Případ videa o "kuliších" v Motole: odložen

Domácí
23. 9. 2011 08:33
Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík.
Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík.

Pražská policie odložila případ úniku videa, na kterém ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík mluví o korupci při výběrových řízeních a protekčních pacientech neboli "kuliších". Policisté oznámili, že nebyl spáchán žádný trestný čin.

Podle šéfa nemocnice bylo video, které se objevilo na internetu v únoru, odcizeno, sestříháno a zmanipulováno. Jednalo se prý o další ze série útoků na jeho osobu. Podal proto trestní oznámení na neznámého pachatele. Prošetřování nyní skončilo, ale žádného viníka neodhalilo. "Z podkladových materiálů nevyplynulo, že by došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu," sdělil LN mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Že nebyl spáchán trestný čin? A co krádež nebo porušování autorských práv?" řekl Ludvík. "My všichni to víme, jen policie to neví. Stačí si přitom položit otázku, pro koho to bylo výhodné," dodal.

Vedení nemocnice již dříve uvedlo, že k celému záznamu měla přístup pouze bývalá mluvčí Motola Eva Jurinová. Video se na internetu objevilo jen několik dní poté, co ji Ludvík bez udání důvodů odvolal z funkce. LN se Jurinovou kontaktovat nepodařilo, ale v minulosti už několikrát odmítla, že by video zveřejnila.

Záznam mají stále detektivové protikorupční policie. Nahrávku založili do spisu, který vedou na podivné zakázky nemocnic.

Autor: ČTK Foto: MARTIN MRÁZ/MF DNES/Profimedia.cz.

Další čtení

V olomoucké zoo se narodilo šest kolouchů vzácného jelena siky vietnamského

Domácí
8. 5. 2025
Senát Parlamentu České republiky, horní komora Parlamentu, Valdštejnský palác a zahrada

Slavíme. Otevírají se nepřístupná místa. I ta pro královnu a císaře

Domácí
8. 5. 2025

Vláda schválila úhradu léků na TBC pro děti, dosud v Česku nebyly

Domácí
7. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ