Ministerstvo financí
Průzkum: Více než polovina Čechů podporuje EET

07.02.2020 06:36

Většina české veřejnosti podporuje elektronickou evidenci tržeb (EET). Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro ministerstvo financí z ledna letošního roku na vzorku 1055 osob.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Franta Kocourek (4 hlasy) 07.02.2020 06:49

  1,5 milionu korun na občana. Okamura vytáhl čísla, kolik dluží...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 07.02.2020 09:15

  Bojte se Frantiku, bojte! Čím více budete vyděšený, tím dříve vás...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 07.02.2020 09:10

  Jo, aneb ti, co to používají a živí se sami (ta třetina) a pak ti, co...

 • Lubomír Racek (3 hlasy) 07.02.2020 08:07

  Jsem rád že lidé pochopili nutnost kontroly podnikání.Snaha o...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 07.02.2020 09:09

  Podpora EET je akorát tak ze strany blbečků pracujících v pracovním...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A kdo souhlasí s EET, tak je podle jednoho zdejšího úda závistivec. Oni ti chudí pignlové, taxikáři a další dobráci co vykazovali stále "červená" čísla", personálu platili ofiko pár šupů( a další trochu "keš") tak se jim to nelíbí. Běda když dotyčná lopata omarodila, šla do invalidky nebo starobního důchodu tak hořce zaplakala. Ten modrozlodějský xindl stále s dramatickým tónem béká jak je to pro živnostníka likvidační, jen tak mimochodem náhodou se jako zmíní o tom zařízení a připojení k netu jak je to strašně drahé. Měli by rovnou říci že je_sere že jim to okrádání eráru na daních EET komplikuje! Nyní bude také příliš vidět, jak zubař opravu jednoho zubu inkasuje 2x. Jednou od pojišťovny, a podruhé od pacienta.

0 hlasů

Jo, já úd říkám, že zaměstnanci netuší, o čem melou.

Říká to ovšem státní veš, co každý týden páchala trestnou činnost v uniformě policie, aby měla svoje desetitisícové odměny a teď má pětadvacítku renty za tuto svoji činnost. To sedí!

0 hlasů

Pokud jste zaměstnaní, věnujte se tomu, jak vás zaměstnavatel dere, ale nese*rte se do toho, čemu pranic nerozumíte.

EET je jen o tom, že se někdo z rodiny a kamarádíčků Babiše zase zaměstná na úřadech, ale mnohé to nedonutí ani nadále přiznávat tržby.

Pokud tomu blbečkové věříte, tak je to hrůza, jak Češi novinářům a politikům věří. Aneb věří jen tehdy, když mohou závidět. A jak se spustila práskačská lavinka, jak to začalo. Ubožáčci... Češi.

0 hlasů

To jsou zase_sračky!

1 hlas

Jo, jinak jak neumíte číst nebo máte něco s pamětí, platím nula korun daní. Díky odečtům za sociální a půjčku na paušále.

K čemu je mi EET?

Abych takovým státním blbům jako jste vy, zvedl ceny, protože místo práce píšu nesmysly a musím mít tiskárnu k mobilu. Tak si to užijte! Kdo si myslíte, že to zaplatí? Já to nebudu, wywole!

0 hlasů

Argument patnáctiletého smrada.

0 hlasů

Tzv. EET vyvolává určitý psychologický tlak na vykazování tržeb a DPH, nemůže ale nahradit kontrolu na provozovnách. Její částečná podpora u veřejnosti patrně pramení z představy podnikatelských přijmů. Osobně z EET nemám dobrý pocit. Zapadá to do systému možného využívání informatiky k byrokratické kontrole a manipulaci, a tak brání přirozené kultivaci návyků a společenských vztahů.


2 hlasy

Podnikatelské příjmy: když jsem se konečně naštval a šel si na svoje, na živnost, namísto nechat se škubat od zaměstnavatele, zjisti jsem najednou velice rychle, že dělám třetinu pracovní doby (neměl jsem zakázky zpočátku) ale mám dvakrát tolik čistého.
Dnes vidím, o kolik jsem přišel peněz díky tomu, že jsem se nechával zaměstnat, a nešel jsem sám na sebe hned.
Ano, máme hodně peněz, proti lůze, která se nechává škubat.
Co to je hodně peněz?
Nemusím přemýšlet, když si chci doma předělat dílničku a změnit uložení nářadí, jestli na to mám, ano, dva tisíce za regály mám kdykoliv. Nemusím přemýšlet, když mám nechat opravit auto, sice pětadvacet roků staré, ale super. Nemusím přemýšlet, když se mě pokazí lednička, na to všechno mám kdykoliv.
Jedu na dovolenou dvakrát ročně po dvou týdnech a nemusím přemýšlet, jestli na to mám. Nemusím přemýšlet, co na domku nechám zničit a co opravím, protože na to nemám. Tak si žiju, víc to nedá, ale je to spokojený život.
Nepracuju v sobotu ani neděli. Zákazníky si vybírám. Protože makám hlavou a rukama. Což se nikomu nechce. Za deset let budu brát pětistovku jen za to, že někomu zvednu telefon, protože beze mě jsou lidi v loji. Že je nás deset na okrese a z toho sedm před důchodem? Zdražíme!!!!

0 hlasů

Ke kultivaci podnikatelských návyků u nás dlouhodobě nedocházelo, bránily jí politické poměry, kdy rozhodná ministerstva ovládala ODS a její deriváty. Slušnost se nikdy neprosadí sama a bez nátlaku.

0 hlasů

K nátlaku (jakémukoliv) ale musí být dost lidí a já vám zaručuju, že všude, kde s něčím příjdete, že má fungovat tak a tak, narazíte. Všude. Nátlak nemůže dělat drtivá menšina proti lemplovské většině. Tady ten binec všem náramně vyhovuje. Proč proti němu bojovat? Mně krásně živí! Čím více spáchají borci v oboru prasečin, tím více a dráž je já opravuju. Na čes*kém šlendriánu se dá nádherně, a ještě asi tak sto let nejméně, živit.
Češi jsou tak vylízaní, že matlům ještě přizvukují, jak se to všechno dnes dělá schválně, aby se to zničilo - a zaplatí sto padesát táců za porušení všech pokynů v návodu a porušení všech norem, co existují!!! Jak já to mám prej vědět?

Co si tak přečíst celé půl stránky pokynů v návodu, když za to valíš takové prachy a zjistit i jako laik, že nic z toho, co tam je jasně napsané, ten matla neudělal ani nefakturoval?

Takže ano, za nejdéle deset let zařízení skutečně nebude fungovat.

To jsem ještě zapomněl, že si spousta zákazníků navymýšlí kreté*noviny, co někde slyšela nebo co se jim líbí, nemají na to samozřejmě prachy a patlal jim to prodraží o dalších padesát táců a systém od začátku nefunguje.

Nakonec telefon, patnáct roků nám to nefunguje, už nevíme na koho se obrátit, já vím, že nejste levní, ale prosím vás...

Důvod: špína na prvním logickém místě, porušené vše, co z návodu porušit šlo, deset minut práce i se zjištěním co a jak. Mudrlantští Češi.

0 hlasů

Pokud budou slušnost prosazovat dacani, zloději, lháři či bývalí agenti, neprosadí se ani s nátlakem.

2 hlasy

No vaši logiku bych nechtěl mít, panebože, hahaha!

Můžete nám tu vysvětlit, nějak, proč by měli zloději atd. prosazovat slušnost? Co jste to vyvalila za kravinu?

Čtete si po sobě svoje výplody? Co by s tou slušností jako tihle dělali? Na slušnosti se nedá zase tak moc vydělávat.
Mimo to, definujte nám tu slušnost?

Ten přede mnou byl samá slušnost, ale zařízení nefunguje a stojí to strašné prachy, pobral třicítku, samá omluva atd. Já na místě prohlásím něco o blbech a ovcích, za deset minut jdu pryč, poberu tři sta i s cestou a zařízení jede. Koho myslíte, že si zavolá ten zákazník příště? Toho slušného matlu nebo toho sprosťáka mě?

Panička je asi třísklá hrncem, dejte si je do kuchyně z horních skříněk do těch spodních.

0 hlasů

Jsem rád že lidé pochopili nutnost kontroly podnikání.Snaha o narovnání podnikatelského prostředí je určitě potřebné a nutné.

3 hlasy

Podpora EET je akorát tak ze strany blbečků pracujících v pracovním poměru a nemajících s EET nic společného, aneb česká tradiční tisíciletá závist jako obvykle a pořád.

EET je o tom, že vypíšete fakturu, dáte ji zákazníkovi a pak ještě na tom systému odešlete hlášení na EET.

EET není o tom, že byste mohli v tom systému vypsat fakturu daleko rychleji podle vloženého ceníku zboží, protože ani jeden systém EET toto nepodporuje, max si tam ručně zadáte nějaké položky, ale ne tisíce různých součástek (plus aktualizace ceníku pak) na místě a zároveň odeslat hlášení.

EET ani faktury skoro nikdo v domácnostech nechce a všichni to odmítají, musíme vysvětlovat, že je to nutné i skrze záruku na dodaný materiál.

EET není ulehčení, jak by ulehčením mohlo být, je to zbytečná buzerace navíc, mohutně se to fláká, takže víra blbečků v to, že se něco narovnalo, je víra v Babišovy kydy leda tak.

3 hlasy

Proč se vy, genosse "Stiel" tady trápíte s tím "východním póvlem" a blbečky? Že se neodstěhujete do toho zázračného Německa? Jistě by vás tam přivítali s otevřenou náručí, proč jste tady, kde vám všichni okolo připadají jako póvl? Jestli vy nejste v nějaké neziskovce a v Germanistánu byste musel pracovat? Není to ten důvod?

2 hlasy

Nejhorší je,že v tom německu už to maji 40 let a nikdo nic s ním nemá problém. Pokud byu nás fungovala danová zpráva a vše tak máme pohodu. Co čekat ,když od 90 let tu vládli zloději a danové uniky byly furt. Ted jen napravuji chyby z 90 let kdy vládli zloději!

0 hlasů

Ctrl+C a Ctrl+V. Některé tahy na PC vám jdou, co takhle se tím živit a nemuset závidět?

0 hlasů

EET je o tom, aby chytráčkové dělající na sebe, odváděli daně. A protože je často neodvádějí, majíce přitom plnou mordu keců o buzeraci státu a závisti socek, musí být nad nimi karabáč. Chytráčků je velká síla, sdružují se v takzaných pravicových stranách anebo je podporují finančně, aby chránily jejich zájem - neplatit daně.

1 hlas

Další zaměstnanec, co? Víte co to je paušál a kolik platím daní ročně? Mám půjčky, důchodové atd, ale už ne děti. Nula! Ovocenko, věnujte se svému fochu, ano?

0 hlasů

A ktera ta vetsi pulka to je?

2 hlasy

Systému vyjadřují podporu tři pětiny (59 procent) občanů, proti je třetina (34 procent).

0 hlasů

Jo, aneb ti, co to používají a živí se sami (ta třetina) a pak ti, co se nechají živit, na nic nemají, a jenom natahují ruce a neví, o čem to je. Češi.

3 hlasy

Polovina je polovina,není větší ani menší. 😦

2 hlasy

1,5 milionu korun na občana. Okamura vytáhl čísla, kolik dluží Německo Čechům na reparacích

https://ac24.cz/-/1-5-milionu-korun-na-obcana-okamura-vytahl-cisla-kolik-dluzi-nemecko-cechum-na-reparacich?redirect=%2F
-------------------------------------------------- - ---------------------
Tito tři britští muslimové jsou uraženi, že se neuctivé ženy odváží smát na veřejnosti

https://ac24.cz/-/tito-tri-britsti-muslimove-jsou-urazeni-ze-se-zeny-odvazi-smat-na-verejnosti?redirect=%2F
-------------------------------------------------- - -----------------------
ISLAMIZACE FRANCIE NEÚPROSNĚ POKRAČUJE: JIŽ 150 ČTVRTÍ A PŘEDMĚSTÍ FRANCOUZSKÝCH MĚST OVLÁDAJÍ RADIKÁLNÍ ISLAMISTÉ

https://pravyprostor.cz/islamizace-francie-neuprosne-pokracuje-jiz-150-ctvrti-a-predmesti-francouzskych-mest-ovladaji-radikalni-islamiste/
-------------------------------------------------- - --------------------
KRIZE ŠVÉDSKÉHO SOCIÁLNÍHO STÁTU

Během jedné generace budou v Malmö lidé zahraničního původu tvořit většinu obyvatel. Jak pak může probíhat integrace imigrantů? A kdo tady vlastně koho integruje?
Ačkoliv se mnoho dětí narodilo migrantům už ve Švédsku, tyto děti mají potíže naučit se pořádně mluvit švédsky, protože v některých mateřských a základních školách je již nedostatečný počet jejich vrstevníků, pro které je švédština mateřštinou. Tempo této změny je ohromující.
Za deset let nebude vypadat radikálně odlišně jen švédská společnost. Švédský sociální stát, který byl charakteristickým znakem švédského státu známým po celém světě, se také radikálně mění, a možná že dokonce směřuje ke svému konci.

https://pravyprostor.cz/krize-svedskeho-socialniho-statu/
-----------------------------------
BYL JSEM TAM. HAPPY BREXIT DAY, JEDNU VTEŘINU JSTE V EU A DRUHOU UŽ NE

https://pravyprostor.cz/byl-jsem-tam-happy-brexit-day-jednu-vterinu-jste-v-eu-a-druhou-uz-ne/
-----------------------
BUŠIT NA POPLACH JE ZCELA NAMÍSTĚ

Miliony lidí jsou v ohrožení. V sázce jsou jejich životy, zdraví, ohrožena je i ekonomika a sama naše společnost. Nebezpečí se zdá daleko, ale kdykoli může udeřit i u nás doma.
Jsou lidé, kteří hrozbu zlehčují. Prý plaší každý, kdo vidí za každým rohem riziko, které se přitom u nás dosud nijak neprojevilo. Dopady na českou populaci jsou téměř nulové a nic nenasvědčuje, že by se to mělo nějak dramaticky změnit. Tak proč ten rozruch? Proč přehnaná varování? Proč znepokojování lidí, proč to navozování strachu?


Jistě jste, coby pozorní čtenáři, dávno pochopili, že nemluvím o chřipce, ale o masovém ilegálním a uměle podněcovaném přistěhovalectví. O migrační krizi. A o tom, jak bývají zesměšňováni ti, kdo před masovou organizovanou migrací varují. Zesměšňováni slovy, že přeci tento problém u nás prý vůbec nemáme.

Koronavirus z Vuchanu u nás taky nemáme. Přesto i v den brexitu televize Nova věnovala prvních 23 minut svých Televizních novin výhradně jen této epidemii. A podobně i jiné dny a podobně i jiné televize, rádia, noviny i internetová zpravodajství.

A co se děje? Na druhém konci světa má dvacet tisíc lidí chřipku, u které je úmrtnost pravděpodobně o hodně vyšší, než u běžné chřipkové nákazy. Mimo zemi původu je několik desítek nakažených a jeden mrtvý. Počty mohou pochopitelně narůst a je správné věnovat riziku přiměřenou pozornost. Je ale přiměřenou pozorností zasedání Bezpečnostní rady státu? Dennodenní přítomnost chřipky na prvních stránkách novin a na hlavních místech všech médií? Je přiměřenou pozorností mnoho opatření na úrovni zdravotnických zařízení, dopravy a různých kontrol? Férově odpovídám, že nevím. A že chci doufat, že to není pozornost přestřelená.

A co masová migrace? Zasedá Bezpečnostní rada státu? Má masová migrace první místo ve všech zpravodajstvích? Je vážným tématem jednání všech státních institucí? Masová migrace má přitom na svědomí jistě více než jednu oběť mimo zemi svého původu. Jistě má mnohem větší dopad na bezpečnost, společenské struktury, civilizační hodnoty i ekonomiku než má až dosud nový kmen chřipky. A to nemluvím o tom, že do Evropy nikdo nepašuje lidi z oblastí zasažených epidemií, nejsou trpěny masové protiprávní transporty desetitisíců čínských ilegálů a nikdo nevnucuje kvóty na jejich přerozdělování.

Ne, nechci nehumánně přirovnávat miliony lidí z chudých zemí, kteří se vydali za lepším životem, k nějakým bacilonosičům. Nepřirovnávám migrující lidi k nákaze. To by bylo hnusné. Oni jen konají tak, jak jim bylo nabídnuto. Kdo by si nechtěl přilepšit, když ta možnost tady reálně existuje. Ale masová ilegální migrace, probíhající za strpění či dokonce za součinnosti oficiálních autorit hrozbou přece také je. I pro země, kde se dosud naplno neprojevila. Jestli máme pochopení pro jedno plašení, nepošklebujme se tomu druhému.

Až zase uvidíme dvacetiminutové zpravodajství o chřipce a nulové o masové migraci, ptejme se po přiměřenosti. Nejen mediální pozornosti, ale i té od povolaných státních institucí.

https://pravyprostor.cz/busit-na-poplach-je-zcela-namiste/

CZEXIT

4 hlasy

Německo dluží Čechům válečné reparace? Prosím vás, Kacourku, my jsme s Německem byli ve válečném stavu? Jo, od května 1938, kdy Beneš vyhlásil mobilizaci aneb válku Hitlerovi.
Němci ale s námi neválčili, naše nácky pomydlili a zbytek pro ně vzorně celou válku makal. Taky nám to dasli spojenci při vznesení našich nároků strašně sežrat a dále bych se o té strašné ostudě s reparacemi ze strany tohoto zlodějského národa radši nešířil, nebo se pobleju.
My jsme ještě okradli "spojence", kudla, de*byle mourkovská!

0 hlasů

Bojte se Frantiku, bojte! Čím více budete vyděšený, tím dříve vás šlehne a bude od vašich tapet pokoj.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.