Životní prostředí
Rakousko kvůli dostavbě Dukovan zvažuje žalobu na Česko

01.09.2019 08:19

Zástupce dolnorakouské hejtmanky Stephan Pernkopf a bývalá rakouská ministryně životního prostředí Elisabeth Köstingerová nevylučují žalobu na Česko u Evropské unie kvůli financování dostavby české jaderné elektrárny Dukovany.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 01.09.2019 08:28

  Já bych ty Rakušany asi i raději poslouchal, než je napadal. Jejich...

 • Jan Bachura (2 hlasy) 01.09.2019 09:27

  Pokud nechceme mít předraženou elektřinu tak je třeba stavět jaderné...

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 01.09.2019 10:44

  No vy zvažte studium zákonů a začal bych Listinou práv a svobod a...

 • cestmir beranek (1 hlas) 01.09.2019 18:51

  Je to jednoduché, přestěhujte se tam. Nechápu, proč se trápíte v ČR,...

 • cestmir beranek (1 hlas) 01.09.2019 18:50

  vy budete malinko schizofrenní, že? Mimochodem, fotovoltaika funguje...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Já mám doma zásuvku a proto nechci žádnou elektrárnu. Jak typické pro dnešní dobu.

0 hlasů

Dneska se po celém Polsku připomíná 80. výročí zahájení II. světové války. Kolik se o tomto výročí píše v českých denících? NULA! A proto mi všechny nedůležité atomové reaktory můžou políbit arsche!

0 hlasů

Rakusane , Adolf a Habsburkove zabili pul milionu Cechu .

1 hlas

Jo, třeba všechny Židy a Cikány z území Protektorátu jim ne že dobrovolně, ale úmyslně dodali do plynu Češi, do obětí jsme si započítali i Sudeťáky padlé u Wehrmacht, Slováky na ruských pláních, Maďary u Stalingradu atd atd. Na území Protektorátu byl odboj - neodboj, slaboučký jako pětkrát vařený ruský čaj, v Evropě absolutně na konci daleko za předposledními. Čeští nuceně nasazení dostávali německé platy, na rozdíl od Němců jim Němci vypláceli i peníze na cestu domů za rodinama, dělali na stavbách mistry i Francouzům a u nacistů byli z 60% považování rasově za Němce. Všude měli po německu volný pohyb, mimo práci mohli kamkoliv.
Habsburkové nehnali dobrovolnické oddíly záměrně proti českým c. a k.plukům jako Beneš s Masarykem, jako tomu bylo na Piavě, u Zborova ale i jinde mimo západní německou frontu.
Máte to s tou znalostí české ideologie silně, jako u Čechů obvykle, vylhané. Přečtěte si Fučíka, Dos Alto, mýtus a skutečnost nebo Co chybí v českém dějepise od Krystlíka.
Jožiš, pardon, zase: já chci, abyste něco četl, velmi se omlouvám, to je na vás moc!

0 hlasů

Ještě jsem zapomněl započítaných bratov Slovákov v polském tažení do obětí druhé světové války přičtených Němcům a oběti v SNP, kde spočetli i Rusáky.

0 hlasů

Zvážil bych žalobu na Rakousko a případně další země, že nedodržují své povinnosti ke kterým se zavázali vstupem do schengenského prostoru. Tedy hájení vnější hranice daného prostoru. Kdyby to dělali, neměli by dnes v jejich "slavné" zemi tolik bubáků. Rakušané pořád nemoho pozdýchat, že na ně všichni kašlou. Němci je nemají rádi a berou je jako povl (dělal jsem leta v německé firmě a pro němce nebylo nic horšího než "rakouský slámotrus") češi i maďaři na ně kašlou a nepoklonkují jim, švýcaři jsou nad ně povzneseni. Tak se aspoň "serou" do okolních států. Nejlépe na ně platí pár po hubě, o tom jsem se přesvědčil, když jsem se jednou vracel z porady v Řezně přes Rakousko a místní pořádali "blokádu" (tedy místní přistavili traktory a vleky za peníze a šli domů, kolem stepovalo pár zelených pitomců) taky se mi jeden ten dement vrhl před auto, pár facek co dostal mu vzalo elán a já jel domů. Možná byl pak u nich v TV jako oběť české brutality :-) I když asi ne, já měl služební auto s německou značkou :-) takže ....

1 hlas

No vy zvažte studium zákonů a začal bych Listinou práv a svobod a hned po přečtení legislativy v oblasti migrace a uprchlíků a azylu si to svoje zvažování strčte do špic.

Rakušané mají bubáků jako naseto, ale jsou bezpečnější země než my, ha!!!!! Bubáci zařezávají!

Rakušané jsou léty společného soužití naprosto podobné mentality jako Češi, až na to, že nekradou jako Češi a jsou pořádkumilovní.

My na ně kašleme? Jste se podělal po jahodách, ne? Dvacet metrů za hranicí máte plat za lautr stejnou práci dvakrát a sto kilometrů dále třikrát vyšší jako v tomto snězeném království. My na ně ani nevidíme, jak daleko jsou před náma a to jsme byli kdysi daleko před nimi. My můžeme jedině tak kašlat, to ano. Příslušník "národa u snědeného krámu" vyskakuje na boháče, no ty vado!

1 hlas

Pak je otázkou, proč takový duševní "gigant" nežije třeba v tom skvělém Rakousku. Byl jste třeba ve Vídni v posledních letech? Na některých místech si připadáte jako někde v Tangeru a rakušáci z bubáků rozhodně nadšeni nejsou, nakonec i vy byste si mohl uvědomit (vím, myšlení není vaše parketa) že tam místo socanů začínají vyhrávat strany které mají protimigrošskou rétoriku. A to jaký máte vy plat je hlavně na vás, já ač nepracuju v práglu jsem za almužnu nikdy nedělal, no a když jsem byl v germanistánu )tehdy ještě bez muslů) tak jsem sice bral německý plat, ale také jsem měl německé náklady, což pokud se týkalo třeba bydlení byl sakra rozdíl. Vystrčil jste někdy vůbec nos za hranice? Nebo jen hloupě blábolíte? Já v rámci nadnárodní firmy dělal v GB a v Německu a mohu říci že když jsem se vrátil do ČR vyšlo mi to minimálně stejně dobře. Jenže to holt nemůžete kafrat, ale musíte se učit, znát jazyky a mít co nabídnout. Pokud umíte jen pivní kecy a házet lopatou, ani v tom Rakousku moc štěstí neuděláte. A mimochodem, bubáků tam vídám celkem dost, ale pracovat nikoli, to je asi jako ten vysněný pracující "rom"

1 hlas

Jinak ten pracující Rom: odkud jste sem spadl? Naši Cikáni dělají jako draci ve stavebnictví, jsou vidět na stavbách, ve městech, na železnici. Všude patří, podle mistrů, k těm lepším. Asi nějaké dvacetileté koma, co?

0 hlasů

Do Vídně jezdíme každý rok třikrát a kolik jsem toho pomyslně naplival tam na zem před bubáky, neumím ani spočítat! Nemusím být takový gigant, abych si zjistil, kde je Rakousko v bezpečnosti země a že je před námi.

Jo, tak v Rakousku vyhrávají strany, co mají protiimigrační politiku? A které to vyhrávají, nebo začínají vyhrávat?

Bavím se o platech srovnatelných, samozřejmě, vy gigante.

Jo vy jste byl v Rajchu a v Británii, a to na povolení KSČ nebo vás tam rovnou vyslala? To vám ještě chybí Rusko a byl jste všude.

No takže ty vítězící protiimigrační strany v tom Rakousku, díky!

A jak to dělají, že jim muslimáci v Rakousku nedělají binec?

Jinak muslim je u mě stejný morální odpad lidstva jako nácek, komouš nebo katolík. Vy jste v tom kádrování dobře kovaný bolševik, to vám povím.

0 hlasů

Pokud nechceme mít předraženou elektřinu tak je třeba stavět jaderné elektrárny ve velkém. Protože soláry a větrníky jsou dobré jen na pobírání dotací různými podvodníky. Ne na levnou výrobu energie.

Rakousko má svoje vodní elektrárny v Alpách a bez jaderných se obejde. Nám nezbývá než stavět jaderné, protože více vodních se už u nás postavit nedá.

Měli by si uvědomit, že zkáza jim hrozí od rozpínavého islámu, který si do země pustili. Ne od jaderných elektráren.

2 hlasy

Co odstavec, to sranec.
Jaderná energie je úžasně drahá co do pořizovacích nákladů a údržby a bezpečnosti. Navíc při prvním šlendriánu, který pácháme jako na bažícím pásu stále, udělá z naší pidizemičky pustinu.

Vodní elektrárna je slabá a málo výkonná a je závislá na vodě. Zajděte si tam na prohlídku jako ten váš stejnomyslitel níže.

Rakousko je v bezpečnosti země před náma! My tady muslimy nemáme, oni jich tam mají hafly. To není těmi jedinými správnými věřícími, ale vymáháním práva. Češi, obecně zlodějíčci a lháři, právo nikdy tak, jak ho vymáhající Rakušané, vymáhat nechtějí a chtít nebudou. Naštěstí jsme takoví ekonomičtí žebráci proti Němcům a Rakušanům, že sem k nám nikdo nepoleze, co by taky hledal za štěstí s třetinovou mzdou za stejnou práci?

1 hlas

Ono to není tak jak si malujete, rakušáci nakupiují elektřinu od nás, nebo jinde v zahraničí. Jejich výroba jim stačí na běžný provoz, ale větší odběry kryjí právě nákupy zvenčí. A protože jsou tak zelení, copak budou dělat, až jim ty vodní elektrárny skončí, protože roztají ledovce? Větrníky jsou celkem k ničemu. Když jsem jezdil na naši pobočku v Maďarsku tak řada jich stojí kousek za Vídní u Schwechatu, nikdy se jich netočila víc jak třetina. Ovšem je fakt, že tam neměli ty plochy slunečních elektráren jako u nás, kde ta socanská poslankyně prosadila dotace a delší dobu jejich poskytování.

1 hlas

Vodní elektrárny jsou, jakožto zásobovače elektřinou, naprosto bídné, buďte tak hodný a nějakou navštivte.
Fotovoltaiky dávají nejvíce energie ve dne a v létě - obecně. Nevhodné.Vítr fouká vždy. Je zadarmo a je čistý. Jen budeme mít všude větrníky. Ale to se ohledí.

0 hlasů

vy budete malinko schizofrenní, že? Mimochodem, fotovoltaika funguje pouze ve dne, jindy prostě elektřinu nedává, jenže svítit potřebujete třeba v noci, kdy i vítr obvykle utichá. No a vodní elektrárny v Rakousku jsou sice stavěné jinak než u nás )tedy ne na krytí špiček) ale stejně je nevytrhnou. A není už kde je postavit, takže vaše vysněné Rakousko je v (_°_) a elektřinu nakupuje, krom jiného i od nás. A nevím kolik vodních i jiných elektráren jste viděl zevnitř :-) pochybuju, že alespoň polovinu jako já.

1 hlas

Jak ty vodní elektrárny kryjí špičky? Když není voda v nádržích?
Jasně že fotovoltaika funguje jen za světla, do toho taky ten název a jako elektrikářské obec jsme se stavěli proti jejímu zavádění, protože dodává elektřinu v době, kdy je jí nejméně třeba.
Rakušané elektřinu nakupují a budou nakupovat, a je jedno od koho. Když budou potřebovat, zařídí si vlastní. Primitivní náhled, že navždy budou kupovat elektřinu od nás, není ani hodný odpovědi, jaká je to kravina. Stačí jediný průšvih na JETE nebo JEDU a kupujeme ji my, Beránku.

0 hlasů

Já bych ty Rakušany asi i raději poslouchal, než je napadal. Jejich země perfektně funguje, kdysi byli daleko za námi, ale dnes je před námi ani nevidíme. jsou to moc dobří sousedé, mají stejnou mentalitu jako my, až na pořádek. Ten dělá mezi námi a jimi trojnásobný rozdíl v platech například. Ten dělá to, že jejich jedničky silnice vedou mezi obcemi, naše přes obce. Atd atd. Vrtulníky nic neznečišťují a jedou skoro pořád.

2 hlasy

Je to jednoduché, přestěhujte se tam. Nechápu, proč se trápíte v ČR, když hned za hranicí je ta tráva o tolik zelenější :-)

1 hlas

Já si umím vydělat i v Česku a naše země je dnes krásnější a upravenější než Rakousko.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.