Vytáčecí telefon - ještě nedávno běžná součást každé domácnosti. Dnešní školáci by z něj ale už někomu zavolali nejspíš jen stěží, nevědí pořádně, jak ho používat. A podobně "zastaraly" i jiné přístroje, třeba psací stroj. Gramofonová deska je zase "velké cédéčko". Že je to přehnané? Nový videoklip Národní kroniky Nadace Charty 77 vás přesvědčí o opaku.
"Sto let! Tisíc let!" I takový "věk" hádají školáci vytáčecímu telefonu v novém videoklipu Národní kroniky. Autorkou videa je teprve čtrnáctiletá studentka gymnázia Tereza Hodanová, na internetu známá jako Teri Blitzen. Tereza klip natočila pro Nadaci Charty 77/Konto Bariéry a nejen své vrstevníky jím chce přimět, aby se zajímali o minulost.
"Lidé se naučili přijímat nové věci, ale také zapomněli na ty staré," komentuje video Tereza, čerstvá držitelka titulu Blogerka roku 2014. V klipu konfrontuje dvě zcela odlišné generace - školáky a seniory se starými přístroji a jejich moderními nástupci. Senioři ve videu oproti školákům dopadli lépe, poradili si třeba i s flash diskem.
Národní kronika je společný projekt Nadace Charty 77/Konta Bariéry a Národního muzea. Jde o archiv, do kterého může uložit své vzpomínky každý, kdo má zájem po sobě zanechat "stopu" pro budoucí generace.
Psací stroj či vytáčecí telefon? Pro dnešní školáky vykopávky
Domácí
29. 11. 2014 14:20
Vytáčecím telefonům už dnešní děti nerozumí.
Autor: - red -Foto: Shutterstock