  Co chudákovi zbývá, než zatloukat, zatloukat a z....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

1,5 milionu korun na občana. Okamura vytáhl čísla, kolik dluží Německo Čechům na reparacích

https://ac24.cz/-/1-5-milionu-korun-na-obcana-okamura-vytahl-cisla-kolik-dluzi-nemecko-cechum-na-reparacich?redirect=%2F
-------------------------------------------------- - ---------------------
Tito tři britští muslimové jsou uraženi, že se neuctivé ženy odváží smát na veřejnosti

https://ac24.cz/-/tito-tri-britsti-muslimove-jsou-urazeni-ze-se-zeny-odvazi-smat-na-verejnosti?redirect=%2F
-------------------------------------------------- - -----------------------
ISLAMIZACE FRANCIE NEÚPROSNĚ POKRAČUJE: JIŽ 150 ČTVRTÍ A PŘEDMĚSTÍ FRANCOUZSKÝCH MĚST OVLÁDAJÍ RADIKÁLNÍ ISLAMISTÉ

https://pravyprostor.cz/islamizace-francie-neuprosne-pokracuje-jiz-150-ctvrti-a-predmesti-francouzskych-mest-ovladaji-radikalni-islamiste/
-------------------------------------------------- - --------------------
KRIZE ŠVÉDSKÉHO SOCIÁLNÍHO STÁTU

Během jedné generace budou v Malmö lidé zahraničního původu tvořit většinu obyvatel. Jak pak může probíhat integrace imigrantů? A kdo tady vlastně koho integruje?
Ačkoliv se mnoho dětí narodilo migrantům už ve Švédsku, tyto děti mají potíže naučit se pořádně mluvit švédsky, protože v některých mateřských a základních školách je již nedostatečný počet jejich vrstevníků, pro které je švédština mateřštinou. Tempo této změny je ohromující.
Za deset let nebude vypadat radikálně odlišně jen švédská společnost. Švédský sociální stát, který byl charakteristickým znakem švédského státu známým po celém světě, se také radikálně mění, a možná že dokonce směřuje ke svému konci.

https://pravyprostor.cz/krize-svedskeho-socialniho-statu/
-----------------------------------
BYL JSEM TAM. HAPPY BREXIT DAY, JEDNU VTEŘINU JSTE V EU A DRUHOU UŽ NE

https://pravyprostor.cz/byl-jsem-tam-happy-brexit-day-jednu-vterinu-jste-v-eu-a-druhou-uz-ne/
-----------------------
BUŠIT NA POPLACH JE ZCELA NAMÍSTĚ

Miliony lidí jsou v ohrožení. V sázce jsou jejich životy, zdraví, ohrožena je i ekonomika a sama naše společnost. Nebezpečí se zdá daleko, ale kdykoli může udeřit i u nás doma.
Jsou lidé, kteří hrozbu zlehčují. Prý plaší každý, kdo vidí za každým rohem riziko, které se přitom u nás dosud nijak neprojevilo. Dopady na českou populaci jsou téměř nulové a nic nenasvědčuje, že by se to mělo nějak dramaticky změnit. Tak proč ten rozruch? Proč přehnaná varování? Proč znepokojování lidí, proč to navozování strachu?


Jistě jste, coby pozorní čtenáři, dávno pochopili, že nemluvím o chřipce, ale o masovém ilegálním a uměle podněcovaném přistěhovalectví. O migrační krizi. A o tom, jak bývají zesměšňováni ti, kdo před masovou organizovanou migrací varují. Zesměšňováni slovy, že přeci tento problém u nás prý vůbec nemáme.

Koronavirus z Vuchanu u nás taky nemáme. Přesto i v den brexitu televize Nova věnovala prvních 23 minut svých Televizních novin výhradně jen této epidemii. A podobně i jiné dny a podobně i jiné televize, rádia, noviny i internetová zpravodajství.

A co se děje? Na druhém konci světa má dvacet tisíc lidí chřipku, u které je úmrtnost pravděpodobně o hodně vyšší, než u běžné chřipkové nákazy. Mimo zemi původu je několik desítek nakažených a jeden mrtvý. Počty mohou pochopitelně narůst a je správné věnovat riziku přiměřenou pozornost. Je ale přiměřenou pozorností zasedání Bezpečnostní rady státu? Dennodenní přítomnost chřipky na prvních stránkách novin a na hlavních místech všech médií? Je přiměřenou pozorností mnoho opatření na úrovni zdravotnických zařízení, dopravy a různých kontrol? Férově odpovídám, že nevím. A že chci doufat, že to není pozornost přestřelená.

A co masová migrace? Zasedá Bezpečnostní rada státu? Má masová migrace první místo ve všech zpravodajstvích? Je vážným tématem jednání všech státních institucí? Masová migrace má přitom na svědomí jistě více než jednu oběť mimo zemi svého původu. Jistě má mnohem větší dopad na bezpečnost, společenské struktury, civilizační hodnoty i ekonomiku než má až dosud nový kmen chřipky. A to nemluvím o tom, že do Evropy nikdo nepašuje lidi z oblastí zasažených epidemií, nejsou trpěny masové protiprávní transporty desetitisíců čínských ilegálů a nikdo nevnucuje kvóty na jejich přerozdělování.

Ne, nechci nehumánně přirovnávat miliony lidí z chudých zemí, kteří se vydali za lepším životem, k nějakým bacilonosičům. Nepřirovnávám migrující lidi k nákaze. To by bylo hnusné. Oni jen konají tak, jak jim bylo nabídnuto. Kdo by si nechtěl přilepšit, když ta možnost tady reálně existuje. Ale masová ilegální migrace, probíhající za strpění či dokonce za součinnosti oficiálních autorit hrozbou přece také je. I pro země, kde se dosud naplno neprojevila. Jestli máme pochopení pro jedno plašení, nepošklebujme se tomu druhému.

Až zase uvidíme dvacetiminutové zpravodajství o chřipce a nulové o masové migraci, ptejme se po přiměřenosti. Nejen mediální pozornosti, ale i té od povolaných státních institucí.

https://pravyprostor.cz/busit-na-poplach-je-zcela-namiste/

CZEXIT

1 hlas

Omlouvám překlep ve slově "a priori".

0 hlasů

Jen člověk posedlý může ignorovat zcela zjevná fakta, že rozpoutání kauz Kalouskem a pod. proti Babišopvi bylo motivováno jeho politickou likvidací. V kauze Čapí hnízdo je základní legráckou fakt, že Babiš o dotaci z EU nežádal. Výklad " Co se asi mohlo odehrávat v jeho hlavě " je hodné tak akorát Urválka. A "Střet zájmu" těžko je možno charakterizovat jako trestný čin, když bylo vyhověno speciálnímu českému zákonu. Dotace EU mají svoje podmínky a pokud jsou dodržovány, těžko je lze napadat. Hledisko-bohatí,chudí- vesměs nejsou kritériem. Snahu opozice a jim nakloněných médií zřejmě Babiš nyní ustojí a v předvolební bramboračce už asi bude jasné, že šlo jen o zneužití některých eupolitiků napomáhat propagandou české protibabišovské opozici.

2 hlasy

Máte v tom jednu brutální faktickou minelu: EU rozdává prachy na dotace a jen ona určuje, zda byly její podmínky porušeny. Ještě jednou, pro méně chápavé: rozdává prachy a určuje si pravidla. Ještě jednou pro ydyoty: ona ty prachy rozdává!!!!!!!

Chápete ten rozdíl mezi půjčkou a rozdáváním? Asi ne, viďte.

3 hlasy

OTEVŘENÝ DOPIS SENÁTOROVI TOMÁŠOVI GOLÁŇOVI

Vážený soudruhu,

s neobyčejnou radostí a uspokojením jsem přijal Váš výrok na facebooku, kterým jste zasadil dokonalou ránu všem populistům, kteří neváhají v žoldu našich nepřátel na východě nabourávat důvěru občanů naší země v naši vzkvétající demokracii, jež je, a já věřím, že na věčné časy a že tomu nikdy nebude jinak, chráněna naším členstvím v Evropské unii a západních strukturách.

Váš výrok považuji v mnohém za převratný a věřím, že otevírá dveře k tomu, abychom konečně po 30 letech začali pracovat na nové, lepší a hlavně posílenější verzi naší mladé demokracie. Myšlenka, za kterou Vám vyjadřuji své uznání, je tato:

Tomáš Goláň: „Nebudu jednat podle toho, co chtějí voliči. Protože takových tu máme dost.“

S neobyčejným potěšením jsem přijal fakt, že jste připraven zastupovat cíle mnohem vyšší a povznesenější, nežli jsou nízké a povrchní pudové touhy přízemního voliče, který není informačně vybavený k tomu, aby posoudil, zda jsou pro zdravý vývoj naší společnosti důležitější jeho materialistická povrchní přání, anebo zde máme cíle mnohem vyšší, jako je rozvíjení evropských hodnot v čele se socialismem, multikulturalismem a odstraňováním genderových stereotypů.

Kam vede nezodpovědné naslouchání voličům, se můžeme dnes a denně přesvědčovat u populistických fašistických despotů, jako jsou Salvini, Orbán, Trump nebo politická reprezentace v Polsku. Tito nezodpovědní politici zneužívající demokracie k tomu, aby nadbíhali nejnižším pudům voličského stáda, se sice těší popularitě nevzdělané masy, ale jsem přesvědčen, že jejich vnitřní svědomí i tlak Evropské komise rozhodně nemohou prospívat jejich rozpoložení. Není mi jich líto a jsem přesvědčen, že až budeme mít společnou evropskou armádu, budou všichni tito diktátoři nekompromisně potrestáni.

Ač se to nezdá, žijeme v úžasné době, kdy můžeme stoprocentně říci, že současné složení senátu má lepší představy o tom, co evropský volič potřebuje, než nevzdělaný jedinec za volební plentou, jenž je vystaven působení diverzních nepřátelských skupin, které se snaží rozvrátit nás s péčí budovaný systém.

Obdivuji Vás, s jakou trpělivostí odpovídáte všem těm agentům cizích mocností, co v minulých dnech organizovaně zamořili váš facebookový profil toxickými myšlenkami. Můj osobní názor je, že s takovými jedinci se nediskutuje, takové jedince je třeba exemplárně trestat. Proto jsem si jejich příspěvky archivoval, abychom jednou, až budeme naši demokracii od podobných jedinců čistit, měli dostatek materiálu k jejich eliminaci.

Jsem rád, že od předního politika v České republice konečně zazněla slova, která jsme zatím slýchali jen od představitelů Evropské unie a jejích nejvyspělejších států v čele s takovými osobnostmi, jako jsou Martin Schulz, Jean-Claude Juncker, Emmanuel Macron nebo Angela Merkelová.

Řekněme si na rovinu, že kdyby volení zástupci byli jen jakýmisi vyslanci plnícími přání svých voličů, znamenalo by to bezprostřední ohrožení a dost možná i naprostý konec demokracie v naší zemi.

Čest Vaší práci, soudruhu Goláni a přeji Vám spoustu sil do Vašeho dalšího usilovného snažení o zkvalitňování demokracie v České republice i v Evropě.

https://pravyprostor.cz/otevreny-dopis-senatorovi-tomasovi-golanovi/

2 hlasy

"Potěšilo mě", že do těch bijců všeho demokratického se zařadlla taková politická "esa" , jako je onen Hilšer a dalších 18 občanů-senátorů ČR vyšší kategorie, kteří pokračují v dílu českých bolševiků.

1 hlas

Co chudákovi zbývá, než zatloukat, zatloukat a z....

3 hlasy

To by musel býti jedině dementní šulin Havel špina lidská a zrůda odporná mongoloidní s Junkem vykradení Chemapol Grup a české spořitelny. A šulin křiví narezlí odporný chekál a práskač Karel Sabina

1 hlas

jako flašinet,ajnštajn.už jste přestal BEČET o padákovém zloduchovi kalousovi a teď zas kravíte o mrtovole jako šulín.mně zajímají činy teď, jak a kdo to napraví a vrátí.váš miláček vurešů dřepí u koryta a gde nic, tu nic.proč nepodá návrh zákona v parlamentě o vyvlastnění a znárodnění neprávem nabytého jmění? ale sám krade a kradl i za šulína se spolužákem marc reichem,že ano.bureš bude bručet.lže a krade.platí také vás,mešuge ajnštajn?chá,chá,chá.šalóm.

1 hlas

Oba dva šulina zlodějí a větším je šulin Havel špina zlodějská a křiváčká narezlá. Odporná a dudým mozkem šulin jenž velkou část seděl v base jelikož nikdy nemakal jen psal ty jeho charty o chcení do dirý a jak ma praskas a udávat. vyšetřit zločiny ničemi 20 století jako bylo OKD nebo Chemapol grup ve kterém šulin kradl se svojí grupou a chudáka jenž přinesl jen vykradené krámy a zničenou zemi. I Klement Gottwald lidem tak nerozsral vše jako tento neknupa špina orangutani. Jeho projevi Naše země nevskvéta šulin zlodějný a řeznický šulin odporný§

1 hlas

nejde o to kdo je větší šulín,ale jak to NAPRAVIT.to neřešíte.váš miláčik taky ne,bureš.u koryta a NIC.

0 hlasů

Jenže on napravuje jenže nejde po 25 letech zlodějny to vše napravit. Tahleta zrůda křivá vše zničila a pokladna nemá na to všem vyhovět. A řeznicky šulin narezlí odporný poslat tuto zemi k ledu. Proč fungují soudy tak,že skoro 10 let se vede soud a je to stejné!Za všim hledej šulina Havla dementní mozek. Naštěsí Benešová do kope tím správným směrem ,aby Janoušci nebo Grychárci jsi odnesli to co mají nebo Kalousek či máchová!

0 hlasů

Každý člověk má své zájmy a preference a může být v rozporu se svým prostředím. Nemůže být ale sporu o tom, že majitelům obchodních podílů nelze nejen z ůstavních důvodů zakazovat přístup do politiky nebo je nějak přitom vyvlastňovat či diskriminovat. Tzn. že tzv. střet zájmů nelze na základě vlastnictví apriory uměle kvalifikovat. Ke střetu zájmů by došlo v případě, že by majitel obchodních podílů v politické funkci upředňostňoval zájmy fírem se svou majetkovou účastí proti nestrannosti resp. státním (unijním) zájmům. To by se muselo A. Babišovi prokázat. A proti tomu je potřeba postavit demokratické vytváření i precizaci pravidel hospodaření a kontrolu postupu příslušných politiků a firem. To je jediné řešení bez hloupých deformací společenského mechanizmu.

1 hlas

Čecháčkovský zákon Lex Babiš je v rozporu se základní listinou lidských práv, protože omezuje právo politika podnikat. Navíc vychází z komančské deformace práva, kde platí tzv presumpce vinny. Proto i slavný US neví jakž toho ven!

3 hlasy

Nikdo nezakazuje politikovi podnikat,ale nemůže rozhodovat o dotacích pro své podnikání. Celkem logicky. 🐵

3 hlasy

Ja kudla, právník! Čech právníkem! To je jako kozel zahradníkem, hehehe!

1 hlas

On to chce Rychetský vrátit nazpět a ví že nepotěší ty blbce z ulice a že zase bude hrůza. Nebude však kdo vyvolá zase poprask nebot i Šaroch to pošle do kytek a knečně nastane klid. I když Bartoš a Milář co cvoci a budou štát lidi i nadále.

0 hlasů

Ze kterého že komančského zákona jsi tu presumci viny čerpal?? Tak že nedostatek důkazů obžaloby v trest. řízení je v neprospěch obviněného?

0 hlasů

Odmítat preventivně trestat možnost než došlo
k naplnění reálného
zneužití postavení. Přijímat to může jen ohrožená opozice v
nefér politickém boji. Je to klamavé podbízení voličům.

1 hlas

a DIag Humen-poslanec za okamamůrku dr.DAVID
AZTEKU močový

1 hlas

Woe ty máš taky v té palici důkladně_nasráno!

2 hlasy

Kudla, to zase je hláška, ale trefná! :-D

2 hlasy

AZTEK-lejno barandova a moč ovčáčka

2 hlasy

On asi trpí tenhle ichtyl schýzou!

1 hlas

Spíše ty a směšné,že jeden tu má snad 8 nicků a píše za 10 lidí. Myšlení dítěte věku 10 let co nemá co na práci. Poduroven člověka psát za 10 lidí jeden názor! Když vidíte ty trhana na tom jak řvou tak jsi obrázek uděláte. Naposledy včera snad 2 bezdomovci dostali 50 na polevku. A soros a Bakala chudáky zasytí. a co že to řvali? Je to zloděj a kdo dementní šulin Havel! Je to zloděj Kalousek a Omnipol. Za obou by nedostali ani na rohlík!

0 hlasů

Dotace se poskytují z evropských peněz, tedy peněz daňových poplatníků bohatších států a přidělování se tedy řídí legislativou EU, která je i pro členské státy závazná.

3 hlasy

Jenže to tady nikdo nepochopí, muhehééé!

1 hlas

naš DEMOBLOK udava řadne zvoleneho premiera a chova se jak diktatorka Angela,ktera zakazuje voličum volit AFD-

5 hlasů

Merkelová nikomu nezakazuje ani neurčuje koho volit,ale nechce spolupráci demokratických stran s AfD. 😏

2 hlasy

Miliardář Babiš by měl konečně začít vysvětlovat, a hezky od začátku

www.5faktoru.cz

6 hlasů

A vyšetřit zločiny soudruha dementního šulina Havla špiny zlodějské a lidské zrůdy. A sečíst špině fekální a práskači Karlu Sabinovi ty zlodějny a poslat všechny na galeje! Mongoloidní zrůdě vymaštěné všechno do jednoho včetně H-systemu a DIag Humen a další jako Chemické zavody Pardubice nebo Fatra Napajedla nebo družstva či pole,které šulin vykradl!

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi