Prezident Zeman má za sebou prohlídku v nemocnici, nechal se tam i očkovat

Domácí
22. 1. 2021 12:00
Prezident České republiky Miloš Zeman.
Prezident České republiky Miloš Zeman.

Prezident Miloš Zeman ukončil preventivní prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici a odjel na zámek v Lánech. V pátek to sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. V nemocnici byl prezident od středy, kdy byl očkován proti koronaviru. Poté v ní zůstal do dneška kvůli plánované preventivní lékařské prohlídce.

"Prezident republiky Miloš Zeman úspěšně absolvoval všechny plánované preventivní lékařské prohlídky a odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze na zámek v Lánech," napsal Ovčáček. Informaci zveřejnil i na twitteru.

Do střešovické nemocnice Zeman přijel ve středu odpoledne, následně dostal vakcínu. Očkován byl látkou od firem Pfizer a BioNTech, čeká ho proto ještě druhá dávka. Ta by se měla podávat nejméně po 21 dnech. Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování už nyní. Podle prezidentova mluvčího neměl Zeman po očkování žádné obtíže.

V nemocnici poté zůstal. Už dříve řekl, že absolvuje například počítačovou tomografii a magnetickou rezonanci.

Ve vojenské nemocnici byl v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v ÚVN zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu také například vyšetřili sluch. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou.

Autor: ČTK Foto: , oficiální facebook Miloše Zemana

Další čtení

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025
ilustrační foto

S montéry se zlomilo rameno plošiny. Jeden zemřel, druhý je těžce zraněný

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ