Pohled odborníka
Rekonstrukce státu: Rezignaci Babiše nechceme. Jde nám o víc

17.06.2019 15:11 Rozhovor

Občanská platforma Rekonstrukce státu usiluje v současné době o prosazení sedmi pojistek nezávislé justice, čímž podle svých slov reaguje na "překvapivou" změnu na ministerstvu spravedlnosti. Jak říká iniciátor projektu, právník Pavel Franc, rezignaci premiéra země nepožadují, ale bojují za zachování demokratických institucí. Spolupracují však s organizací Milion chvilek pro demokracii? A mají lidé důvod demonstrovat? Nejen na tyto otázky odpověděl právník v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Radek Soukup (13 hlasů) 17.06.2019 16:08

  Babiše nijak moc nemusím, ale v žádném případě nechci, aby se k moci...

 • Zdeněk Šmerda (10 hlasů) 17.06.2019 16:33

  Dobře dělá ten mladý právník Franc, že vedle Babiše i všimne i...

 • Josef Vrána (10 hlasů) 17.06.2019 15:33

  Nás by mnohem víc zajímalo, kdy budou pohnáni před soud ekáči, kteří...

 • Jan Novak (10 hlasů) 17.06.2019 15:21

  Milion pivek - dnes u Smichovskeho pivovaru - protest proti horku a...

 • Emanuel Bacigala (8 hlasů) 17.06.2019 15:40

  StBák Babiš v neděli 23.6. okusí vlastní medicínu. Do Prahy se...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Trestaný Afričan znásilnil českou dívku!!!!

A zde je vyjadreni piratskych fetaku, k zbliti!!!!!!!

"Moderní a inteligentní bytová politika je pro nás jednou z priorit. Češi jsou obvykle zvýhodněni tím, že pracují a mohou se tak v pohodě zadlužit hypotékou na zbytek života. Všichni však takové štěstí nemají. Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci a učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností. Věříme, že bychom mohli v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat jim pro jejich pohodlí startovní byty pro mladé!" PhDr. Olga Richterová, PhD., poslankyně PSP ČR a 1. místopředsedkyně Pirátů

TEN KDO TUHLE DREDATOU SVOLOC VOLI JE SPOLUPACHATEL TOHO CMOUDA!!!!!!

0 hlasů

Lepšího člověka, než je pan Babiš, tady pro funkci premiéra prostě nemáme. A proto může přijít na Václavák sto tisíc, nebo 200 tisíc na Letnou…. Koneckonců, šťastný národ, který by měl jenom 100 nebo 200 tisíc blbců,“ říká známý advokát Miroslav Kříženecký. V souvislosti s organizátorem těchto akcí použil slovo „Nikdoš“ a vysvětlil, proč je podle něj nesmyslná obava, že by Marie Benešová ovlivňovala justici, a tedy i Babišův případ. Sdělil také, co si myslí o předběžných auditních zprávách Evropské komise. Vůči Pirátům si pak vůbec nebral servítky.

Foto: krizenecky.cz
Popisek: Advokát Miroslav Kříženecký
Podle už druhé předběžné auditní zprávy z Bruselu je Andrej Babiš údajně ve střetu zájmů a hrozí mu vracení některých dotací. Co vy na celou tu „dotační kauzu“ říkáte?
Předběžné zprávy mě samozřejmě nikdy nevzrušovaly. Protože předběžná zpráva má takové důležité ustanovení, že se bude muset přihlédnout k námitkám dané strany. Toho, koho se to týká. Slyšel jsem už námitku tuším pana inženýra Tomana, která byla kratičká a věcná. Takže pokud to bude podobně vyjádřeno stranou pana premiéra, tak v tom případě důležitost té zprávy je prostě předběžná. Nevím, co je účelem, ale vím o vztazích pana Kalouska s členkou německého parlamentu a vím o jejím vztahu na Evropskou komisi. Takže prostě čistotě záměrů v těchto věcech naprosto nevěřím. Chci, aby se věci prošetřily objektivně.

1 hlas

kratce a vecne.o kalouska nejde.nemlzte jim.o co kraci je bures.jeho podfuky,zlodejny a lzi.ma byt uz konecne vyslechnut pod prisahou,v satlave s krysou rath,rittigrm&spol.potom to fse vyvlstnit a VYKOPAT do zidostana.

0 hlasů

Naajděte nahé ženy ve vašem městě zde : til.pw/nahe

1 hlas

Je s podivem,když v Česku každý ví,jak se to má dělat,že jsme v čím dál tím větší ři.ti.

0 hlasů

Nezávislá justice je ovšem je založena na principech právního státu, jako je presumpce neviny, dodržování ústavy s možností podnikání pro všechny, nejprve vymezení pojmu střetu zájmu atd."Milion chvilek..."ovšem , nahrazuje Poslaneckou sněmovnu ulicí, obviňuje a kriminalizuje jedince z trestních činů na základě,. nedoložených pomluv,atd. Poněkud divné pojistky nezávislé justice.

2 hlasy

nejvetsi pakaz zlodejska se najednou domaha predpokladu neviny.pokud je nevinen,proc nam KONECNE neprozradi jmeno toho jeho spoluzaka?tim to fsecko zacalo.a kradenymi penezi.

0 hlasů

Advokát Kříženecký: 200 tisíc blbců na Letné? Dobrá zpráva, že ne víc. Pro Němce jsme šmucky. Takto to provedli s Babišem

1 hlas

jak je videt,na kalpousa nadavaji podle fseho rasisticti semiti zid-nazi.zavidi cirkvim,ze jim kalous navratil majetek,pakaz.nestacili to rozkrast oni.cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

bures musi brucet f satlave s motykou v prackach,podfukar!!!!!!!!

2 hlasy

MILION CHVILEK PROTI DEMOKRACII--agresivita povysenost mentorismus zfašizovani fanatismus a šokujici nenavist

4 hlasy

o k 17.06.2019 20:31
OK
Nechápu, kde je problém. Nezávislá justice je přece v zájmu každého z nás.
-.-.-
Na ZÁKONECH nezávislé policistky, státní zástupkyně a soudkyně tvoří gangy, které vydírají, loupí, vraždí, mučí
-.-Žena Ivana Langra je soudkyně. Ukájela se tím, že řidiči městského autobusu v Olomouci prohlížela nahý zadek prostřednictvím hlídačů vězňů
-.-.Již dnes mohou policistky a t. zv. státní zástupkyně BEZTRESTNĚ a vědomě křivě obvinit kohokoliv

0 hlasů

Podívejte s na životopis France. Ten člověk neupekl rohlík. nevyvezl popelnici, neušil boty
nevyrobil auto ani vařič. Podle mne je to šikula, který od kolébky / kterou také nevyrobil / parazituje na práci PRACUJÍCÍCH s řevem., že a to parazitování má PRÁVO
-.-.-
Pavel Franc
Absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1998 je členem Ekologického právního servisu (nyní Frank Bold), od roku 2010 je jeho programovým ředitelem.

0 hlasů

Nechápu, kde je problém. Nezávislá justice je přece v zájmu každého z nás.

1 hlas

Koukám že kdejaký titulovaný hledá koryto. Mimochodem od roku 19989 se krade, podvádí a dělá z lidí otroky a nikomu to nevadilo, vlastně vadilo , ale nikdo se neozval. Je to směšné když se volá po nezávislé justici, ta je plně závislá na mafiích co je ovládají a politicích. Dnes je to o trochu lepší, politici nemají na ně přímí vliv jako před lety a dokazuje to současná situace, vyšetřování a souzení a odsouzení největších lumpů od roku 1989 do dnešních dnů prakticky žádný a to se rozkradlo či zničilo a rozdalo v hodnotě 200 biliónů korun. Politici nás zaprodali a zničili soběstačnost ( závidím Polákům a Maďarům, ti se nedali). Takže je dobré že se něco děje, ale jsem nevěřící a spíš věřím, že je to kamufláž ještě větší kontrole a závislosti justice a policie. Posledních deset let jasně dokázalo jak je policie řízená politickou mafii včetně justice jako celku.
Znám řešení a tím je Přímá demokracie se vším všudy, kdy se z pánů politiků stanou sluhové občanů. Jenže tak zvané demokratické síly u nás nazývají ty co to chtějí že jsou fašisté a podobně, to dokazuje že je to nanejvýš potřeba. Jenže náš národ je šikovný , ale hloupí a jak to nazval Gebls , jsme jako cyklisté nahoře se hrbíme a dole šlapeme a to se ukazuje i v dnešních ulicích, ti nahoře demonstrují, aby ti dole šlapali ještě více a do rytmu těch nahoře.

2 hlasy

rezignaci nechceme.chceme ho videt BRUCET f satlave,podfukare!

3 hlasy

Jistě, napište dvě stě zákonů, každý s parádní dírou, do té vám díry nadělají ještě pytlíkové poslanci a můžete se uplácat po zádech!
Korupce je dost často vysoce společensky nebezpečný trestný čin, kde jsou spokojeny "obě strany", jak úplatníček, tak uplácený, navíc jsou to skutky sofistikované a ve výběrových řízeních každá stavby zcela běžné. Jak tohle chcete řešit jinak, než vymahatelností práva od nejmenších skutků? Vy stavíte zlatou střechu na slepicemi rozhrabávaných základech (nekvalitní beton = chybí společenská objednávka - zloději nemají zájem na stíhání sebe sama, těch pár naivních řvounů nechápe, že jako první po zavedení vymahatelnosti práva půjdou oni) a polorozbořených zdích (orgány činné v trestním řízení, zejména policie, jsou v dezolátním stavu, tu práci dělají za pětadvacet čistá ruka po deseti letech služby, takže už se bere i z pracáků) až po chybějící věnec stavby (bolševická justice zahlcená papírováním). Jak dlouho si myslíte, že to zlato na takové stavbě vydrží? Buduje se od základů, ne od věží!

0 hlasů

bures bude Brucet v base.

3 hlasy

Když už tak s Kradouskem! Za ten několikastmegový tunel člena.užšího vedení KDU-ČSL bratra Andrlíka (na armádní rozpočet). Viz nepoužitelné vojenské padáky VTP-100. Babiš těch 50 mega za Čapí hnízdo alespoň vrátil. Ale ty padáky pořízené za lidoveckého vedení MO se nedaly prodat ani do rozvojových zemí v Africe jako stany pro beduíny.

2 hlasy

daly se prodat do azie,ajnstajn.kolik staly?v butane je dokonce i chteli.

1 hlas

Dobře dělá ten mladý právník Franc, že vedle Babiše i všimne i dávných
Případů korupce klientelismus bývalých vládních stran se ztrátou stovek
miliard. Babiš a jeho hnutí ANO, co dnes vládne, je produktem zklamání
z té doby od 2013,diletantismu, korupce, arogance politických elit.
Kdyby ve vládě se střídající strany ODS nebo ČSSD dělaly slušnou,
poctivou a průhlednou politiku, dnes bychom Andreje Babiše neznali.

Na demonstracích začali vystupovat i politici z neúspěšných stran. Přestály
být občanskou záležitostí, Stává se věcí politiků, co nebyli schopni obstát
demokraticky Už to není spontánní nespokojenost, ale promyšlené, je za tím
více zájmových skupin. Babiš asi obsazením pozice vítěze utáhl kohoutky
jim a jejich „pijavicím“ a oni teď nemohou „sosat“? Kompars na náměstí
jim ty kohoutky má pomoci zase otevřít ? Demonstrace to devalvuje, stejně
jako charaktery těch, jejichž tváře se na nich objevují. Nastala jen odporná
štvanice, pouze na základě domněnek i lží, dřív než se něco řádně vyšetři.
Chtějí nezávislost justice, ale už sami rozhodli o Babišově vině. Zavřít ho !
Dosud ani nebyl obžalován v kauze Čapí hnízdo. Z politicko-společenského
úhlu i auditní zpráva je další municí pro oponenty. Dlouhá léta houževnatě
budovanou firmu nemůže přece nechat bez dohledu. To po něm může chtít
jen krutý nepřítel, závistivý člověk, či opoziční politik, i nastupující nová
domýšlivá mládežnická strana Pirátů bažící po moci a do Bruselu jej udala.
Nejde o spravedlnost, ale hanebný mocenský střet zájmu pro vlastní stranu.
V médiích se příliš o Babišovi zmiňují, častěji v tom už schází racionální
jádro a jde o účelovost. Rozdělily společnost, ta je zatvrzele polarizována a
odpůrci si nenechají nic vysvětlovat, ani že Babiš je stále silný lídr, i když je
pod tlakem, nesmírně pracovitý pro stát, problémy jej trápí, ale nezatěžují.
Příklon k hnutí ANO se dnes už nenosí a je to téměř hrdinství. Protitlak ale
vede k většímu semknutí členů hnutí ANO za svým šéfem, i jeho voličů.
Zůstal jim totiž prostý selský rozum a tak se nenechají snadno manipulovat.
Je jím jasné, že odchodem Babiše by se opozice nenasytila, začala by žádat
dál demisi vlády, nové volby, destabilizovala by Česko. Možná by to ale
prospělo STAN. TOP aj., proto se ty strany tak snaží zlikvidovat hnutí ANO

10 hlasů

hnuti ano by jelo i bez buresa.ten kradl.je to zlodej,podfukar,prac spinavych penez a lhar.potrebujeme OCISTU od zlodeju.jak buresa,tak konecne krysy rath,rittiga&spol.pokud se ano zbavi jidase buresa,volim je.krast se nema,to je i v tore,ne?

3 hlasy

Babiše nijak moc nemusím, ale v žádném případě nechci, aby se k moci zase dostala ta odpudivá špína z TOP 0009, padákový vrah Kalousek. Takže to ve volbách asi hodím Babišovi. Vraha Kalouska prostě ne. Nikdy.

13 hlasů

Kdy už konečně ty přiblblý ruský pako pochopíš, že tady nemáme na výběr jen mezi Babišem a Kalouskem? To jen u vás v Rusku je na výběr jen mezi Putinem a ničím jiným.

0 hlasů

co tak moravak okamura,mesugene?kazdy blb vi,ze top budou radi,kdyz vlezou do parlamentu.tak co tady krakorate kraviny?mimochodem,jeden zabity Cesky parasutista.na zadani vyroby padaku delal jako namestek min.financi financni navrh kalousek.to museli schvalovat min.financi,min.predseda a parlament.to jsou fsichni take vrazi?mate jejich jmena?odporne,jak se ta opec snazi manipulovat lid.mate vuml,ajnstajn?cha,cha,cha!shalom.

2 hlasy

ledvino, jsi odpad spolecnosti.
potopil jsi se az na dno zumpy, plne nejsmradlavejsich zabich sr.acek

6 hlasů

netykejte,ajnstajn.

1 hlas

Jdi do_ři ty pakosto i s tím flanďáckým xindlem. Kterého si nedovolili stíhat, protože rozhodoval o penězích pro resort! A na tom padáku VTP-100 ze mimochodem zabili 3 lidé. Jeden voják (Prinych) a dva civilové.A to povídej svíčkovým babám při nedělní bohoslužbě, že s nákupem těch padáků neměl lidovecký ekonomický náměstek MO neměl nic společného.

3 hlasy

netykejte,mesugene!a nelzete.nepisi,ze s tim nemel NIC spolecneho.vypracoval financni navrh.schvalovali to lide nad nim.proc lzete a posdouvate,ajnstajn?

1 hlas

A ty tykat muzes?
Typickej pokryteckej narcis - ja muzu vse a ostatni nejlepe zavrit, co :))???
Hlavne ty, kteri nemaji ten "spravny prounijni nazor"
O duvod vic, proc
!!!!!!!!!!CZEXIT!!!!!!!!!!!!!

1 hlas

ukazte mi kde nekomu tykam,mesuge ajnstajn.tak nejenze blbe tykate,ale i lzete,prase tupe.netykejte.

1 hlas

Byl "vrah" Kalousek někdy obviněn z nějakého trestného činu? Pokud víte o jeho spáchání trestného činu vraždy, jste povinen to oznámit bezodkladně státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu , jinak se sám dopouštíte neoznámení trestného činu podle § 368 tr.zák.se sazbou odnětí svobody až na 3 léta

4 hlasy

Woe, to už je několik let promlčené, a padáky jsou rozřezané a zlikvidované. Ty paragrafy jsi měl citovat tomu servilnímu okresnímu soudci který z toho Kalouska vyvinil (v občansko-právním sporu). Asi tak jako Šaňu Promopro a našim předsednictvím EU.

2 hlasy

StBák Babiš v neděli 23.6. okusí vlastní medicínu. Do Prahy se chystají tisíce studentů z Moravy, některé vlaky jsou již vyprodané. Babišovi se tak pěkně vrátí to levné jízdné pro studenty.
Za peníze si totiž úctu StBák nikdy nekoupí.

8 hlasů

Woe, Babiš se na ten uřvanou lůzu vyhecovanou tím zrzavým flanďáckým učedníkem z vysoka vys....! Můžou přijít příště k volbám! A zvolit si opět Kradouska!

4 hlasy

ty bacile ! nezapomeňte si na sebe natáhnout červené trenky a na palici si dejte tibetskou vlajku. Každá tato debilní demonstrace vypatlaných pražáků nahání voliče Babišovi. Ve volbách se budete šmejdi divit, kam jste to dopracovali. Demokrati fašistický.

6 hlasů

Každý měsíc zemře v této republice cca 10 000 lidí. Pokud mají sociologové pravdu a v kategorii 60+ má ANOfert většinu, tak mu voliči přirozenou cestou rychle ubývají. Zároveň mezi prvovoliči má ANOfert s bídou 10%. Sečteno a podtrženo - mírný, ale setrvalý pokles podpory ANOfertu je nevyhnutelný.

3 hlasy

Máš to pomotaný. 10.000 zemře ale hranici 60 let překročí víc lidí. Takže mu voliči budou přibývat.

0 hlasů

Woe Bučígalo, to se říkalo o komunistech a jejich voličích již před 30 roky. A pořád se drží v parlametu! Až bude ANO pod 5%, tak toho už se asi nedožijem.

1 hlas

Nás by mnohem víc zajímalo, kdy budou pohnáni před soud ekáči, kteří způsobili kůrovcovou kalamitu nebo solární megatunel.

10 hlasů

Milion pivek - dnes u Smichovskeho pivovaru - protest proti horku a suchu .

10 hlasů

No tomu říkám demonstrace!Určitě se zúčastním.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.