Rozhovor s advokátkou
Proč se čeští muži bojí žen?

12.11.2019 10:33 Rozhovor

Emancipace je skvělá věc, v současné vyhrocené podobě se ale obrací proti ženám samotným. Řada mužů totiž znejistěla a má z nich strach. "Ženy v každém případě prohrávají," říká Daniela Kovářová, exministryně spravedlnosti a dlouholetá rodinná advokátka. Co se změnilo ve vztahu žena-muž během třiceti let od pádu komunismu?

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • jadoles nepojedu (3 hlasy) 12.11.2019 11:52

  Já s váma v podstatě souhlasím.Zamilovanost časem vyprchá,pak...

 • Jan Vacek (2 hlasy) 12.11.2019 11:26

  Jak se říká, "kdo se bojí, nesmí do lesa". Polarita pohlaví logicky...

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 13.11.2019 06:49

  Pán je krotitel? 🤣

 • Marie Homolková (1 hlas) 12.11.2019 14:04

  Ta paní má na 100% pravdu. Jenže - kdyby si to člověk včas uvědomil!...

 • jadoles nepojedu (1 hlas) 12.11.2019 11:54

  A hlavně si nesmíte plést manželky se služkami,jednak se to nesluší,a...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pánkův Člověk v plísni dostal v Rusku stopku za podvratnou činnost, a prej že pomáhá lidem. Šimon je z toho na mrtvici, je to už podruhé, co dostali stop své podvratné činnosti v Rusku, naposled jim bylo povoleno svou činnost po dvou letech obnovit, ale nedali si říct, tak to mají zřejmě nafurt. Pražští kafárníci už řvou, co si to Rusko dovoluje, ono se totiž se šmejdama zřejmě vůbec nese.re.

1 hlas

Není s podivem, že téhle skutečnosti zdejší ultrapravicový web nevytvořil článek.

0 hlasů

Pokud vole nemáte co k tématu, tak jen přežvykujte a ležte.

0 hlasů

Pokud není ženská tak trochu slepice, nikdy to dlouhodobě nefunguje.

0 hlasů

No tak že si dnešní mamánkové nedovedou doma sjednat pořádky, není ani divu. Když jim ještě ženská natříská, hehehe.
Na vojně každého chtě nechtě naučili, jak se postarat o sebe i o rodinu. Nad tím pak chlap už nepřemýšlel. Mamánek, ten ano.

0 hlasů

Ta paní má na 100% pravdu. Jenže - kdyby si to člověk včas uvědomil! Sezdaní rodina by měla mít více všech možných výhod. Protože normální žena s dětmi je oslabená. Nevím, čím myslí pánové, když si připadají ukřivděně, nechceli-je žena proto, že má málo peněz. Ale proč by to dělala? Kdo by se pak staral o ni a malé děti? Muž, který není bez ženy a dětí finančně zabezpečený, jím bude, až bude případná manželka na mateřské? Blbost, jasně. Stejně tak alimenty. Ono by to pánům došlo, pokud by se starali o děti a u toho museli pracovat. Jak by se jim výrazně snížily příjmy. A jak pak potřebují každou korunu. A vůbec - škoda slov.

1 hlas

Sranec týdne: naši předkové měli kupy dětí a každičký den řešili, co jim vůbec ají k snědku a přesto tyto kecy ženské neměly a svoje děti milovaly. Muž vydělával prachmálo, ale žili spolu a měli se rádi. Vy ženské máte obecně stejnou schopnost prachy neumět vydělat jako je pak utratit, když se vám dají. Koruny, příjmy...tvl, tak ukažte, jak umíte vydělávat vy!

0 hlasů

Blbost je si myslet, že chlap nedokáže vydělat peníze, když je potřebuje rodina. Váš pohled je přesně ten důvod, proč se chlapi manželství obávají.

0 hlasů

Omyl, když potřebuju pipina ukazovat kámoškám, že má na to, na co ony. Když si potřebuje za prachy chlapa užívat sama. Nikdo neumírá hladem ani jiným nedostatkem, a podívejte, co pipinka píše. Jako v Izraeli, vyhnat ji na tři roky do armády, kde bude žrát mrtvému z ucha a pít vodu z kaluží, pak přijde na to, že je šváclá na palici.

0 hlasů

Ženám s tímto názorem se říká zlatokopka. 🐔

1 hlas

Jak se říká chlapům, co si je narazí? Ultrablbci?

0 hlasů

Tak nějak. 🤣

0 hlasů

Já s váma v podstatě souhlasím.Zamilovanost časem vyprchá,pak nastupuje právě ta láska.Ženy rády podléhají dojmům,že je to něco úžasného,velikého a když to partner nedodá,hledají to jinde.Marně.Láska už nejsou emoce,ale pragmatický pohled.Čili váš druhý odstavec to popsal přesně.Já už jsem veterán,42 let v jednom manželství.I když jsme placama měli oba chuť se pozabíjet.

3 hlasy

S jinou to jinší nebude, na to zapomeňme, pánové. Jsme si na sebe s těma našima polovinami zvykli, dejte pokoj.

0 hlasů

To bylo určeno p.Vackovi.

0 hlasů

Protože české ženy jsou vypočítavé mrchy. Berte si Moravanky jako si vybral Karel Gott. Ty jsou daleko vychovanější sloužit (a souložit) svému muži.

1 hlas

Asi proto si Moraváci berou radši český holky, že jo.. Větší pitomost už jste vymyslet asi nemohl.

0 hlasů

A hlavně si nesmíte plést manželky se služkami,jednak se to nesluší,a vždycky se to vymstí.

1 hlas

Ženy se rády podrobí silnému muži.

0 hlasů

Pán je krotitel? 🤣

1 hlas

Jak se říká, "kdo se bojí, nesmí do lesa".
Polarita pohlaví logicky vede k polaritě osobnosti. Ano, ženy mají život ve svých rukách. A pochopit život, svoje místo v něm a emancipovat myšlení potřebujeme všichni. Rád opakuji, že J.W. Goethe dokonce říká opět otevřít pramen k původu lidství, ke kterému vlastní klíč především ženství. „Za věčným ženstvím jsme neseni výš."
Partnerský vztah nemůže být založen na očekávání, že má jeden druhého udělat šťastným, to je společné dílo. Je potřeba ho procítit jako společný život, vzájemnou erotickou přiražlivost a že chceme něco společně vytvořit. To pak vede k loajalitě, která umožňuje překonávat životní problémy. A nelpět na malichernostech a nějaký spor neeskalovat k nepřátelství.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi