Odešel kamarád
Říkal "Bude líp". Extajemník o posledním hovoru s Havlem

19.12.2011 15:15 Rozhovor

Za ztrátu kusu svého života považuje odchod bývalého prezidenta Václava Havla hudební publicista a kritik Vladimír Hanzel. Dlouholetý osobní tajemník disidenta a poté prezidenta Havla a ředitel jeho sekretariátu je přesvědčen, že motto "Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí" je stále živé. "Člověk, který má nějakou morálku, by to měl uctívat, ne se tomu smát," řekl v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Hospodský Palivec (252 hlasů) 19.12.2011 18:23

  Tak hele: Pán proti Havlovi nic nemá, ale vadí mu, že jsou jeho...

 • Marseille (241 hlasů) 19.12.2011 15:42

  Připadám si jako za bolševika, když natáh brka Brežněv. Snad, když...

 • Marian Gavlák (210 hlasů) 19.12.2011 15:54

  ... to máš tak - až "natáhneš brka" ty, zaregistruje to maximálně tak...

 • Hospodský Palivec (146 hlasů) 19.12.2011 18:05

  Typickej čecháčkovskej blábol zaprděnýho závistivce smíchanej z...

 • Hospodský Palivec (138 hlasů) 19.12.2011 17:50

  Nedělej ze sebe svatouška, prosimtě, všude okolo si toho proti...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jenže nevěděl, že líp už bylo.

11 hlasů

Pravda o listopadu 1989 a Chartě 77

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=komunismus-a-odboj

8 hlasů

Jaká byla situace v Jugoslávii? Království a Němci je rozprášili, tedy jejich pravidelnou armádu během pár týdnů. Ale až do konce války jim, pekelně zatápěli po partyzánsku...

29 hlasů

Zapoměl jsi dodat,že srbové byli ti jediní hrdinové ne jugoslávci,protože chorvati a ostatní pomáhali Němcům.

7 hlasů

Trošku pomalejší, ne? Tak co ta údajná nabídka, že nám pomůžou, jako jediní, proti Hitlerovi?

11 hlasů

Zato ty seš rychlejší než Klaus s propiskou..... Jugoslávie měla nadstandartní vztahy s ČR a členství v Malé dohodě všechny účastníky zavazovalo v případě napadení člena přispěchat napadenému na pomoc. Nechápeš na tom něco Palivče? Nic překvapujícího...

12 hlasů

Zdravím. Palivec mi svým stylem poněkud připomíná zdejší jednu zlostnou dámu, možná převtělení v praxi. :-))

7 hlasů

Jenže situace před válkou byla jiná, jugoslávský král se sblížil s Itálií i s Německem a žádná taková nabídka nepadla.

Chceš ještě dál popírat historii aby sis dokázal, že jeden chudáček ve svém plivání na Havla nepoužívá zcela lživé argumenty? Ale to by ti zrovna vadit nemuselo, ty to děláš taky.

A kašlu na tebe.

Přečti si ještě jednou ten článek pod kterým diskutujeme, třeba ti pak v mozečku něco secvakne (spíš asi ne, ale za pokus to stojí).

36 hlasů

O mozečku piš pouze ve spojení se svým. Ano dokonce i Rumunsko se nakonec přiklonilo k Hitlerovi. A víš kdy to udělala Jugoslávie? V roce 1941. Když už republika nebyla. Takže lžeš a píšeš polopravdy pouze ty. Ale chápu. S vymytým mozkem člověk moc výkonný není.

17 hlasů

Jinými slovy s tebou nemá smysl diskutovat. OK.

7 hlasů

Palivče. Nechtělo by to nový nick? Myslím, že jsem princip fungování vojenských dohod a spolků vysvětlil. Nebo ne? Třeba zametač Ferda? To by na tebe sedělo víc.

11 hlasů

Tak znova: "podpořil bombardování národa, který nám v roce 39 jako jediný přislíbil vojenskou pomoc" - kdybys o tom našel nějaký ten konkrétní záznam.

7 hlasů

Marseille, ty hnupe, všechno ,co píšeš jsou naprosto nemístné nicotnosti, i kdyby to snad bylo stokrát pravda. Co se stalo s jeho kmoši z Charty, zdali chlastal nebo ne je mi, šimurdovi tady na Valašsku úplně jedno...pro mne reprezentoval změnu rešimu, systému a tuto změnu zastupoval a garantoval navenek...to ostatní... je mi úplně jedno...je přece dnes úplně jedno jestli JFKennedy šukal Marylin Monroe nebo ne...on odtrhl USA od vleku druhé světové války.

129 hlasů

Tipuju 2,5 promile, možná ke třem. Zapoměl jsi provolávat slávu, jak jsi ožralý.

11 hlasů

Napsáno na seznamu.cz - Pan Sítek: Naprosto se ztotožňuji:

Nic proti Havlovi nemám, nejsem komunista, Sametovou revoluci jsem také glorifikoval. Přesto mě vadí, jak jsou o jeho smrti neustále plné noviny a mluví se o něm jako o největším hrdinovi, jakého kdy Český stát měl.
Proč? Jednoduše proto, že:
Havel nebyl hrdina, ale archetyp českého hippies, který chlastal první ligu.
Havel nebyl revolucionář, revoluci začali úplně jiní lidé. On jen využil své známosti a na vlně popularity se dostal až do prezidentského křesla. Demonstrace začaly 17. listopadu, on vystoupil na balkoně až 21.
Byl to kamarád Landovského, který je ho...vado nejvyššího kalibru - viz jeho incident s PČR.
Společně s částí bandy ze 77čky utrácel významné částky ze zahraniční pomoci českému samizdatu za alkohol - existuje mnoho důkazů, přiznávají to i někteří členové charty 77.
Alkoholikem byl ještě v době svého prezidentování.
Podrazil mnoho členů 77čky, svých kamarádů. Zatímco on se hřál na výsluní, ti skuteční hrdinové upadli v zapomnění (snad nemusím jmenovat!!!!) - začal se chovat jako šlechtic.
Podváděl Olgu Havlovou s Dášou Veškrnovou - měsíc po její smrti s ní začal oficiálně randit.
Zatímco jiní političtí vězni v kriminále dřeli hubou zem, Havel si odseděl pět poklidných let v relativně slušném prostředí a to navzdory tomu, že proti režimu vystupoval velmi ostře. Co za tím stálo?
Viděl svět černobíle - USA = dobro, SSSR = zlo. Opravdu věříte tomu, že to tak je?
Vymyslel pojem "humanitární bombardování" - podpořil bombardování národa, který nám v roce 39 jako jediný přislíbil vojenskou pomoc v případě, že se postavíme Hitlerovi. Kdo na tohle může mít žaludek?!
Tvářil se jako humanista (jak může humanista mluvit o "humanitárním bombardování? Co to k...va je?!!), přitom byl členem Římského klubu, který propaguje těžkou redukci populace. To nejde moc dohromady, co?
A tak dále....
Ano, ať odpočívá v pokoji. Ale přestaňte ho, laskavě, stavět vedle Masaryka. Protože tomu nesahal ani po kotníky!

45 hlasů

O tom co jsi napsal Marseille nechci polemizovat i kdyby to byla pravda jen nesouhlasím s tím,žese mělao bombardovat Srbsko.TO BYL ÚLET A ODKLON OD JEHO HUMANITNÍHO PŘESVĚDČENÍ A MYŠLENÍ.

14 hlasů

Typickej čecháčkovskej blábol zaprděnýho závistivce smíchanej z polopravd, lží a navzájem nesouvisejících faktů.

Ale čistě pro tvou informaci: není to nic nového, vždycky u nás bylo spousta takových žlučovitých nul, hodně z nich podobné pitomosti psalo třeba i o Masarykovi.

146 hlasů

Ale, ale.... kde je napsaná nějaká nepravda, nebo dokonce lež? Hele Palivec, je ti dobře? Neprasknul ti žlučník, nebo tak něco??

12 hlasů

Tak hele:

Pán proti Havlovi nic nemá, ale vadí mu, že jsou jeho smrti plné noviny - no jistě, umřel včera, byl to významný státník, plné jeho smrti jsou nejen naše noviny, s tím se pán musí smířit.

Havel nebyl hrdina - ono sobě taky nikdy neříkal, že je hrdina. Havel nebyl revolucionář - jakbysmet. To je metoda "vsunu protivníkovi něco do úst a pak to vyvrátím". Ubohé. Na vlně popularity se dostal až do rezidentského křesla? - jasně, předtím se schovával v koutě a mlčel.

Havel byl alkoholik - určitě nebyl abstinent, definici alkoholika ale zjevně nesplňoval. Jestli propíjel peníze Charty? To je takový to "není šprochu..." Z dlouho opakovaného kecu se stane základ pověsti.

Byl to kamarád Landovského? No a co? Podrazil své kamarády? Které? Jak? A i kdyby, kdo to v životě nikdy neudělal?

Podváděl Olgu s Dášou - ano. Olga o tom věděla. Měl fešácký kriminál? Zase povídačky naší Kačky. Viděl svět černobíle? Totální nesmysl. Havel nepřetržitě o všem pochyboval!

Podpořil bombardování národa, který nám v roce 39 jako jediný přislíbil vojenskou pomoc - tohle je zcela vycucáno z prstu, Jugoslávie ani Srbové nám nic takového nenabídli.

Římský klub, redukce populace -blablabla.


Havel nebyl bez chyby, ale historicky je to největší osobnost českých dějin 2. poloviny 20. století. Tyhlety pindy mu nijak neublíží, ale den po jeho smrti mě zkrátka dokážou vytočit víc než jindy.

O můj žlučník se fakt nestrachuj, to se spíš bojím o tebe, jak vydržíš do pátku, když se teď o Havlovi bude všude psát.

252 hlasů

Nepolévá tě občas horko a pak záchvaty zimnice? Nemáš občas pocit, že se zadusíš? Já to vemu odzadu:

V pohodě, mě je známo, že žijem v podobné, možná horší totalitě než za bolševika. Doufám, že zdrhnu dřív než to tady rupne.

Dej si práci s hledáním a najdeš římský klub i jeho účastníky.

Ano Československo bylo součástí tzv. Malé dohody - Jugoslávie, Československo a Rumunsko. Trošku tápeš v historii Palivče. Nebo máš už vymytej mozek.

Podle mýho pochyboval hlavně o sobě. A naprosto správně.

BYL alkoholik, což je naprosto jasně dáno množstvím alkoholu co vypil, když byl fit.

A ano, Havel nebyl hrdina, ale slaboch, který připustil rozkradení a totální dehonestaci státu po roce 89. Žádný ze slibů co dal, nesplnil.

15 hlasů

Pominu obecné kecy.

Je hezké, že víš o Malé dohodě. Bohužel nevíš, k čemu nám nakonec byla platná nebo jaká byla situace v Jugoslávii před začátkem války. Pojednat o Římském klubu v jedné větě jaksi není možné.

O moje zdraví se fakt neboj. Můžeš to vesele zasmrádat diskuse dál.

9 hlasů

Navrhujeme přejmenovat:

Město Prahu na Havlovo
nebo
Pražský hrad na Havlův hrad


16 hlasů

To ja bych si dovolil navrhnout prejmenovat Cesko na Blbinec. To by odpovidalo skutecnosti

13 hlasů

Zkorumpovaným sviním se jeho smrt hodí, krásně odvedla pozornost od jejich skandálů, kdo by si teď vzpomněl, že je tu nějaká korupce a zlodějská asociální vláda?

21 hlasů

Pane Hanzele, nechci vám brát iluze, ale pan Havel se postupně "propadal a propadal", škoda, ze začátku měl obrovský kredit.......

16 hlasů

Připadám si jako za bolševika, když natáh brka Brežněv. Snad, když otevřu krabičku cigaret, nebude z ní na mě koukat rakev s Havlem

241 hlasů

... to máš tak - až "natáhneš brka" ty, zaregistruje to maximálně tak sousedka. Nevím, co je divného na tom, že média píší o úmrtí významného člověka, který toho pro svobodu dost udělal (a tím nechci říct, že byl bez chyb). Nechceš-li to číst, nečti, ale mohl bys zachovávat základní standardy slušnosti a piety....

210 hlasů

Mariane Gavláku. co je tam napsáno proti Havlovi? Ani slovo o prázdných frázích, ani slovo o rozkradeném státu, ani slovo o činech jeho předků... Nebo tam snad něco takového vidíš?

15 hlasů

Nedělej ze sebe svatouška, prosimtě, všude okolo si toho proti Havlovi napsal dost a dost.

138 hlasů

Zřejmě neumíš nejen myslet, ale ani číst. Vadí mi jen zlodějina Palivče. A té je plno v ODS, nebo ne?

13 hlasů

Nemáš někdy pocit, že jsi někým jiným? Neslyšíš třeba hlasy?

9 hlasů

Dík!

10 hlasů

Hele Palivče, chceš snad památku takového velikána znečišťovat osobními invektivami? Hrůza čoveče. Trošku mravů do toho svého jednání...., nemyslíš Palivče?

26 hlasů

Nemáš zač!

9 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 2/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.