Nový zákon
Rodiče se obávají Romů ve školkách

14.05.2017 18:05 Původní zpráva

Odstupující ministryně školství Kateřina Valachová zanechává v mateřských školách časovanou pumu v podobě zákona o povinné předškolní docházce pětiletých dětí. Zápisy vrcholí a stoupají i obavy, zda snaha pomoci dětem ze sociálně vyloučených lokalit nerozvrátí celou předškolní výchovu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Josef Novák (7 hlasů) 14.05.2017 20:57

  Tohle může napsat jen hlupák, omezenec či někdo kdo chce vyprovokovat...

 • Vítězslav Neumann (6 hlasů) 14.05.2017 19:20

  Je s podivem, že tento web popsal krutou realitu a pravdu, jak to s...

 • Richard Šimůnek (5 hlasů) 14.05.2017 18:37

  Já se obávám Romů všude!

 • Karel Krejčí (4 hlasy) 14.05.2017 20:24

  Normální Čech se obává skupin lidí u kterých se opakovaně prokazuje,...

 • Josef Novák (2 hlasy) 14.05.2017 22:24

  Neječím, nenadávám a ani nejsem rozhořčený a pokud jste si cokoli z...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

OK Ono by asi bylo nejlepší počkat si,co naši zákonodárci vymyslí a pak to nadšeně plnit,že?A hlavněNEMYSLET!

0 hlasů

Za to že jsou děti sociálně znevýhodněné peci nemůže společnost, ale rodiče a ti mají odpovědnost. Proč by měli na to doplácet děti a rodiče, kteří mají zájem na výchově a vzdělání svých dětí a dělají vše co mohou, aby se jejich děti cítili dobře. Před lety jsem znal dost ošklivý případ ignorance státních institucí právě v podobném případě a ta ignorance způsobila rasovou nenávist. Jinými slovy, stát nás nutí do něčeho o čemž víme že to nefunguje a sám to neřeší a hází problém na občany a tím se nenávist k cikánům ( cikán to byl tisíce let a dnes je to rom) jen stupňuje. Je nutné tyto problémy řešit tam kde vznikají a ne aby to řešili vlastně občané jako oběti státního aparátu. Za druhé je nutné přistupovat ke všem stejně a nediskriminovat jedny na úkor druhých a zde je zárodek státem vyvolaného rasismu. Když má občan jistou povinnost, tak není možné aby jí jiný neměl jen proto že je jiný a navíc ten co plní povinnosti musel tomu co jí plnit nemusí toto ještě zaplatit na úkor svých zájmů či dětí ve školce. V podstatě pokaždé kde jsou děti ve školce spolu s cikány, tito děti se od nich naučí sprosté nadávky a jsou šikanovány i přesto že o tom učitelky vědí, ale bojí se to řešit, aby nebyli nařčeni že jsou rasisti a to se hodně děje. Svět nás považuje právě pro tento náš postoj vůči romům za rasistickou zemi, jenže ten rasismus je vytvořen státem. Kdybychom byli rasisti, tak bychom byli i proti Vietnamcům, Němcům a dalším, ale to se u nás neděje. Jsou jistě výjimky, ale ty jsou všude. Například v Německu je rasismus protižidovský skutečně hodně rozvinutý. Je to tak velký problém dnešní západní Evropy, že židé z Evropy utíkají, bojí se a pak představitelé Evropy nám vyčítají rasismus, když vůbec neví jak to ve skutečnosti je. Znám řadu cikánů , kteří jsou slušní, pracují a nikdo jim neubližuje spíše naopak je lidé chválí a tak toto by se na západ od nás měli politici dozvědět. Nedivme se občanům že chrání své děti před lidmi, kteří nerespektují pravidla a ubližují, ale to není rasismus, je to neřešený problém s dnes privilegovaných menšin a státu.

0 hlasů

Mala Cikanata proste ty skolky multikulturne obohati, je treba si zvykat. Dovali se Muslimove a Africane. Preci nechceme, aby se na nas soudruzka Merkelova mracila !

1 hlas

Hahaha, vykvet mistni bolsevicke stoky ok tu zase plive. Jak jinak, nez na Cechy :-))))
K sobe si zadnyho umounence nevezme, ale jako spravnej komous je cpe vsem ostatnim :-))))

1 hlas

A co je pak Merkelova a Juncker ?

0 hlasů

Zdá se, že "normální" Čech se obává všeho. Na jejich místě bych se buď zastřelil a nebo zamkl doma a už nikdy nevyšel. Mám za to, že by to bylo nejlepší řešení pro ně i pro celé okolí, protože kdyby se "nebáli" muslimů, cikánů, cizinců, a já nevím čeho potom, pak by se toho "potom" také určitě báli. Češi mají problém, který byl způsoben jejich pobytem za zadrátovanou hranicí. Že tento problém přežívá je nutno přičíst výchově a "dobré práci" uskupení, která mají zájem na destrukci našeho systému.

1 hlas

Tak mi tedy vysvětlete, proč je ve Francii výjimečný stav již půl roku, proč v Londýně a Berlíně chodí po ulicích poldové se samopaly? Je to tím, že oni jsou ti správní co za dráty nežili? Vy se zde stále vymezujete a dáváte najevo, že jste ten "správný" a všechápající emigrant, co v Kanadě prozřel a chce poučovat okolí o své nadřazenosti a neomylnosti. Ale to opravdu nejste, jste jen rejpal a budete asi i dost osamělý člověk.

0 hlasů

Jestli ono to nemá co dělat s tím, že někteří rozhodli dělat invazi opírající se o falešný intel, a po té invazi se mělo věci typu masové znásilnění nezletilé vojáky USA včetně zabití, nebo vynucené privatizace v zemi kde se kromě výdělků z ropy tak nějak nic moc vlastně příjem nemělo, obzlváště po válce? Jakože i když se místy mocenského postavení jistě ujali zas ne tak chytří, tak mnohý u ních to vidí jako by se na tom nebylo vyloženě jinak než údajně přece i v ČR tak hrdinský odboj například na Heydricha. Dělat z toho všeho co často zní jako plivání na hroby zabitých Muslimů a ještě více bomb na všechno (a možná se má i případy jak se mělo kdy Mandela byl za údajného teroristu), to celé alespoň na mě nedělá dojem jako by se bylo na jakékoliv úrovni.

0 hlasů

Tohle může napsat jen hlupák, omezenec či někdo kdo chce vyprovokovat hádku. To, že lidé mají strach z něčeho s čím mají (a konkrétně v případě Romů několikasetletou) zápornou zkušenost není dáno zadrátovanou hranicí, ale právě tou špatnou zkušeností a neexistenci možnosti řešení. Češi nemají strach z Vietnamců, Poláků ani Ukrajinců. Oni ani nemají nijak zvláštní strach z romů (protože, říkejte si co chcete, slovo nepřízpůsobivý je téměř synonymem pro Roma), ale předem je jim jasné jak to bude ve školkách chodit, protože na základě zkušeností to dokáží zcela přesně a s vysokou přesností odhadnout.

7 hlasů

Jekot, nadávky a rozhořčení, to mi neimponuje. Jestli existuje problém, je nutné ho řešit. Existují nepřizpusobiví Češi, Větnamci, etc a samozřejmě Romové. Jestli poslední vyžadují speciální řešení, tak nějaké navrhněte a reagujte trochu slušně na názory jiných lidí. Nechápu, proč Češi musí v diskuzi podtrhnout "svou jedinou" pravdu vulgárními výrazy na adresu toho druhého. Zdá se mi, že i tento fakt ukazuje na to, že domorodci jsou v uvažování spíše emotivní, než logicky uvažující.

1 hlas

He he, od Vás to sedí

2 hlasy

Neječím, nenadávám a ani nejsem rozhořčený a pokud jste si cokoli z mé první věty vztáhl na sebe pak mi nezbývá než konstatovat, že potrefená husa zakejhala. Pochybuji, žepro vás jsou výrazy jako hlupák a omezenec vulgární, když vám není zatěžko použít ve vztahu k národu (který je možná i vaším) slova jako "vych..ní" - to cituji váš příspěvek!! A já, narozdíl od vás, žádnou svoji pravdu neprezentuji, jen konstatuji, že záporný vztah k Romům je dán především mnohasetletou zkušeností. Ano, existujíní nepřizpůsobiví i mezi ostatními národy, ovšem (a teď mluvím o území České republiky) jejich počet ve vztahu k celému etniku je proti etniku romskému je po staletích jeho začleňování zanedbatelný. A já mám navrhnout řešení tam, kde státní orgány leta selhávají? Ne, takový genius nejsem a ani bych nebyl slyšet. Ale jedno aspoň dílčí bych měl: vyžadovat po nepřizpůsobivých, a to všech bez rozdílu, dodržování zákonů.
A vy opravdu žijete sice ne ve špatné době, ale rozhodně na špatném místě. A věřte mi, jakým způsobem si to vztáhnete na sebe je jen a jen vaše věc.

2 hlasy

Mluvite mi z duse. Vsichni neprizpusobivi tu nemaji co delat.
Je se podivejte co se deje treba v takovy saudsky arabii. Nebo v afghanistanu. My si sem tyhle fanatiky zveme a jen se podivejte jak to vypada u nich doma. Az si tu budou pestovat kozy a odpalovat se na namesti budete mluvit jinak. Ale to uz bude pozde.

2 hlasy

Stranou toho kdo je vulgární či nikoliv, Váš argument zní jakoby cpaní například Židů do ghett po staletí bylo naprosto civilizované (a jako by se mělo za normální, že se i ve Waršavském ghettu mělo koukat žít spořádaně). Při čemž nemíním dělat z nějakých kriminálníků jakoby spravedlivý odboj, ale nějaké, že se zdánlivě běžně děje jakoby se některému celému entniku dávalo za vinu neplacení nájmu mezitím co akorát několik jedinců takových a že by se docela snadno mohlo udělat konec takovým způsobům, to je jako argumentovat, že například český politik nesmí mít místo v EU protože i sami Češi přece uznávají jak je prý každý z ních hrozný a tím jako by se mohlo stát, že celou EU akorát rozkradnou kdyby měli místo (mezitím co za té show stejně spousta krádeží které se neřeší jako takové).

0 hlasů

Kolega odpovídal na Váš příspěvek o tom, že " "normální" Čech se obává všeho".
Přidal jste pak další věty, které i podle mě může napsat jen hlupák. Sorry.

1 hlas

Normální Čech se obává skupin lidí u kterých se opakovaně prokazuje, že jsou problémoví.
Je to z mnoha dobrých příčin rozumný přístup.

4 hlasy

Opatrnost je matka moudrosti.

0 hlasů

Zatím nepřinesla tato "moudrost" mnoho pozitivního.
Od doby samostatnosti nás tato naše "moudrost" daleko nepřivedla. Dokonce bych řekl, že spojovat Čechy a moudrost je velice ošidné. Že jsou vych..ní a to každý pro sebe, s tím se dá souhlasit, ale moudří?

0 hlasů

Je s podivem, že tento web popsal krutou realitu a pravdu, jak to s komunitou nepřizpůsobivých vypadá ! Pochopitelně že obavy rodičů jsou namístě ! S touto komunitou jsou potíže ve všech sférách, nejen ve školkách a školství jako takovém ! Zarážejícím faktem je skutečnost, že i po zkušenostech s menšinou u nás žijící se politici stále pokouší je jakkoli civilizovat, vzdělávat a přizpůsobit našim podmínkám slušného a produktivního člověka! Ovšem v dnešním zvráceném politickém marasmu je to zcela přirozené ! Poplatní zákonodárci budou dělat cokoli, co je profitem pro jejich kapsu a kariéru. Bez ohledu na jejich vlastní názor ! Smutné, leč reálné...

6 hlasů

Zdá se, že jste přesvědčen o tom, že když má někdo odlišná názor než vy, tak je za to placen. Nejen, že jste neskutečně jednoduchý ve svých vývodech, ale je neuvěřitelné, že už jste nasbíral 2 hlasy. Asi žiji ve špatný čas a na špatném místě.

0 hlasů

Hm, abyste se nedivil, až si přečtete celý článek, já se (s ohledem na autora) jsem ochoten vsadit, že to vyzní přesně naopak - omezení Češi nechápou, jak je to skvělé a multikulturní.

2 hlasy

Já se obávám Romů všude!

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.