Průzkum: Nečasova vláda u lidí příliš neboduje

Domácí
8. 3. 2011 09:47
Petr Nečas a Radek John.
Petr Nečas a Radek John.

Vláda premiéra Petra Nečase není u lidí oblíbená. S její činností je spokojena méně než třetina - 26 procent dotázaných, 66 procent respondentů práci koaliční vlády ODS, TOP 09 a VV hodnotí jako špatnou. Předseda vlády je na tom v očích veřejnosti trochu lépe - 33 procent dotázaných hodnotí Nečase kladně a 56 procent záporně. Vyplývá to z únorového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění.

Ve vztahu k současné vládě převládá ve všech sledovaných aspektech nespokojenost nad spokojeností. Nejvyšší míra nespokojenosti je v případě personálního složení vlády, které se nelíbí téměř třem čtvrtinám občanů, 71 procentům. Spokojena s ním je téměř pětina dotázaných, tedy 19 procent.

Petr Nečas je podle průzkumu druhým nejméně oblíbeným premiérem od roku 2005. Ještě méně byli lidé spokojení s Mirkem Topolánkem. Druhé straně žebříčku naopak vládne expremiér úřednické vlády Jan Fischer, oblíbený byl u tří čtvrtin dotázaných.

Lépe si však nevedly ani opoziční ČSSD a komunisté - jejich působení hodnotí kladně méně než třetina respondentů.

Průzkumu CVVM se v první polovině února zúčastnilo 1069 obyvatel ČR starších 15 let.

Autor: - red -, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Sněhová Mapa republiky

Sněhová Mapa republiky se pořád drží. Morava už ale odtála

Domácí
13. 5. 2025

Výroba masa v Česku stoupá. Nejvíc vepřového a kuřecího

Domácí
13. 5. 2025
Rudoarmějec stojí náhle na Z

Rudoarmějec v Přerově má pod nohama zase zetko. Výraz vzdoru za Ukrajinu

Domácí
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ